Fizulka71 Fizulka71 komentáře u knih

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Mno, jak to jen... Námět podle mě velmi dobrý, občas jsem ale měla pocit, že to psala dívka ve věku hlavní hrdinky. Nebo spíš překládala. Tolik gramatických chyb, špatného skloňování a vynechaných slov nedokáže napáchat ani moje dyslextické dítě. "Uvádí nás do přednášky o Jeanu-Jacquesovi Rousseaum...", jako by to vrazili do Google překladače. Editor to podle mě ani neviděl. Škoda, knize to ubírá dost bodů.

06.12.2020 3 z 5

Prokletý milenec Prokletý milenec J. R. Ward (p)

Jeden z nejsmutnějších dílů série. Teda, u Rhage a Mary jsem taky slzela, ale u Treze se Selenou jsem regulérně bulela. Velmi sugestivně napsáno. O nečekané zvraty opět nebylo nouze, děj měl spád, chlapci měli opět hlášky k nezaplacení, rozhodně jsem se nenudila. Jdu na Bestii...

01.10.2019 4 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Právě jsem dočetla třetí díl. Mno... Young adult, říkáte. Podle mě je to hodně adult. Mary se v téhle sérii podařilo vytvořit neobvyklý, fascinující svět, jehož příběh nepodléhá zubu času ani momentální módě. Vykreslila nám boj za hodnoty, za které je vždycky nutno bojovat. Ať už máte k dispozici pero, meč nebo atomovou bombu. Během jednoho týdne jsem urazila všechny tři díly a byl to nezapomenutelný týden, takový, který vám může dát jen opravdu dobrá kniha. Zkuste jí. Uvidíte, že její hrdinové s vámi dlouho zůstanou. Možná povždy. Paviamma, milovníci dobrých příběhů!

23.09.2018 5 z 5

Nebezpečná iluze Nebezpečná iluze Winter Renshaw

Lehká četba s dobrou zápletkou, ze které by se dal určitě vyždímat větší příběh. Ale jako oddychovka na jedno odpoledne dobrý.

11.09.2018 3 z 5

Střela Střela Laurell K. Hamilton

Ach, bože...tolik zbytečně popsaného papíru...nemělo by to bejt trestný? O čem to vůbec bylo? Už polikaté věřím, že se autorka zase rozeběhne tím správným směrem, a ono je to čím dál horší. Zase jsem se nechala napálit. Myslím, že jsem tímto dílem se sérií skončila. Upoutávka z dílu Hit List sice vypadá slibně, ale nějak už jí prostě nevěřím.

27.04.2018 2 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Logan se mi líbil už v prvním díle, byl to takový srandista, i když teda děsnej děvkař. Hrozně mě bavila jeho interakce s Grace, ti dva jsou jak jin a jang. Potěšilo mě, jak to s tátou Logana nakonec dopadlo, že mu to všechno došlo a uvědomil si, že je táta, co se má starat o své děti.

11.04.2018 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Moc pěkná youngadultovka. I když jsem spíš z generace old adult, ráda jsem si to přečetla. Nenáročný mix romantiky, sexu a lehkého napětí. Hanna byla i přes svou špatnou zkušenost obdivuhodně vyrovnaná, jemná a nezahořklá. Skvělý protiklad bonvivánskému Garrettovi. Za mě palec nahoru.

11.04.2018 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Ella se projevuje jako tvrdá holka, která vydrží víc, než se zdá, a bojuje za svoji lásku jako lvice. Mě teda chvíli trvalo, než jsem zjistila, kdo vraždil, ale v podstatě mě to ke konci ani moc nepřekvapilo. Royalovi nakonec ukázali, že když o něco jde, dokážou přestat kopat jeden každý sám za sebe, vzpomenou si, že jsou rodina a najdou k sobě cestu. Klikatou, trnitou, ale přece jen cestu. Série venkoncem ucházející, příjemně se četla, pořád se něco dělo, mělo to hlavu a patu.

29.03.2018 3 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Pěkně zabordelená rodinka, ti Royalovi. V tom prostředí, v jakém vyrůstali, by hráblo drsnějším povahám. Občas jsem se divila, že se kluci nedali k nějakému gangu a nedealovali koks pro kartel z Kolumbie. Děj nabral trochu na obrátkách a finále bylo téměř dechberoucí

29.03.2018

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Tak mít takový bratříčky, vlastní nevlastní, vystřelím je na Mars bez zpáteční letenky. O "strejdovi" Callumovi ani nemluvím. Kniha se celkem dobře četla, zápletka pěkně vymyšlená. Konec trochu drsnější, ale předvídatelný. O čem by pak asi byly další díly, no ne

29.03.2018 3 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Vskutku grandiózní finále naprosto famózní série. Sérii jsem četla už třikrát, ale vždycky aspoň jednou za rok jí musím dát zase, je to prostě unikát. Žeru ty naprosto úžasný obálky, ta poslední u Finále přesně vystihuje děj, Nora vytahuje Patche, padlého anděla, z pekla. Závěr série vynikající, jen toho Scotta jsem tvrdě obrečela. S jeho smrtí jsem se ani po trojím přečtení ještě nesmířila...

