Gabri-88 Gabri-88 komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Stridani dvou casovych linii se mi libilo. Namet a i rozuzleni sice bylo od zacatku jasne, ale vypraveni melo spad, takze za me velmi ctiva kniha bez zbytecnych prutahu

25.05.2019 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Kniha se mi jako celek hodnoti tezko, protoze prvni cast me bavila i kdyz slo o hrozne klise, ale druha polovina uz byla otravna. Hardin se chova neustale jako psychopat a Tessa to jako zamilovana blbka trpi. Furt samy slzy, hadky, obcas nejaky ten sex - nuda. Rozuzleni jakoze zodpovedelo nektere otazky, ale finalova scena jinak trapna. Ackoliv autorcin styl se mi vicemene libi. Nejsem si jista, jestli jsem dost motivovana precist si pokracovani

24.05.2019 3 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Nemohu souhlasit s hodnocenim ostatnich ctenaru. Kdyz opomenu to, ze me zklamalo, ze kniha neni primo o hlavni hrdince serie, tak tedy duvod proc jsem dala jen 3 hvezdy bylo pocatecni chovani Yrene vs Chaol, vic mi vadila Chaolova nesdilnost, pouze diky tomu se kniha tak vlekla. Nesryn ten zvrat preju, to se moc povedlo. Dozvedeli jsme se dalsi informace ohledne Valgu a kamenu, to je fajn. Posledni stranka byla jako vykrik do tmy, abysme teda uplne nezapomneli ..

21.05.2019 3 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Jednoduse carokrasne!
Zezacatku jsem se nebyla schopna zacist, to se mi povedlo az nekdy kolem 80 stranky. Vadilo mi skakani v case, matlo me to a vzdy mi trvalo nez jsem pochopila, proto 4 hvezdy.

19.05.2019 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Zase skvely dil! Moc me to bavilo a nemohla jsem se odtrhnout. Par situaci mi prislo smesnych, ale tech nebylo mnoho a v pameti mi zustaly spis zvraty a prekvapive udalosti. Krom zacatku, jsem se ani chvili nenudila. Prislo mi obcas se ze autorka malo venuje Dorianovi, prala bych si pro nej vic prostoru, na nekterych mistech mi proste chybel anebo byl jen okrajove zminen. Naopak mela az nadmiru prostoru Elide, ktera mi prijde jen do poctu. Lorcan me bavi, asi jsem si toho hulvata oblibila :-)

16.05.2019 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Spousta akce a zabavy! Aelin kuje pikle jakoby nikdy nedelala nic jineho. Vsichni se bijou jako lvi a zachranuji i nezachranitelne a jeste u toho jsou krasni a uzasni.
Ja bych rekla, ze jelikoz je to young adult literatura, tak to tak ma byt, ze nektere drobnosti pusobi detinsky nebo neuveritelne. Me to bavi!

14.05.2019 5 z 5

Výlet do Španěl Výlet do Španěl Karel Čapek

Az po byky jsem se nemohla zacist... byci to zachranili, Flamenco krasny, vino se povedlo, Kolombova lod taky fajn. Pardon pane Capek, ale vic z toho nevyzdimam

13.05.2019 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tak! Od tretiho dilu se pro me pribeh stal tak chytlavym, ze jsem se nemohla odtrhnout. Libi se mi jak to s Aelin jde nahoru a dolu. Autorka snazi Aelin popsat v jeji nejvetsi sile a krase, a hned na to ji zase ukaze spinavou, smradlavou a na dne :-) To same plati o Dorianovi, fandim mu klukovi. Cokoliv o Chaolovi desna nuda.

Carodejnice si me v tomto dile zatim moc neziskaly. Zato Wyverni rozhodne. Libilo se mi konecne se "podivat" do dalsich koutu kontinentu. Mlzne skaly se mi moc zamlouvaly. Uceni promeny byla nuda, ale ovladani ohne me bavilo.

"Dostala ses na druhou stranu planiny, ale naridil jsem ti postavit se prizrakum - ne si privodit magicky zachvat." :-))

10.05.2019 5 z 5

Poupata odkvétají v máji Poupata odkvétají v máji Herbert Ernest Bates

Zabavny nesmysl :-) neni to zadny zazrak, ale ani nuda. Nekolik opravdu vtipnych hlasek se tam najde. A to jsem do toho nakoukla jen z duvodu Ctenarske vyzvy :-)

Byl to salek caje.
"Vezmete si kapku mlika?" Mamina se znovu rozrehtala, az se ji prsa natrasala. "Chcete mliko z kravy nebo z Johnnieho Walkera?" :-)

09.05.2019 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Druhy dil Pulnocni Koruna mi ukazal jak velky potencial serie ma. Dozvime se nektere neuplne informace a jine naopak prulomove informace. Smrt jedne z postav me sokovala!
Vrazedkyne Celeana mi zacla byt sympatictejsi, ackoliv mi obcas drasala nervy. Proc tu nektere ctenarky vzdychaji nad Chaolem, nechapu :-) dej o carodejnici jsem skoro povazovala za vykrik do tmy, ale v dalsich dilech se ukaze, ze tomu tak neni.
Cim dele ctu, tim vic si uvedomuju jak je zapletka slozita a jak nam autorka vse odkryva kousek po kousku. Pro je serie dil od dilu lepsi

09.05.2019 4 z 5

Tango Tango Sveva Casati Modignani

Cetla jsem v originale a musim rict, ze to bylo opravdu okouzlujici. Ale to asi bylo i vlivem italstiny, nevim jaka je knizka v prekladu. Kazdopadne kdyz to pujde, tak bych si ji chtela precist podruhe, tentokrat cesky

