Gabriela_K Gabriela_K komentáře u knih

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

Horor to není, spíš thriller s hororovými prvky, které by se daly klidně racionálně vyložit.
Kniha se mi četla vcelku dobře. Byla jsem ráda za kriminální zápletku, vraha jsem neodhadla. Úplný závěr byl rozhodně překvapující.
Nelituju, že jsem si to přečetla, ale asi nic k čemu bych se chtěla vracet.

30.04.2024 4 z 5

Nová tajemství Prahy Nová tajemství Prahy David Černý

Před nedávnem jsem přečetla 25 tajemství Prahy. Nová tajemství Prahy bych zhodnotila podobně, takže se tady budu z velké části opakovat.
Kniha je rozhodně zajímavá, fotografie jsou krásné.
Opět mám problém s tím, že bych si přála, aby byl text obsáhlejší, ale zase je fajn, že mě to láká se o tom dozvědět víc a tak si další informace můžu dohledávat sama.

26.04.2024 5 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Po skvělém prvním dílu jsem se těšila na pokračování, které bylo opět skvělé.
Ráda jsem se vrátila k postavám, které jsem si tak moc oblíbila, zároveň se mi líbilo, že případ z předchozího dílu měl nějaké pokračování i tady.
Kniha byla čtivá, napínavá a řekla bych i akčnější a temnější než první díl.
Rozhodně doporučuji a těším se na závěrečný díl.

20.04.2024 5 z 5

25 tajemství Prahy 25 tajemství Prahy David Černý

Kniha je zajímavá a poutavá.
Fotky jsou dokonalé.
Určitě se k ní budu vracet a naplánuju si s ní nějaký výlet.
Mínus: Přála bych si, aby byl text obsáhlejší. Na druhou stranu mám chuť si další informace dohledávat sama, což není úplně na škodu.
Knihu by si měl určitě přečíst každý Pražan, ale samozřejmě i ten koho Praha zajímá.

12.04.2024 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Další kniha, která dokazuje proč je Colleen Hoover tak populární.
Kniha byla čtivá, nemohla jsem se odtrhnout potřebovala jsem vědět co se stane. Postavy byly taky skvělé. A doplnění knihy o písně přímo napsané k příběhu jsou za mě geniální nápad. Líbily se mi tak moc, že se zařadily k ostatní hudbě co poslouchám.
Doporučuji. Tohle je něco co bych ráda někdy viděla zfilmované.

17.03.2024 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Přiznám se, že ten zvrat jsem neodhadla. Měla jsem nějaké nápady, co by se mohlo stát, ale tenhle mě nenapadl.
Aljaška je postava u které nedokážu říct, jestli ji mám ráda nebo ne. Někdy byla fajn, někdy mi naopak dost vadila svým chováním. Ve výsledku to nikterak neovlivňuje moje finální hodnocení.
Kniha byla čtivá, styl psaní se mi líbil. Není to asi nic k čemu bych se chtěla ještě někdy vracet, přesto jsem ráda, že jsem se ke knize dostala.

09.03.2024 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Kniha je čtivá, má velmi originální námět a konec, který jsem nečekala. Styl psaní je takový strohý až bezemoční, což se k tématu hodí, ale nebude se to líbit každému.
Kniha ani celkově nebude pro každého. Některé ty části byly nechutné i na mě a to si myslím, že vydržím dost v knihách. Taky si myslím, že to téma mělo velký potenciál, který nebyl využit na maximum, což je obrovská škoda. S tím souvisí i to, že při čtení mi v hlavě vyvstávaly otázky, na které jsem nikdy nedostala odpovědi.

