gigi77 gigi77 komentáře u knih

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Kniha se nedala odložit, stejně jako Josie nebyla ochotná spát, aby případ své kolegyně rozlouskla. Nechybí tomu napětí a akční závěr. Přesto třetí díl nepředčil.
* Novodobý thriller, žádná literatura pro náročné, ale za mě dobře promyšlené, čtivé od prvních stránek, zrovna tak mi to momentálně vyhovuje :-)
* Autorku zařazuji mezi oblíbené, nenechám si ujít další díl.
* Jak zmiňuje Hope80, fanoušci Angely Marsons si přijdou na své.

21.05.2022 5 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

Michael Robotham = kvalitní čtení, a jelikož toto vím, prokousala jsem se poněkud "uondanou" třetinou prvního dílu a s trpělivostí dospěla a užila si závěru, který neměl chybu.
* I přesto, že jednáme svědomitě a poctivě při zdánlivě rutinní práci, následky mohou být fatální. Kdo by tušil, co člověka naruší a udělá z něj pomstychtivou zrůdu?
* Autor dal v tomto pilotním díle majoritní prostor hlavní postavě. Joseph, sebestředný muž ve středním věku, oplývá dokonalou rodinou, skvělou profesí, nej kámošem, děsnými rodiči (jak to tak bývá) ... zkrátka žije jeden z takových těch nekomplikovaných pohodových životů. Znáte to. Avšak jen co se objeví první trhlina, zem se pod Vámi zachvěje, jednáte iracionálně a než se nadějete, domeček z karet se Vám začne bortit. Jenže Joseph je stále jen sebestředný nejen v osobním životě ale i v tom profesním. Svou práci odvádí velmi svědomitě a domnívá se, že svým pacientům pomáhá dostat se z těžkých psychických potíží. Do toho však velmi citelně zasahuje jedna zapomenutá profesní záležitost, jejíž následky udeří právě v tu zlomovou dobu. Jak se s tím vypořádá? To si přečtěte! Stojí to za to.
* Jednu hvězdičku ubírám za tu první třetinu, kdy jsem se nutila číst dál.

* Ukládám si citaci: "Občas můžete zapomenout, co je pravda, když slyšíte lež dostatečně často."

23.04.2022 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Četla jsem 2x, hvězdičkami hodnotím jen svůj první dojem.
Zprvu jsem si musela zvyknout na novou postavu Kate, kterou jsem si nakonec oblíbila. První díl odstartoval novou sérii vcelku dobře, avšak Eriku Fosterovou za mě prozatím nepředčil.
Podruhé jsem ji četla téměř po 2 letech, abych si před dalším dílem připomněla začátek série. Působivý efekt byl ten tam a nezbylo než vnímat literární počin z jiných úhlů, bohužel pro mě velké zklamání.

06.02.2022 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Sérii jsem začala číst druhým dílem, který jsem zcela pohřbila. Přesto jsem si po dlouhé odmlce přečetla i první díl a musím uznat, ze mi tento psycho-thriller nyní tak akorát sedl. Za mě zajímavé téma, dobře nakombinované scény a neuspěchaný závěr.

05.02.2024 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Za mě velké zklamání. Táhlo se to jako hovězí vývar, dlouho nic, jen pára nad hrncem, trochu zápachu a na závěr předpokládaný výsledek … slabý vývar.
Autor umístil na pomyslnou misku vah více gay tématiky, se kterou nemám osobní problém, ale nějak mu to zbrzdilo vše ostatní, co od takového žánru očekávám.

06.02.2022 3 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

To byl NÁŘEZ se salvou adrenalinu, obzvlášť v poslední třetině knihy. Bujná představivost a neuvěřitelně syrové pocity přetavené do převažujícího monologu klíčových postav … tento autorčin styl se hodně povedl a u mě chytil. Je to čtivé a nikterak nepokulhává za prvním dílem.

29.06.2021 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Jako první z této série jsem četla Střepy a říkala jsem si, jak může takovou pecku něco předčit? ... A ona další pecka. Doporučuji !!!
Propracovaný psychologický thriller, který Vás nenechá chvilku v klidu. Prolínání kapitol dvěma hlavními scénami vtisklo příběhu širší perspektivu a přidalo na celkovém dojmu a čtenářském prožitku. I když autor nadhodil více podezřelých, pravého pachatele se mi podařilo odhadnout až na začátku poslední čtvrtiny. Konečné rozuzlení čeká až na úplném konci, takže žádná nuda.

06.01.2021 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Jak lehce se nechá ovlivnit a svést z cesty mládě vyletíce z hnízda? Do jaké hloubky a jakým směrem je ovlivněna mentalita jedince zavrženého již od početí? Důsledky jsou mnohdy tragické. Opět tklivé téma, opět skvěle podané.

