Gabriela_K Gabriela_K komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tento žánr nebo téma knihy nečtu, nevyhledávám to, ale když jsem měla možnost si ji přečíst, tak jsem si řekla proč ne.
Byl to silný příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Určitě doporučuji. A vrhnu se i na další autorčiny knihy.

27.10.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha pro mě byla jedno velké překvapení. Opravdu jsem se nasmála, každá postava byla jiným způsobem vtipná a zábavná.
Film jsem ještě neviděla, ale vím že se určitě vrhnu na další díly.

11.12.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Konečně jsem se dostala k této velmi populární sérii a je škoda, že jsem se k ní nedostala dříve, protože mám co dohánět.
Krásný romantický příběh s trochou vtipu, tipů na zajímavá místa a výborným jídlem.
Vřele doporučuji.

28.12.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Hlavní hrdinkou je tentokrát Sophie, která se objevila v Kavárně v Kodani. A tak trochu bych řekla, že její příběh zůstal otevřený, protože jsme nevěděli co se s ní na konci stalo a některé otázky zůstaly nezodpovězené.

Budu se v recenzi opakovat jako u předešlé knihy: Byl to krásný romantický příběh s trochou vtipu, tipů na zajímavá místa a výborným jídlem.
Vřele doporučuji a těším se až se vrhnu na další díl.

28.12.2023 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Kniha se mi líbila, bavila mě, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Netušila jsem kdo je vrah.
Tempo psaní je velice rychlé, takže si myslím, že to nebude úplně pro každého. Mně to vyhovovalo, jsem radši když mají knihy rychlejší tempo. Nijak se nezdržujeme, nejsou tam velké odbočky, pořád se tam něco děje. Je pravda, že párkrát mi ta rychlost trochu vadila, ale nijak mi to celkový dojem nekazilo. Knihu moc doporučuji.

22.08.2020 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha se mi moc líbila, stránky mi mizely pod rukama, rozhodně doporučuju.

14.01.2024 5 z 5

25 tajemství Prahy 25 tajemství Prahy David Černý

Kniha je zajímavá a poutavá.
Fotky jsou dokonalé.
Určitě se k ní budu vracet a naplánuju si s ní nějaký výlet.
Mínus: Přála bych si, aby byl text obsáhlejší. Na druhou stranu mám chuť si další informace dohledávat sama, což není úplně na škodu.
Knihu by si měl určitě přečíst každý Pražan, ale samozřejmě i ten koho Praha zajímá.

12.04.2024 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Hned první věta knihy mě vtáhla do děje. Bylo to napínavé čtení od kterého jsem se nedokázala odtrhnout. Rozuzlení bylo šokující, na knihu budu dlouho vzpomínat.

15.10.2022 5 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Od knihy jsem vůbec nic neočekávala, a o to víc mě překvapila. Byla čtivá, napínavá, neodhadla jsem kam příběh bude spět a jak to nakonec dopadne. Prolíná se tam přítomnost s minulostí.
Moje první knížka od autora, ale rozhodně ne poslední. Za mě k doporučení.

03.04.2023 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Nejlepší část knihy byl určitě konec, který byl napínavý a šokující. Jinak byla kniha taková nemastná neslaná, zkrátka trochu nudná.

20.11.2022 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Kniha mě bavila. Ale neměla pro mě ten ,,vau" efekt.
Tak nějak jsem doufala, že tam bude více příběhu s Geraltem. Naopak mě tam moc bavila Ciri, která mi přišla vtipná svým vystupováním a průpovídkami.
Přesto byla kniha zábavná a čtivá. Nemohu ji sice zařadit do ,,Doporučuji", ale i tak jí dávám pět hvězdiček. A to z toho důvodu, že se určitě hodlám vrhnout na další díl.

03.08.2020 5 z 5

Nová tajemství Prahy Nová tajemství Prahy David Černý

Před nedávnem jsem přečetla 25 tajemství Prahy. Nová tajemství Prahy bych zhodnotila podobně, takže se tady budu z velké části opakovat.
Kniha je rozhodně zajímavá, fotografie jsou krásné.
Opět mám problém s tím, že bych si přála, aby byl text obsáhlejší, ale zase je fajn, že mě to láká se o tom dozvědět víc a tak si další informace můžu dohledávat sama.

26.04.2024 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Kniha je čtivá, má velmi originální námět a konec, který jsem nečekala. Styl psaní je takový strohý až bezemoční, což se k tématu hodí, ale nebude se to líbit každému.
Kniha ani celkově nebude pro každého. Některé ty části byly nechutné i na mě a to si myslím, že vydržím dost v knihách. Taky si myslím, že to téma mělo velký potenciál, který nebyl využit na maximum, což je obrovská škoda. S tím souvisí i to, že při čtení mi v hlavě vyvstávaly otázky, na které jsem nikdy nedostala odpovědi.

24.02.2024 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Kniha se mi moc líbila, četla se úplně sama. Hlavní postavy mi byly sympatické a opravdu jsem si je oblíbila. Příběh byl dojemný, sice jsem nebrečela, ale měla jsem slzy na krajíčku, což je něco co se mi moc často nestává. A u těch zvratů jsem zůstala sedět s otevřenou pusou.
Rozhodně doporučuji.

26.01.2024 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Kniha byla zajímavá. Líbilo se mi nahlédnout do hereckého světa a jeho zákulisí. Byly tam části u kterých jsem se zasmála, líbil se mi styl psaní autorky. Pokud vás téma knihy zajímá, tak si myslím, že stojí za to knížku vyzkoušet.

19.05.2023 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Z obálky a ilustrací jsem byla absolutně nadšená, což ale bohužel nemohu tvrdit o obsahu. Některé fejetony mě bavily, byly vtipné a zajímavé. Některé naopak vůbec, ničím mě nenadchly a přišly mi až zbytečné.
Zkrátka takové nemastné neslané čtení.

22.12.2022 3 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Po skvělém prvním dílu jsem se těšila na pokračování, které bylo opět skvělé.
Ráda jsem se vrátila k postavám, které jsem si tak moc oblíbila, zároveň se mi líbilo, že případ z předchozího dílu měl nějaké pokračování i tady.
Kniha byla čtivá, napínavá a řekla bych i akčnější a temnější než první díl.
Rozhodně doporučuji a těším se na závěrečný díl.

20.04.2024 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Další kniha, která dokazuje proč je Colleen Hoover tak populární.
Kniha byla čtivá, nemohla jsem se odtrhnout potřebovala jsem vědět co se stane. Postavy byly taky skvělé. A doplnění knihy o písně přímo napsané k příběhu jsou za mě geniální nápad. Líbily se mi tak moc, že se zařadily k ostatní hudbě co poslouchám.
Doporučuji. Tohle je něco co bych ráda někdy viděla zfilmované.

17.03.2024 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Bála jsem se, že mě kniha nebude bavit, protože bude opakovat to co je v prvním díle, ale musím říct, že mě okamžitě vtáhla do děje. Dozvěděla jsem se odpovědi na otázky z prvního dílu a opět jsem měla slzy na krajíčku.
Můžu doporučit.

01.02.2024 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Napínavý příběh, který mě nutil číst dál. Konec byl překvapením, vraha jsem neuhodla.

11.09.2022 5 z 5