24.02.2024 3 z 5

Pokřivená zrcadla Pokřivená zrcadla Diana Urban

Kniha mě ze začátku chytla, pak (už nevím ani kdy) jsem se začala nudit a přála jsem si, aby příběh postupoval rychleji, tudíž by kniha mohla být klidně kratší.
Žádnou z postav jsem si ani trochu neoblíbila. Nejhorší určitě byla Saša, ale Amber (kniha je psaná z jejího pohledu) mi taky dost vadila.
Co se týče konce. Pořád nevím co si o něm mám vlastně myslet. Zklamal mě a vyvolal ve mně vlnu vzteku, která se mě držela po zbytek dne. Druhý den (trochu s odstupem času) jsem to vnímala o něco lépe, nicméně i tak jsem si přála a představovala jiný závěr. Neodhalila jsem kdo za tím stál, nicméně ano dalo se to odhadnout.
Bohužel pro mě byla kniha dost velké zklamání.

15.02.2024 2 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Bála jsem se, že mě kniha nebude bavit, protože bude opakovat to co je v prvním díle, ale musím říct, že mě okamžitě vtáhla do děje. Dozvěděla jsem se odpovědi na otázky z prvního dílu a opět jsem měla slzy na krajíčku.
Můžu doporučit.

01.02.2024 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Kniha se mi moc líbila, četla se úplně sama. Hlavní postavy mi byly sympatické a opravdu jsem si je oblíbila. Příběh byl dojemný, sice jsem nebrečela, ale měla jsem slzy na krajíčku, což je něco co se mi moc často nestává. A u těch zvratů jsem zůstala sedět s otevřenou pusou.
Rozhodně doporučuji.

26.01.2024 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha se mi moc líbila, stránky mi mizely pod rukama, rozhodně doporučuju.

14.01.2024 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Bála jsem se že mě kniha bavit nebude, ale opak je pravdou.
Kniha se mi četla moc dobře. Pořád se tam něco dělo, příběh hezky ubíhal a často jsem ztrácela pojem o čase.
Určitě můžu doporučit.

30.12.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Hlavní hrdinkou je tentokrát Sophie, která se objevila v Kavárně v Kodani. A tak trochu bych řekla, že její příběh zůstal otevřený, protože jsme nevěděli co se s ní na konci stalo a některé otázky zůstaly nezodpovězené.

Budu se v recenzi opakovat jako u předešlé knihy: Byl to krásný romantický příběh s trochou vtipu, tipů na zajímavá místa a výborným jídlem.
Vřele doporučuji a těším se až se vrhnu na další díl.

28.12.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Konečně jsem se dostala k této velmi populární sérii a je škoda, že jsem se k ní nedostala dříve, protože mám co dohánět.
Krásný romantický příběh s trochou vtipu, tipů na zajímavá místa a výborným jídlem.
Vřele doporučuji.

28.12.2023 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Ztrácela jsme se v ději a neměla jsem takový ten pocit, že potřebuju číst dál a nemůžu se od toho odtrhnout. Nicméně na konci to všechno do sebe zapadlo a vraha jsem neodhadla.

28.12.2023 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tento žánr nebo téma knihy nečtu, nevyhledávám to, ale když jsem měla možnost si ji přečíst, tak jsem si řekla proč ne.
Byl to silný příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Určitě doporučuji. A vrhnu se i na další autorčiny knihy.

27.10.2023 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Kniha mě opravdu chytla. Moc mě bavila, často jsem při čtení ztrácela pojem o čase. Rozhodně doporučuji a doufám, že se dočkáme českého překladu pokračování.

20.10.2023 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Kniha mě hned vtáhla do děje. Nemohla jsem se od ní absolutně odtrhnout. Bylo to napínavé a na knihu budu ještě dlouho vzpomínat. Za mě rozhodně velké doporučení.

11.10.2023 5 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Hned první věta mě vtáhla do děje. Bylo to napínavé, plné zvratů. Rozhodně doporučuji. Knihu budu mít ještě dlouho v paměti.

05.10.2023 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Kniha se mi líbila, styl psaní byl perfektní, hodně jsem nad knihou přemýšlela. Leonard byl sympatický kluk, kterého mi bylo líto a chtěla jsem mu hrozně pomoct.
Je to dojemný příběh, na kterém je nejhorší to, že se takové věci dějí i v reálném životě. Za mě můžu doporučit.

28.09.2023 5 z 5