08.05.2019 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

A tak jsem si rikala, ze treba pribeh bude stejne silny jako v prvni knize a ze styl bude lepsi.. no a neni. Dvojka se sice cetla skoro sama, a byly tam zajimave momenty jako vysvetleni Dorianovy minulosti... ale ten styl to proste nejak zabil. Znovu uz bych to necetla, ale v tu chvili to byla fajn oddechovka

08.05.2019 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Cetla jsem v anglictine a nasledne v italstine. Styl je slaby ve vsech jazycich :-) Namet a hlavni postavy jsou v prvnim dile opravdu zajimave. Cetlo se skoro samo, ackoliv jsem se castokrat musela v duchu musela ptat, to jako fakt? :-) ale bylo to chytlave a jako oddechovka to splnilo svuj ucel. A tak jsem si rikala, ze druhy dil bude urcite taky fajn!

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Skleneny trun jsem zacla cist, aniz bych mela velke ocekavani ohledne pribehu, stylu psani... Ocekavala jsem, ze tam bude nejaka ta romantika pro mou neznou dusi a cekala jsem, jak budou padat hlavy jedna za druhou...
Celeana se ukazala jako rozpolcena osobnost. Kdy ve volnem case je nezna divka se zalibou v luxusu a knihach, a na druhou stranu jako najemny vrah nechava bez mrknuti oka strikat krev. V soutezi o kralova bojovnika dokaze Celeana - polomrtva z Endovieru, bez fyzicke kondice - drzet krok v boji s chlapy. Ukoly v soutezi jsou smesne, takze moje zklamani bylo v tomto ohledu nemale. Ostatni bojovnici jsou zabijeni bez priciny jeden po druhem a Celeana, ktera mela snad odpadnout jako prvni, se stale drzi, tak ok, ocekavam, ze se svoji women power vytre vsem zrak!
Milostny trojuhelnik byl dost otravny. Celeanina nechut myslet na svou minulost, sice pusobi trochu otravne, ale s vidinou dalsich x dilu, to trpim docela ochotne.
Tahle kniha je takovy pilotni dil k dalsim v serii. Je ponekud nudnejsi, ale clovek ma aspon prostor se seznamit s postavami a pochopit slozitou zapletku. Takze zpetne jsem za tenhle dil rada.

Síla Síla Siri Pettersen

Posledni dil trilogie me rozhodne bavil, tentokrat mi kniha neprisla tak prehnane dlouha. Dreysil autorka dobre popsala, mrtvorozene a jejich zvyky, chovani a usporadani spolecnosti. Takze clovek ziska pocit, ze je ta Hirka vedle Dreyri jako figurka ze skla. Kazdou chvili jsem cekala, ze nekdo priskoci a smrtelne Hirce zakrouti krkem. Jenze o cem by bylo dalsich 400 stran ze jo :-) nejoblibenejsi postavou dilu pro me byl tentokrat Kolail. Otevreny konec se mi libil.

Sila na ni utocila ze vsech stran. Uhnetla z Hirky hrudku.
:-))

08.05.2019 5 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

V Plisni mi konecne byly vysvetleny veci, ktere tak okate v prvnim dile zustaly tajemne nevysvetlene. Supr! rikala jsem si. A pak byl nas svet hanen, nic tu neni dost dobre a Hirka furt brecela, jak ji chybi Ymslanda a jak ji chybi tohle a pak zas tamto. Cetla jsem vsak dal, protoze jsem se tesila na casti o Rimem.
Dalsi dil jsem se rozhodla precist, protoze nazev Sila, slibuje' ze to bude fakt sila!

Rime zavrel oci. Rozhodnuti padlo. Je Kolkagga. Nezacina, co nezvladne dokoncit!

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Wow! Jakoze tohle jsem uplne necekala! Fakt me to hrozne bavilo. Nejvic me bavilo primknuti, Sila, hodne jsem zrala Rimeho a vsechny havrany. Hirka se mi jako hlavni hrdinka velmi zamlouva. Nezapada, ale pere se s tim.
Co me obcas trosku vadilo, ze autorka nektere vyrazy opakovala jakoby ocekavala, ze ctenar to stale jeste nechape a nevi. Jinak zajimavy styl.

"Nasleduj havrany!"

08.05.2019 5 z 5

První První Kiera Cass

Nejhezci na teto knize je obalka :-) sice jsem docetla do konce, ale na dalsi dily uz se nechystam, zvolim neco smysluplnejsiho

08.05.2019 2 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Opet velice ctive, prijemne napsane. Co me ale neprijemne prekvapilo byla America. A to svoji nerozhodnosti. Chovala se jako pipina. V knizce byla i hezka mista a to byla ta, kdy se America nevesela na Aspena nebo pro zmenu na Maxona. Rozhodla jsem se dat sanci i dalsimu dilu

Selekce Selekce Kiera Cass

Myslim, ze jsem knizku vybrala podle obalky, ale uz si nejsem jista. Jednoduse napsane, ctive, odpocinkove. Pohadkovy princeznovsky svet se mi libil, rozdeleni na kasty me moc netesilo a drbala jsem si hlavu nad tim, jestli ten system casem zmeni nebo pujde jen o romantiku. Hlavni hrdinku jsem nejdriv chapala, pak mi ji bylo lito a nakonec mi bylo lito prince a pak i Aspena. Aaaale rikam si, ze dam sanci dalsimu dilu.