Výlet do Španěl

Výlet do Španěl

Soubor živých cestopisných črt a fejetonů o španělské zemi, jejím lidu, kultuře a přírodě.

https://www.databazeknih.cz/images_books/68_/684/vylet-do-spanel-684.jpg 4.262
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Československý spisovatel

Stolda
19.04.2016

Tak tyhlety cestopisy od Čapka jsou fyzicky velice náročné. Jakmile je přečtu, mám chuť jít vybalit kufry a odpočívat po cestě, protože jsem tam přece opravdu byl. Kdo si chce užít Čapka , ať začne jeho Listy a Výlety. Jen a jen doporučuji, je to balzám .

bleska
14.08.2015

Výborné oddechové čtení na léto. Vtipné, popisné a přitom nijak únavné. Hned bych se do těch exoticky znějících míst rozjela! Taky by mě docela zajímalo, jestli sevillanky ještě stále nosí běžně mantily. A jeho snaha popsat nepopsatelnou nádheru zdobné maurské architektury je roztomilá. Vše doplňují moc hezké jednoduché kreby samotného autora.

Marbo
10.10.2014

Pro mně asi nejslabší z Čapkových cestopisů, ovšem rozhodně neurazí

Sisi11
11.07.2013

Další Čapkův úžasný cestopis! Velmi pěkné postřehy ze Španělska zahrnující architekturu, umění, tanec, býčí zápasy, žití tamějších... no zkrátka vše, co je pro Španělsko tradiční a typické. Kniha je více než krásná!

FlLys
19.10.2012

Ilustrace v knize mi přijdou dokonalé, několika čarami naprosto vystihuje tamní atmosféru. Jen mě trochu zaráží Čapkův rozdílný přístup ke Španělsku a k Itálii... ve Španělsku je vše dokonalé, dětičky pobíhají a výskají venku, kdežto v Itálii špinaví haranti řvou v ulicích.

Skip
13.06.2012

První z Čapkových cestopisů, který jsem četl. Jde spíš o takové postřehy, než popis cesty, sem tam se u něčeho zastaví déle, rozjímá třeba o architektuře nebo popisuje koridu, ale jinak je to hodně "letem světem", nicméně určitě zajímavé. V knize jsou také Čapkovy jednoduché kresby, ilustrující jeho cestu a ty působí takovým až osvěžujícím dojmem, i když je to občas jen pár čar.