Gabetka Gabetka komentáře u knih

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Mě to opravdu bavilo. Musela jsem číst dál a dál, protože jsem fakt byla zvědavá, co za tím vším je. Byla jsem vstřícná jakémukoliv rozuzlení a časem už jsem nějaké tušení měla. Střídání vyprávění z pohledu Joanny a Erika zápletku oživovalo a nutilo k přemýšlení, který z nich je tedy ten šílený. Dle mého šlo o promyšlenou a dobře propracovanou zápletku s přiměřenou dávkou akce, která si říká o zfilmování. Pro mě bylo vysvětlení nápadité a ta malá chybička, ke které došlo (čtenáři pochopí), měla správný nádech ironie.

18.02.2018 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Sérii jsem začala číst, když jsem potřebovala povzbuzení a byla jsem nadšená, že úkol splnila na jedničku. A tímto dílem s důstojností sobě vlastní končí. Jsem ráda, že Marie byla zase svá sympatická semetrika a tolik nebažila po špercích jako v předchozím díle, kde už se mi její chování zajídalo. Po svérázných postavách mi bude smutno, nová životní moudra paní Tiché budu postrádat a na prohlídce zámku už vždy budu myslet na muflony. Děkuji autorovi!

02.11.2022 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Převládají u mě rozporuplné pocity. Autorka přináší zajímavý svět, se kterým nás však seznamuje až bolestně pomalu. Poppy je Panna, Vyvolená, to se dozvíme téměř na každé stránce, ale co to znamená vlastně ani skutečně nezjistíme. Mnohem víc času je věnováno popisu nového strážce Hawkea, který je podle Poppy po všech stránkách úžasný. Proto zřejmě přehlíží pro čtenáře do očí bijící nápovědy, že asi nebude tím, za koho ho má. Poslední čtvrtina však nabere pořádné obrátky a závěr vás donutí chtít další díl. Takže kdyby autorka ubrala na rozvleklém popisu Poppyiných emocí, dočkali bychom se svižného napínavého příběhu. Takto to vypadá jako červená knihovna obohacená fantasy prvky. K tomu podstatnému se musíte prokousat. Jsem zvědavá, jak to bude v druhém díle.

09.09.2022 3 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Autorka už mi podruhé ukázala, že výborně rozumí duším náctiletých, jejich nejistotám a strachům. Navíc píše svižně, její dialogy působí přirozeně a baví, no a postavy jsou sympatické, přestože byste s nimi nejraději většinu času třásli, aby se vzpamatovaly a nebály se požádat o pomoc ostatní. Nadnesená témata umí zaujmout a nesmělost první lásky ve vás vyvolá vzpomínky a úsměvy. Těším se na další příběhy.

03.05.2022 4 z 5

Ve vteřině Ve vteřině Suzanne Redfearn

Velmi zajímavý nápad vyprávět příběh z pohledu zemřelé dívky, která chování pozůstalých zasvěceně komentuje a zároveň konfrontuje s tím, co o nich věděla za svého života. Ano, je to místy násilně mravokárné, ale na druhou stranu pravdivé. Kdo ví, jak by se v extrémní situaci choval? Z některých postav mi bylo smutno. Další knihu autorky bych si klidně přečetla.

01.04.2022 4 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Autorku mám ráda, umí skvěle popsat své hlavní hrdinky, které jsou sympatické, plně chápete jejich trable a na konci knihy je jen neradi opouštíte. Tentokrát mě zaujalo i hledání identity kluka v masce Heatha Halla, které mělo zajímavé rozuzlení. A že víte, jak to dopadne a do koho se hrdinka zamiluje? No a, to k tomuto žánru přece patří.

14.03.2022 4 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Tak nevím, ale i jako oddechovka to bylo slabší, vůbec by neuškodilo knihu zkrátit. Především o pasáže, kdy Lucy slabomyslně slintá nad Joshuovým tělem a emočně na úrovni dítěte řeší, zda ho miluje a jestli miluje on ji. Jinak jsou oba pracovně úspěšní a inteligentní, ale z jejich nevyspělých hádek byste to nepoznali. Pár trefných a neokoukaných příměrů mě pobavilo, ale jinak si budu pamatovat jen to, že ona byla malá a on velký.

10.07.2021 2 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Kniha má propracovanou zápletku, a když pomineme to, co se podaří studentce oproti policii, tak také dokonale zpracované detektivní pátrání, které obzvláštní pracovní protokoly s rostoucím seznamem podezřelých. Postavy jsou reálné, hnané uvěřitelnými motivy a děj ani závěr není v žádném případě předvídatelný. Ne všechno je takové, jak to vypadá na první pohled. Pokračování si určitě nenechám ujít.

15.06.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

V knize nejde primárně o odhalení, ale o atmosféru napětí a strachu, a to se autorce povedlo na výbornou. Části odehrávající se v lese mě bavily nejvíc, hlavně ten konflikt plánů a následného střetnutí s realitou. Vyhořená policistka s tragickou minulostí je zajímavě zpracovaná postava, která působí realisticky. Klidně by se mohla v některé knize ještě ocitnout. Knihu i čtení jsem si užila.

01.04.2021 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Vzhledem k tomu, že jsem po knize sáhla až notnou dobu po jejím vydání a zaslechla spoustu názorů na závěr knihy, měla jsem od poloviny tušení, o co by mohlo jít. Nebyla jsem zaskočena, naopak jsem originálnost závěru ocenila. Autorka se nebojí zahrávat si s nadpřirozenými prvky a umí je do příběhu dobře zakomponovat, ale pořád jsou její romány především o lidech a vztazích (hlavně těch nedokonalých).

