GeRaltzRiVie01 GeRaltzRiVie01 komentáře u knih

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Nenáročná jednohubka - zabavilo

17.11.2020 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Tak tohle vůbec nebavilo - v těch tisícovkách detektivek mi přijde, že jde už jen o závod o nejvýstřednějšího detektiva - zde je v hlavní roli ultra geniální kripl, který by Vám na základě vizuální kontroly a pachu kamene dokázal odvyprávět kde, kdy a jak tenkrát vlastně Tyrannosaurus rex zabil chudáka hadrosaura..

15.11.2020 1 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Tak tomuhle říkám sci-fi. Přečteno po shlédnutí traileru na nový film a konečně rozumím tomu hype kolem. Islámský stát a vlastnictví ropy dostává nový rozměr.

15.11.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Hodně silné dílo plné sympatických postav - ty záporné zde měli jen epizodní role (snad kromě Führer), takže slzy jsou zaručené. Dokonce i smrt zde má srdce, přesto je její svědectví úderné. Jde vidět, že i Němci byli normální lidé a ne jen ti špatní - o to více zamrzí jak vymaštění byli a zavírali oči nad zrůdnostmi tehdejší diktatury. Mrk Frau Diller

15.11.2020 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Teda nechtěl bych být sousedem kohokoliv z rodiny Vangerů. Úspěch knížky je zasloužený. Skvělé napsané postavy, zajímavý a napínavý příběh - novinář, který má za úkol vyřešit dlouho nevyjasněnou záhadu, zachránit svou společnost a svou profesní čest a k tomu ještě řešit nálady jedné cáklé, ale geniální introvertky. Už jen za to, že se povedlo, aby Lisbeth nepůsobila otravně si to zaslouží vysoké hodnocení. Spoustě jiným se to totiž nepodařilo.

18.10.2020 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Nechápu proč v tom každý hledá nějaký skrytý význam nebo velkou myšlenku. Já si užil i samotný souboj starce s obří majestátní rybou a hordou krvelačných žraloků. Konec taky nebyl marný - děda neodešel jako chudák, kterého opustilo štěstí, ale jako Rybář, co chytil tu největší rybu. Ne všechno musí mít nějaký skrytý filozofický podtext.

17.10.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tentokrát se dost uhnulo od nastaveného formátu pachatele - chytrý, silný muž v nejlepších letech se skrytým, leč důvodným motivem a výsledkem je totálně nevěrohodný vrahoun, kterého si těžko dokážu představit v přestrojení za mechanika..

10.10.2020 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Už se to dost opakuje. Ale možná je to tím, že čtu díla hned po sobě. Garcia i kapitánka Blakeová totální idioti - ale hádám, že jsou hloupý schválně, aby měl Hunter důvod říct nahlas svoje myšlenkové pochody, kdyby náhodou byli čtenáři ještě větší idioti..

10.10.2020 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Trochu osvěžení. Celkově jsou knihy od autora o dost napínavější, když vrah zná Huntera a přímo ho konfrontuje, namísto únavného vyšetřování, kdy se vrah ukáže až v posledních pár stránkách. Toto tvrzení jsme si mohli ověřit už u prvního díla Dvojitý kříž a teď u následujícího Zloba, kdy to tedy autor rozbalil naplno.

10.10.2020 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět skvěle napsáno, hlavně krátké kapitoly se dobře čtou, ale na první díl to nemá..
+ nápad s motivem vraha,
- zabedněnost parťáka a ostatního policejního sboru, kapitánka, senzibil (postava a její příběh dobrá, ale tato schopnost mi vadila)

19.09.2020 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Super čtení. Jde vidět, že se autor vyzná viz také jeho životopis, ale občas to polopatické vysvětlování není nutné.. chci říct, že většinu užitých termínů zná asi každý. Každopádně jdu na další jeho díla.

06.09.2020 5 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

Dříve to asi bylo vnímáno jinak, ale dnes už slabota + celá ta detektivní pasáž byla trapná - dopátrat se triviálnímu faktu trvalo vzdělaným rádoby detektivům příliš mnoho nudných stránek...

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Klasika mého dětství, která mě i dnes dokáže rozesmutnit.

30.08.2020 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Slabý - stejně jako film

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Kniha je asi stejně kvalitní jako její předešlé díly, nicméně pro mě dochází hlavním postavám i příběhu dech. Když se ohlédnu nevidím absolutně nic speciálního na obou dívkách - nevidím zmiňovanou genialitu ani jedné. Jediné o čem kniha je jsou špatné rozhodnutí a typické strasti asi každého člověka. Poměry v kterých vyrůstali? O tom slyšíme denně v různých částech světa nebo v ghettu od vedle. A ten vztah Eleny s Ninem? Skoro ztrácím úctu k ženám...

Smyčka Smyčka Pavel Kohout

Občas bylo dost těžké se nezastavit nad naivitou hlavního hrdiny + ten milostný trojúhelník mi trochu vadil, ale jinak napínavé čtení a konec překvapil.

30.08.2020 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Už se těším na další její knihy. Tato detektivka mě neskutečně bavila. Analýza všech dotyčných od minulosti po současnost za účelem dopátrání se vraha jednoho z nich- dokonalé.

30.08.2020 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Chudák Marjam - žena, která toho chtěla od života tak málo a dostalo se ji jen bolesti, ztráty a ponižování. Těžko představitelné, co tam musí ženy prožívat. . Věřím, že většina lidí (mužů) je normální a milující, ale jejich středověký systém bohužel nahrává právě těmto násilníkům, kteří se v té nezasloužené moci nad ženou vyžívají..

30.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Chudák Pietro.. vzít si takovou krávu. Elena mě už začíná vážně štvát - ve svých myšlenkách má neuvěřitelnou slovní zásobu a moudrost celého světa, ale když je na činy nebo slova k dané osobě, tak se omezí na mlčení nebo souhlasné ano. Postava v daném světě naprosto nevýrazná až neviditelná. Člověk si říká jestli je Lila opravdu tak geniální nebo vypadá chytře jen v kontrastu s touhle mdlou skvrnou. Ta eskapáda s Ninem - měla kolik let se mu vyznat? 20? A ona si vybere chvíli, kdy je několik let vdaná a má děti a to i přesto co o něm všechno ví - to co udělal její nejlepší kamarádce, to že je hráč a má bůh ví kolik dětí. Lila, která byl celý život proti Solarům bude pro jednoho nakonec pracovat? Kvůli penězům, které ji přestaly v 2. knize zajímat? Asi nerozumím ženské mysli, v každém konfliktu jsem byl na mužské straně, ať se jednalo o Pietra, Bruna, Stefana, Marcella - všechno obětí těch dvou nerozhodných mrch.

28.06.2020 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Konec mě trochu naštval ;)

27.03.2020 5 z 5