Finále

Nora si je jistá jako nikdy, že miluje Patche. On je pro ni ten pravý, navzdory tomu, že patří k padlým andělům. Přestože její původ a osud je předurčuje k tomu, aby byli nepřáteli, Nora se k Patchovi nedokáže otočit zády. Nyní však v sobě oba musejí najít sílu a podstoupit poslední zkoušku. Staří nepřátelé se vracejí, noví se objevují a nečekaná zrada přítele ohrožuje mír, po kterém Nora a Patch tak zoufale touží. Bojující strany jsou jasně - ale na které z nich vlastně oni dva stojí? A existují překážky, které nezdolá ani láska?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139615/big_finale-CJL-139615.jpg 4.3775

Zavržený 4.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Finale, 2012

Kniha Finále

Dalgiona

celá série byla fajn, skvělé čtení pro oddychový čas.

CleopatraKatli
23.12.2021

Pekna serie, rychle a snadno ctiva, vhodna i pro pubertalni vek - i pres lasku a jiskru Patche a Nory to je tak akorat "nevinne" pro mladsi vek. Posledni dobou jsou totiz "knihy pro mlade" prilis vyzile a spis tak pro 17-18lete. Nicmene pribeh bavil i me, na doporuceni dcery :)

Kaka.cs
24.08.2021

Tuhle knižní sérii jsem četla asi před deseti lety, ale bohužel jsem se tehdy nějak nedostala k poslednímu dílu. Letos o prázdniny jsem si na ni vzpomněla a rozhodla se nejprve si připomenout předchozí tři díly (nutno podotknout, že jsem toho hodně z knížek zapomněla) a poté dočíst díl poslední.

Musím říct, že série se mi líbila i teď, když už nejsem teenager, ale dospělá. Má v sobě neuvěřitelné napětí a chemie mezi Norou a Patchem je prostě úžasná.

Poslední díl mě bavil, stejně jako ty předchozí. Jen jsem osobně byla trochu zklamaná z toho, jak dopadla bitva mezi padlými anděli a Nefilim, byla bych raději, kdyby to vše skončilo trochu jinak. Líbilo se mi ale, že celý příběh dostal řádné ukončení a nezůstaly v něm v podstatě žádné nedořešené záležitosti.

ardeas
19.07.2021

Celkovo hodnotím temu pozitívne. Mam rada tento druh kníh. Čo ale nemám v láske je prekombinovaná zapletka. Prvá kniha sa citala sama. Druhu som tiež zhltla ale pri tretej sa to vybralo smerom az ku konšpiraciam a v štvrtej, poslednej uz na konci to stracalo kyslík. Ako dej gradoval a vyvyjal sa, napriek dost veľkému posunu, mi samotná hrdinka prišla stále detinska az do poslednych kapitol, kde ten prerod bol az moc okaty... na môj vkus, tam tych zvratov bolo veľa. Ja skôr preferujem veci, kde menej je viac a preto posledné knihy ma sklamali.

Majuš333
29.06.2021

Nádherné zakončenie série :) Až mi je ľúto, že už je za mnou :( Bez váhania by som sa do nej pustila opäť...

"Věděla jsi, že když jsem tě poprvé spatřil, pomyslel jsem si, že jsem nikdy neviděl nic tak okouzlujícího a krásného?"
"Proč mi to říkáš?" zeptala jsem se sklíčeně.
"Viděl jsem tě a chtěl jsem se ti přiblížit. Chtěl jsem, abys mě k sobě pustila. Chtěl jsem tě poznat tak, jako nikdo jiný. Chtěl jsem tě, chtěl jsem tě celou. A ta touha mě málem přivedla k šílenství." Patch se zarazil, jemně se nadechl, jako by chtěl vdechnout mě. "A teď tě mám a děsí mě jedině to, že bych se musel vrátit na začátek. Znovu po tobě toužit a nemít naději, že se mé přání vůbec kdy splní. Jsi moje, andílku. Až do posledního kousku, a já nedovolím, aby se to změnilo."

Karolin77
16.05.2021

Slabší andělská série pro mladší čtenáře okolo 13 let. Po přečtení ve vás nic nezanechá a brzo zapomenete o co v ní vůbec šlo. Starším 15 let nedoporučuji, akorát by jste budete zklamaní. Jsou lepší série než tato. Například duologie Stříbrné perutě. Ta za mě byla určitě lepší než tato série.
Slabší průměr 3*/5* ( každý díl ode mě dostal 3*) - už jsem na tuto sérii moc stará

Lucynkaaa
06.10.2020

Vždycky je mi líto, když nějaká série, co se mi moc líbí skončí a u téhle to platí stejně tak. Miluju téma padlých andělů (už sem přečetla snad všechny série ale kdyby měl někdo nějaké doporučení, sem s tím) a tyhle knížky se mi hrozně líbily.
Je to už nějaká doba, co jsem je četla a dokonce uvažuji, že si je přečtu znovu. Kdo zvažuje přečtení, neváhejte. Bude se vám to líbit. :-)

Akireee
18.06.2020

Celá série je prostě skvělá a rozhodně doporučuji :)