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Teda co díl, to perla, opět skvěle namíchaný koktejl romantiky a napětí, světla a temnoty. Ticho, příznačný název, ticho před bouří...

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Tak tohle bylo vážně crescendo... Ze začátku romance jak žurnálu a najednou prsk! a bylo to fuč. Patch se otáčí o 360 stupňů za jinou sukní a člověk je celý domatený, cože se to k sakru zase zmastilo. Odhalení na konci vygraduje a jednomu málem vypadnou voči z dolíků. Super prostě!

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Setsakra dobrý andělsko-démonský napínák. Četla jsem poprvé před několika lety a od té doby se aspoň jednou za rok k tomu znovu vrátím, protože je to prostě vynikající série. Kniha je příjemně temná, autorka dovedně žongluje s romantikou a napínavým dějem. Moooc se mi to líbilo...

Propusť mě Propusť mě Julie Kenner

Mno, jak to jenom... pokud bych četla sérii před Obnaženou a Padesáti odstíny, asi bych byla nadšená. Asi. Ale bohužel se v této sérii neobjevilo nic nového. Opět bohatý mladý muž se zálibou v drsnějším sexu, který mu pomáhá se vyrovnat s démony minulosti, a téměř nezkušená, a chudá, dívka, která rovněž bojuje se svými vlastními bubáky. Do toho se jim vtírá pár dalších osob, aby řeč a děj nestály. Já nevím, asi jsem přehnaně náročná... ale na druhou stranu se mi u toho výborně usínalo, takže proč vlastně ne

29.03.2018 2 z 5

Otrokyně Otrokyně Johanna Lindsey

Lehce navazuje na Ohne v zime (vyšlo pouze slovensky). Líčí dobrodružství dětí Brenny a Gaaricka, hlavně jejich nejmladší a jediné dcery. Dějově slabší a chudší než první díl, pořád jsem čekala na nějakou akci a oba nepřicházela. Je to klasická červená knihovna o citech hlavních hrdinů, jsem trošku zklamaná po akcí nabitém prvním dílu, do třetího o Seligovi se mi vůbec nechce...

07.12.2017 3 z 5

Ohne v zime Ohne v zime Johanna Lindsey

Moc pěkný příběh, plný nečekaných zvratů a dobrodružství z dob, kdy byli Vikingové postrachem pro velkou část tehdejšího světa. Tyhle severské příběhy mám moc ráda, i když jsou leckdy hodně drsné. Za mě palec nahoru

05.12.2017 4 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Právě jsem dočetla. Myšlenky se mi splašeně řítí, byla to prostě jízda. Jestli čekáte sluníčka a motýlky, zapomeňte. Tenhle díl je temný. Jakože fakt temný. V jednu chvíli si říkáte, tohle se přece nemůže stát, to není možný, a pic, v další se to stane a je to ještě mnohem horší. Děj se řítí, nedá vám chvíli odpočinout. Skoro se nejde odtrhnout. Za každým rohem čeká překvapení, někdy zrada, jindy ta nejméně uvěřitelná spojenectví. Nebudu spoilovat, prostě jděte do toho a přečtěte si to. Je to mazec. V dobrým slova smyslu. Jestli bude čtvrtý díl až za další dva roky, tak to asi nepřežiju. Užijte si čtení!

09.11.2017 5 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Výborná kniha. Drsnější verze Selekce, o hodně drsnější. Hodně mi ji to připomínalo, ale ve finále jí to ještě překonalo. Autorka umně vměstnala na cca 500 stran neuvěřitelné množství děje, zápletek a zvratů. Po dlouhe době opravdu dobrá kniha s tak trochu jiným námětem. Za mě palec nahoru. Užijte si čtení!

01.10.2017 4 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Po silném prvním dílu trochu zklamání. Ale na druhou stranu třeba obdivovat propojenost s prvním dílem. Za mě palec tak na půl žerdi, ale za přečtení to rozhodně stojí. Teď jen aby byl další díl, trochu mi přijde, že si autorka s touto sérií ukousla trochu větší sousto.

27.09.2017 3 z 5