Růže podzimu

Autumn Roseová má šanci zachránit svět, který miluje. Co všechno však kvůli tomu bude muset obětovat? Autumn Roseová žije v ospalém přímořském městečku, ale hluboko pod povrchem jejího klidného života jsou pohřbena temná tajemství. Její babičku kdosi zavraždil a živá londýnská společnost, v níž vyrostla, je nyní pro Autumn jen vzdálenou vzpomínkou. A co hůř, v nové škole se jí všichni vyhýbají a posmívají – kvůli podivným vířícím znamením na kůži, která jí brání zapadnout do davu. Pak se ale ve škole objeví hezký mladík, který má na pokožce stejná znamení jako Autumn, a obrátí její svět vzhůru nohama. Autumn je mezi spolužáky náhle populární, což ale vede k nebezpečí, že někdo odhalí její tajemství. Ještě horší je však vracející se sen o dívce, kterou se chystá svést velmi temný princ... a Autumn musí přijít na to, jak ji zachránit, než bude pozdě. Další strhující příběh Temných hrdinek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186952/big_temna-hrdinka-ruze-podzimu-4YW-186952.jpg 4349

Temná hrdinka 2.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Autumn Rose, 2012

Kniha Růže podzimu

marina4088
27.12.2020

Na to, že knihu autorka napsala ještě před dovršením 18, je knížka skvěle promyšlená a celkově skvěle navazující, dobře se čte a vůbec bych neřekla, že to psala tak mladá. Hned na začátek ale řeknu jediný problém, co u knihy vidím a to, že nechala až moc otevřený konec a rozhodla se se sérii zatím nepokračovat a myslím, že už to ani nemá v plánu. Každopádně teď ke knížce. Vzhledem k tomu, že je to druhý díl (na první jsem ještě nevydala recenzi), tak bych řekla, že tenhle je trošku víc.. odfláklejší. Příběh sice dobře vymyšlený, postavy i zasazení nadpřirozených bytostí sem bylo fajn, ale chyběla tomu jakási šťáva, pohon, říkejte si tomu jak chcete. Někdy naprosto nesmyslné chování hlavní hrdinky se snaží přebít věčně úžasný princ, který se tam z ničeho nic zjeví a klasicky je terčem všech očí. I přes to se mi celkem líbila jejich společná linka, přece jen byli trošku rozumnější než pár z první knížky a nechovali se už jako děti (i přes jejich nízký věk). Ikdyž se teď zdá, že má kniha spíš mínusy, nenechte se zmást. Knížka se mi líbila jako celkem fajn oddechová fantasy.

Danysek
20.12.2020

Skoda ze nejsou dalsi dily..

Papája88
04.11.2020

Jako předchozí díl hodně čtivé. Přesto to na mě působilo daleko více zmateně a místy až nesouvislé dějové zvraty. Na druhou stranu, a teď půjdu trochu proti proudu, se musím přiznat, že tenhle díl se mi líbil víc než první, i když hlavní romance a celkové vztahy hlavní hrdinky (krom k babičce), mi přišly dost vlažné. A jinak, nevím, jestli to tak připadalo jen mně, ale já tam vidím dost velký potenciál na úplně jiného jejího "osudového" partnera... :) Mrzí mě, že se spisovatelka zasekla(vzdala) s dalšími díly, všechny mínusy bych totiž připisovala jen jejímu nižšímu věku a věřím, že dnes by to vypadalo úplně jinak.

Honey19
01.10.2020

První díl se mi líbil více. Hlavní hrdinka mi byla krajně nesympatická (stejně jako hlavní hrdinka v předchozí knize). Čte se to dobře, ale příběh je takový nijaký..

Unicron06
14.06.2020

Oproti prvnímu dílu slabota... ale i tak se mi kniha líbila. Mrzí mě, že série nemá pokračování

FairyD.
14.05.2020

Anotácia vyzerala zaujímavo, predchádzajúci príbeh bol super – tak som si povedala „Prečítam si. Prečo nie?“. Avšak nejako má to neoslovilo.

12.04.2020

Super doufám že budou další díly i když nevím no

Ailee
01.04.2020

Dějově opět nic moc a bohužel i vymizelo to, co dávalo prvnímu dílu šmrnc a vtip a co se zde vždy jen tak... zachvělo. Druhý díl působí vlastně jen jako taková vložka mezi prvním dílem a tím hlavním, co se teprve má stát. Nemluvě o tom, že díky prvnímu dílu je víceméně jasné, kdo je kdo a co se jak stane ve dvojce. Bohužel autorka už pokračování asi nikdy nenapíše a přitom by to právě teď mohlo nabrat spád. Škoda.