25.06.2020 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

... a jako matka dvou dětí jsem sama pocítila strach. Některé pasáže byly sice na hraně reality a špetku se to z kraje vleklo, přesto mě tato série stále baví a už mám rozečtený další díl.

14.06.2020 4 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Amišské prostředí je dost zajímavé už samo o sobě a v rukou této spisovatelky dostává další rozměr, který nezklame. První díl Slib mlčení mi svíral útroby bez ustání, oproti němu zde autorka malinko zvolnila, proto dávám 4 *. Thrillerová série je však skvělá, určitě stojí za přečtení, jedu si pro další díl. Hlavní postava Kate mě prostě baví ...

16.05.2020 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Svižné, napínavé, nepředvídatelné, čtivé, mrazivé ... Moje první knížka od autora a nebude jediná. Přidávám si jej do oblíbených.

10.05.2019 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Skvělé, čtivé ... knihy od Tima Weaver nezklamou

31.07.2020 5 z 5

Sleduji tě Sleduji tě Michael Robotham

Otevřela jsem knihu a našla další poklad s pravidelně vysokým stupněm vytříbené interpretační kvality, který mě jako vždy nadchl nevšedním tématem.

Autorovi opět smekám a sděluji:_Ne, Vy nevyčpíte!_,jakožto reakci na jeho prolog k teto knize:

_ Pokaždé, když dopíšu román, pomyslím si, že to je konec - že už mi došly nápady, postavy, zvraty i hlášky.
_ Co děláš?
 Něco mě napadlo.
 Myslela jsem, že jsi jen prázdná skořápka, vytěžená lidská bytost.
 To bylo předtím.
 Sleduji tě je můj devátý román a slova mě naštěstí stále neopustila.

07.08.2023 5 z 5

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

S každou knihou ze série se odehrává úplně jiný příběh a přitom jsou všechny propojeny okamžikem, kdy v minulosti vstupuje na scénu záhadná osoba. Nevěřila bych, že mě čtení o jednotlivých sestrách bude stále bavit, ale někde tam na konci na mě čeká rozuzlení celého tajemství.
* Zprvu mi hlavní hrdinka Electra lezla na nervy neustálým dopováním “vodka - koks - vodka - koks” a pořád dokola. Chce to vydržet, překlenout a následně si užívat zajímavý příběh Electřiných předků i jak se ona sama vypořádá se svými problémy.

13.02.2022 5 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Překvapivě jsem čekala v knihovně 2 roky, než na mě přišla řada v rezervacích této série. I to o něčem vypovídá … jednoznačně skvělý román.
Doporučuji romantikům, kteří pláčí nad zlomenými srdci i naplněnými láskami s Happy Ends, těm, kteří prožívají se zatajeným dechem vývoj naivních náhod a s každým otočením stránky lačně odkrývají tajemství příběhu.
Už mám nachystaný další díl :-)

28.07.2021 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

S rozporuplným ohledem na téma obchodu, zneužívání a týrání dětí musím konstatovat, že to bylo skvělé čtení plné empatie a citlivých okamžiků. I přes těžko uvěřitelné pasáže a krimi téma mi autorčin “jemnostyl” zkrátka sedl.

14.03.2021 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Kam až sahá moc bohatých a vlivných? Bez rozdílu na věku nebo společenské vrstvě ... šikana a zlo číhá kdekoliv. Ovšem pravidla karet jsou v tomto případě zcela mimo zdravý rozum. Vyšší prestiž a vyšší šance, ať už díky bohatým rodičům nebo získanému stipendiu, bývají tvrdě vykoupené.
Super detektivka. Škoda jen, že jsem ji četla nesouvisle, což mi ubralo na čtenářském požitku.

17.08.2020 4 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Autorka opět nabídla neotřelý motiv. Plus dala prostor niterným citům, které v nemalé míře ovlivňovaly přístup hlavní postavy Kate ve vyšetřování. Určitě si přečtu další díl, zajímá mě nejen nový případ, ale také vývoj vztahu Kate a Tomasettiho :-)

28.05.2020 4 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Můj šálek kávy, jehož čtení jsem si užívala, toužila rychle odkrýt tajemství, ale zároveň nechtěla, aby to potěšeni brzo skončilo.
Koho už odrazují nehumánní příběhy z německých pracovních táborů, se kterými se populárně “rozthl pytel”, pak doporučuji tyto odbojové perličky.
Mimo této například:
Slavík
Divka, jíž jsi tu zanechal
Jsou světla, která nevidíme

10.02.2020 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Úžasně napsané, tak citlivě dojemně krásně ... “lidsky”.

12.07.2019 5 z 5