26.03.2021 4 z 5

Chata 1879 Chata 1879 Josef König

Byla jsem zklamaná rozsahem, těšila jsem se na detailnější propracování "terapie" v chatě a konflikty mezi jednotlivými charaktery. To však bylo pouze okrajové a konflikt byl hlavně v hlavě hlavního hrdiny. Některé momenty velmi silné, vtipné a originální. Celkově mě však kniha příliš neokouzlila.

26.03.2021 3 z 5

Láska a válka Láska a válka Liz Trenow

Kniha v sobě skrývá silný příběh tří hledajících žen na pozadí zničených Flander a přínáší zajímavé poselství o odpouštění. Potenciál postav i příběhu je obrovský, za mě však knize něco podstatného chybělo. Především lehkost a svižnost čtení během začátku, kdy mi text přišel příliš suchopárný a plochý. Až ke konci přišlo pár dobře vypracovaných momentů, které mi dokázaly sevřít hruď a vehnat slzy do očí, ale už to v mém hodnocení nedokázalo zvrátit ten velmi pozvolný začátek.

23.10.2020 3 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Karika umí skvěle podat extrémně nesympatického hrdinu, zde se mu podařilo nahlédnout z první řady do pořádně rozhárané mysli jednoho nebohého scénáristy. Neuvěřitelné zážitky dokonale propojené s reálným rozpadem osobnosti. A to začátek vypadal tak idealisticky... Autor mnohé naznačoval, podezření, oč by tak mohlo jít, jsem měla správné, ale ty "nadpřirozené" události mě mátly. Pravda, některé věci bych ocenila více rozvedené a vysvětlené (jak ve svém komentáři níže zmiňoval i callahanh), ale možná to tak dává větší prostor představivosti. Bůhví, co se může stát každému z nás, až prožijeme pořádně nepříjemný předvánoční čas....

19.08.2020 3 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Zápletka je možná až trochu moc přestřelená a náhod neuvěřitelně mnoho, ale jde o velmi čtivý počin a Frost Easton je fakt sympaťák. A co teprve Shack. Na konci máte tak trochu pocit zmaru a beznaděje... Asi jako hlavní hrdina.

16.06.2020 4 z 5

Parta od Mississippi Parta od Mississippi Davide Morosinotto

Zaujala mě obálka a grafické zpracování. Prostě láska na první pohled, která zároveň splní bod čtenářské výzvy. Hrdiny jsou sice děti, ale příběh má potenciál oslovit i dospělé čtenáře, ve kterých stále dřímá dětská touha po dobrodružství. Skvěle vyvážený humor a napětí v historickém hávu jdou ruku v ruce s detektivní zápletkou, kterou sice dospělý čtenář rozklíčuje v zárodku, ale i tak je zajímavá a kniha vyprávěná po částech všemi z party prostě baví až do konce. Je příjemné přečíst si něco milého, co vykouzlí úsměv na rtech, donutí vás fandit hrdinům a na závěr i dojmout. Doporučuji.

24.02.2020 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Po dočtení nemůžete než obdivovat velmi výstižnou obálku. Četlo se to skvěle, padouch byl vychytralý a dlouho se čtenářům skrýval, ale od jednoho okamžiku jsem nechápala, jak můžou být vyšetřovatelé tak zaslepení, když je to tak zřejmé. Bylo to trochu překombinované a spojení s výzkumem byl opravdu až neuvěřitelnou náhodou, ale nic to nemění na tom, že zápletka je výborně vystavená a o napětí není nouze. Další díl se určitě nenechám ujít.

31.08.2019 4 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Vzpomínání a postupné odkrývání toho, proč Lana z Modré vystoupila, bylo dobře zvolenou formou. Ač příběh plynul spíše volně, čtenář se nenudil, nechal se kolébat na vlnách příjemné četby o uzavřeném společenství různých povah, v němž logicky musí dojít ke konfliktům. Po eskalování konfliktu jsem úplně cítila to napětí v uzavřeném prostoru, bez možnosti útěku. Epilog mě dostal, jak prostá motivace některé lidi vede.
A Zlatinka.Emily snad ten epilog nečetla, protože jinak by nekladla své závěrečné otázky.

17.04.2019 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Takto si představuji dobrý akční film a vůbec by mi nevadilo, kdyby se toho nějaký režisér chopil. Děj se valí kupředu ve slušném tempu, a i když jsou bohužel některé situace hodně předvídatelné, jak už to právě u akčních filmů bývá, tak jsem se dobře bavila a to je u tohoto žánru podle mě to nejdůležitější.

17.04.2019 4 z 5

Naprosto cizí Naprosto cizí Megan Miranda

Slušný thriller, při jehož čtení uvažujete, jak to tedy ve skutečnosti je a bude. V jednu chvíli už jsem si myslela, že jsem to všechno odhalila, ale zbytečně jsem to překombinovala a závěr byl trochu jednodušší než mé úvahy. Každopádně mám dojem, že se ze zápletky i atmosféry dalo vytřískat i víc, než autorka předvedla. Některé pasáže pro mě byly navíc trochu zmatečné, a tak dávám průměr.

30.01.2019 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Pár stránek na začátku mě trochu mátlo, nemohla jsem pochopit souvislosti. Ale když jsem se chytila, už jsem nemohla přestat číst. Nemohu se ubránit dojmu, že se autorka inspirovala Řbitovem zvířátek, na druhou stranu ho předčila. Budování zápletky a mrazivé atmosféry, vyústění, poselství z něho vyplývající, to vše mělo smysl a tvořilo velmi čitelný celek. Bylo tam pár míst, která mi neseděla, sváděla podle mě k přemýšlení jiným směrem. Až příliš z příběhu vyčníval kostěný prsten, v závěru už však žádnou váhu neměl. Ale to je možná jen v mé hlavě. Doporučuji.

07.07.2018 4 z 5