Gabri-88 Gabri-88 komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Bylo to napinave jako prase. Kdo je vrah tentokrat sice bylo pomerne brzy naznaceno, ale kupodivu to vubec neubralo na napinavosti. V duchu jsem Harryho popichovala a drasalo mi to nervy vedet, kdo je ten smejd. No a kdyby to bylo byvalo ve finale dopadlo jinak, tak bych byla na Nesba hodne velmi strasne na...stvana!

..."Veris tomu, co se tvrdi o labutich?" zeptala se. "Ze si jsou verne, dokud je smrt nerozdeli?" "Myslim,ze jsou verne danym slibum." "A jake sliby si davaji labute?" "Zadne, predpokladam."... :-)

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Moje rozhodne nejoblibenejsi kniha od Jo Nesba. Lip se cetla, tedy ne zrovna kvuli prostredi Armady spasy. Spis slo o Mollera, prichod Hagena, vztah Harry-Halvorsen i Harry-Beata. Ackoliv vrahum obvykle nefandim, tak spasitel jaksi mel moje sympatie.

...Harry se podrbal trhlinou v riflich na stehne a pomyslel si, ze si mel vzit teple podvlekacky...

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Prvni knizka od Jo Nesbø a opravdu si me Jo diky Harrymu ziskal! Postava Harryho me pomerne fascinuje. Jak se ten norsky chlapik dokaze vybicovat k vykonum, ktere mi obcas prijdou pro nej jako postavu nemozne. Ale fandim mu.
Musim tedy rict, ze nekdy je to na me az moc temne. Krimi mi neni cizi, ale tohle si obcas snazim nevybavovat az moc realisticky, protoze by se mi z toho udelalo soufl.
Mam v planu precist serii celou. Jen si musim davat pauzy mezi jednotlivymi knihami, protoze jak rikam, je to skoro az moc temne a tudiz pro me depresivni :-)

Dárce Dárce Lois Lowry

Super! Uz nevim jak jsem k te knizce prisla, tudiz jsem ji cetla "omylem", ale slo o fakt krasny omyl :-)
velmi mi to pripomnelo jisty postapokalipticky film - usporadani spolecnosti, pilulky... nejvice se mi na knize libilo predavani vzpominek. Jizda na sankach byla supr! Urcite bych si to precetla znova, cetlo se to samo

Číňan Číňan Henning Mankell

Prvni kniha od Mankella co jsem precetla mimo serii o Wallanderovi. Nejdriv se mi nechtelo a pak jsem zjistila, ze i bez Wallandera to pan Mankell umi napsat velice pekne! Umyslne nepisu napinave, protoze v prvni polovine knihy jsem se fakt nudila a chvili jsem uvazovala jestli prestat cist, ale pak se to nejak rozjelo :-) politicka a hospodarska situace Ciny me jako tema nikdy nefascinovala, ale povazuju to za plus, ze jsem se o tom neco v knize dozvedela. Rozhodne doporucuju

Psí zima Psí zima Petra Neomillnerová

Rozhodne uz me druhy dil serie nenadchl a nepobavil tolik jako prvni dil. Asi uz ta sprostota prestala byt zabavna, protoze se to jakoby furt opakuje a cloveka uz tolik neprekvapi

08.05.2019 3 z 5

Zaklínačka Lota Zaklínačka Lota Petra Neomillnerová

Pri pouhe myslence na tuhle knizku se musim usmivat! Pri cteni jsem se rozhodne nenudila, kniha se cetla rychle. Vulgarismy mi nevadi, a prehnane soulozeni me nijak neurazelo. Kniha slouzila jako odreagovani mezi kriminalkama, takze hlavni ukol: pobavit, rozhodne splnila. Podruhe uz si ji asi neprectu

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Po prvnim precteni bych Pani Bovaryovou ohodnotila na pet hvezd, ale kdyz jsem knihu precetla podruhe, najednou uz me tak neuchvatila, asi mi vic vadilo chovani nekterych postav. Pribeh jako takovy je poutavy

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Milacek je TA kniha, se kterou me zacalo bavit cist! Pocatecni zamilovani do hlavniho hrdiny se postupne prerodilo v nechut a odsuzovani jeho cinu :-) coz mi pripomina, ze jsem ho dlouho necetla, musim se k Milackovi vratit!