Střela

Anita je zpátky v St. Louis a pokouší se žít normální život - což je tedy dost obtížné, když jste popravčí a kolem vás se motá snad každý nadpřirozený parchant světa. Ale někdy jsou ti parchanti vlastně fajn. Hlavně v posteli. Jenže pořád toho je hodně - a když nejste ve smrtelném nebezpečí, jsou tu společenské povinnosti, večírky, školní besídky. A to nemluvíme o situaci, kdy se všechno smrtelně nebezpečně pomíchá. A tak Anita zjišťuje, že je vržena do víru událostí kolem tygrodlaků a záhadných Harlekýnů. Je třeba udělat ve městě pořádek. A když se ten pořádek týká kožoměnců, jer jasné, že bude třeba ukázat nejen holou kůži, ale i zuby. Láska je sice mocná čarodějka, ale i tak budou ulice St. louis brzy možná opět plné krve......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/341333/strela-INV-341333.jpg 3.550

Anita Blakeová, lovec upírů 19.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR)

Bullet, 2010

Kniha Střela

x-lee-x
27.09.2019

A po krátkém odpočinku u knížky Flirt se autorka opět ponořila do tzv. her o uchvácení moci a opět to bylo náročné.
Anita stále objevuje svoje schopnosti a je tady pořád dost co ji dokáže překvapit a nejen ji, ale taky její blízké a zároveň i vládce jiných měst.
Takovou porci moci by nedokázal strávit jen tak někdo. A dokonce i Anita občas balancuje na hranici mezi tím jestli ovládne svoji moc a nebo moc ovládne ji.

EwelynDark
03.09.2019

Kde sa dá dohľadať prehlásenie, že Epocha už nebude vydávať túto sériu? To je dosť smutné, pretože skutočne veľa nechýba do Serpentine. I keď by to trvalo pre česko asi ďalších X rokov. Mne sa táto séria veľmi páči, niektoré diela sú slabšie ako iné, ale nie je to na škodu, keď sú niektoré zamerané na iné veci, ako je človek obvykle zvyknutý. Táto kniha má iný ráz a iný spád, ale nepríde mi to až tak rušivé. Možno preto, že som na túto autorku už skrz roky jednoducho zvyknutá.

Nel-ly
06.06.2019

Jako jo... od nějakýho pátýho dílu to šlo dolu a od desátého už jsem to četla v podstatě ze setrvačnosti, ale stejně mě naštvalo, že to Epocha nedotáhne až do konce. Tolik dílů zas nezbývalo a teď abych tu slátaninu četla anglicky, protože to prostě po těch letech dočíst už chci... ačkoliv nevěřím, že by se ještě mohlo stát cokoli, co by sérii zachránilo.
Je to těžké guilty pleasure, epizodní knihy, v nichž se vlastně nic neděje už poslední cca dva roky, ale mně se to vlastně čte stále dobře, takže mě zastavení vydávání docela zamrzelo. Mám ráda styl psaní, i překlady byly fajn, jen autorka působí, jakoby byla posledních pár let na drogách a díky tomu v jiném světě...

DdeK
30.04.2019

Nakladatelství Epocha tímto dílem ukončilo vydávání pokračování série Anita Blakeová, lovec upírů v ČR.

Janičta
06.02.2019

Zkraje jsem si říkala, že to bude fajn, vypadalo to celkem nadějně.
Na autorčiny sáhodlouhé popisy toho, co má kdo na sobě a jak vypadá když má na sobě něco jiného (což už je ale úplně mimo děj v knize), už si její čtenáři měli čas zvyknout a já to také nějak dávám - takže ok. Líbilo se mi, že Anita už se ve všem tom metafyzičnu netopí a netápe tak strašně jako dřív. V její hlavě je také větší ticho a tak jsou její myšlenkové pochody sepsány na méně stránkách - pořád je jich hodně, ale dá se to. Některé postavy (2-3) se hezky vyvinuly...možná spíš udělaly drobný posun, ale darovanému koni... Toliko k plusům.
A mínusy?
Autorce se to zase zvrhlo v orgie. Sice jsem si na ně musela počkat, ale od zhruba od půlky, už se zase nic jiného neděje, jen se střídají aktéři. U autorčiných knih mívám pocit, že se občas jakoby sekne v čase a její postavy nejí, nespí, nejsou unavené a ona si s nimi může dělat co chce po libovolně dlouhou dobu. Jasně jsou to nadpřirozené bytosti, ale udělat si postavy, které mají limity jen když to potřebuji, pak nejsou moc uvěřitelné.
A největší mínus je vlastně celý děj - protože vyznívá naprázdno.
Drobné spoilery!
Co se tam vlastně dělo? Objevil se nehmotný záporák, zaženeme ho sexem, tak udělá brajgl někde jinde. Potřebujeme víc moci, tak se k ní prosexujeme nesbíráme pár dalších lidí do postele...a tradááááá konec :D no jako vážně :D už asi nic jiného čekat nejde.

Je to paranormální romance (často až porno) a detektivku to vidělo leda z rychlíku a ještě bez brýlí, nemá tedy cenu se těšit na detektivní zápletku... i když v příštím díle se objeví Edward...to by se mi mohlo líbit :-)

Evka3814
10.10.2018

Kniha plná orgií,tentokrát se Anita rozjela:) se vším všudy. Škoda že nejsou další přeložené díly. Je to docela zábava číst

Fizulka71
27.04.2018

Ach, bože...tolik zbytečně popsaného papíru...nemělo by to bejt trestný? O čem to vůbec bylo? Už polikaté věřím, že se autorka zase rozeběhne tím správným směrem, a ono je to čím dál horší. Zase jsem se nechala napálit. Myslím, že jsem tímto dílem se sérií skončila. Upoutávka z dílu Hit List sice vypadá slibně, ale nějak už jí prostě nevěřím.

ppjarda
20.03.2018

1. kniha L. H. Hamiltonové, kterou jsem dostal od manželky, dostala mně. Čtu dokumenty, detektivky, sci-fi, fantasy, historické romány ...., ale tenhle ujetě přesexovaný kousek blábolu mně skutečně dostal. Kdysi jsem zkusil přečíst Tolstého Vojnu a mír a tam jsem začal přeskakovat pasáže, ve kterých se rozepisoval o duši ruského vojáka. U Střely jsem listoval a hledal, kdy se začne něco dít, ale vpodstatě se nedočkal. Pro mne, vyhozené peníze za výplod možná dobré spisovatelky, kterou ale tímto odepisuji, vytahuji z knihovny Ferdu mravence, abych přišel na jiné myšlenky.