Franklin Franklin komentáře u knih

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Pro mě, to byla první čtenářská zkušenost se Zaklínačem. Po hrách a seriálech, jsem naskočil na komiks a rozhodnutí nelituji. "Zaklínačská" atmosféra z komiksu přímo dýchá. Příběh pěkně graduje. Přečetl jsem jedním dechem.

20.04.2020 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Ze začátku na mě kniha působila velice prostě a jednoduše. Ovšem jenom ze začátku. Čím více se člověk blížil konci knížky, tím více přibývalo nečekaných zvratů. Příběh gradoval dle mého názoru až do poslední věty, poslední stránky. Jsem rád, že mi stačí jen natáhnout ruku a uchopit druhý díl.

05.02.2015 5 z 5

451 stupňov Fahrenheita 451 stupňov Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Tuto knihu bychom si měli v dnešní době přečíst úplně všichni. Je to velmi zajímavá a poutavá kniha, jejíž hlavní myšlenka je čím dál, tím víc aktuální.

03.04.2018 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Naprostý skvost. Jsem moc rád, že jsem se odhodlal ke přečtení. Všem doporučuji :)

09.04.2016 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Celou knihu jsem byl napnutý a zvědavý jak to celé dopadne. Kniha je čtivá a rychle ubíhá ke svému, pro mě nečekanému závěru.

06.03.2014 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Skvělé finále knižní serie, plné zvratů a s nečekaným koncem.

19.10.2015 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Kniha má celkem pomalý či pozvolný start, ve druhé části, ale nabere naobrátkách a nepustí vás až do samého konce. Celkově hodnotím knihu jako velmi povedenou s nečekanými zvraty a nápaditou zápletkou. :)

10.06.2015 5 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Perfektní knížka, která lehce plyne svým dějem a postupně graduje.
Autor používá osobitý styl psaní, který mě uchvátil.
Protože tahle knížka je punk!

01.10.2014 5 z 5

Ze začátku opomenuté dílo, ale v současnosti velice populární knížka a vstupní brána do Středozemě. Kromě samotného originálního námětu mě zaujal i styl vyprávění, díky kterému se kniha, alespoň pro mne, stává ještě více zajímavější.
Vždy bude patřit do mé knihovny...

22.05.2014 5 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Oproti prvnímu dílu mi tento příběh přišel více zaměřený na charaktery postav, Geralt zde v komiksu řeší několik morálních rozhodnutí a komiks nám tak dává informace o jeho povaze. Graficky je komiks také moc povedený.

22.11.2020 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Příběhy v knize jsou jednoduché, o to zřejmější je jejich myšlenka, poslání a moudrost.

01.05.2020 5 z 5

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Kniha na svém počátku působí celkem nevinně, ale s postupem děje se stupňuje a nabírá na obrátkách. Asi nejvíc z knihy se mi líbil samotný závěr, ve kterém se vše krásně propojí, byť je konec takový ukončeně neukončený...

17.12.2014 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Poprvé jsem tuto knihu četl na prvním stupni základní školy. Přečetl jsem ji za jeden den a vůbec jsem si ji neužil. Znovu jsem ji četl nedávno a do knihy jsem se zamiloval už po první přečtené stránce...
Krásná nadčasová kniha...

04.02.2014 5 z 5

Když ti to udělá radost... Když ti to udělá radost... Michal Viewegh

Některé povídky jsou velmi povedené, některé mě moc neoslovily. Určitě můžu doporučit povídku Balada krve od Pavla Renčína, ta mi přišla nejlepší z celé knihy.

07.01.2021 3 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Kniha, která postupuje v ději vpřed s lehkostí a noblesou.
Děj Vás po pár stránkách vtáhne a prožíváte situaci matky Dolores, jako by jste v ní byli Vy sami.
V závěru knihy jsem si už pro sebe říkal, "tak sakra už ho pusť! Vždyť mají pravdu!"
Moc pěkná kniha povinné četby.

11.04.2014 5 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Nenáročná, krásná kniha s příběhem, ve kterém jsem se našel...

17.02.2014 4 z 5

Dračí lov Dračí lov Richard A. Knaak

Na příběhu mě asi nejvíce bavil úvod, který krásně popsal celou historii světa. Nicméně příběh jako takový stojí rozhodně za přečtení. Postupně nabírá na otáčkách a finále příběhu člověka navnadí na další pokračování.

23.06.2020 3 z 5

5 příčin selhávání týmů 5 příčin selhávání týmů Patrick Lencioni

Knížka obsahuje spoustu zajímavých, praktických, užitečných rad a nápadů. Příběh v knížce je čtivý a pěkně ukazuje praktické použití myšlenek z knihy.

09.02.2020 5 z 5

Základní průvodce webdesignem Základní průvodce webdesignem Sarah Horton

Kniha obsahuje spoustu zajímavých informací. Nelze se jí však bezhlavě řídit, kvůli její aktuálnosti. Dnes už nějaké věci dávno neplatí a proto tuto knihu musíte brát tak trochu s rezervou. Přesto ji vřele doporučuji :)

03.06.2015 4 z 5

Zápisky malého tyranosaura: dalších 77 fejetonů z týdeníku Sedmička Zápisky malého tyranosaura: dalších 77 fejetonů z týdeníku Sedmička Pavel Tomeš

Mnoho fejetonů mne pobavilo, mnoho rozesmálo. Některé mě zase neopak neoslovili.
Kniha se dá přečíst jedním dechem za pár hodin nebo stejně jako v mém případě po malých částech.
Výběr je na Vás, ale rozhodně stojí za to.

24.01.2015 4 z 5