Růže podzimu

Růže podzimu https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186952/mid_temna-hrdinka-ruze-podzimu-4YW-186952.jpg 4 374 67

Temná hrdinka série

< 2. díl

Autumn Roseová má šanci zachránit svět, který miluje. Co všechno však kvůli tomu bude muset obětovat? Autumn Roseová žije v ospalém přímořském městečku, ale hluboko pod povrchem jejího klidného života jsou pohřbena temná tajemství. Její babičku kdosi zavraždil a živá londýnská společnost, v níž vyrostla, je nyní pro Autumn jen vzdálenou vzpomínkou. A co hůř, v nové škole se jí všichni vyhýbají a posmívají – kvůli podivným vířícím znamením na kůži, která jí brání zapadnout do davu. Pak se ale ve škole objeví hezký mladík, který má na pokožce stejná znamení jako Autumn, a obrátí její svět vzhůru nohama. Autumn je mezi spolužáky náhle populární, což ale vede k nebezpečí, že někdo odhalí její tajemství. Ještě horší je však vracející se sen o dívce, kterou se chystá svést velmi temný princ... a Autumn musí přijít na to, jak ji zachránit, než bude pozdě. Další strhující příběh Temných hrdinek.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Autumn Rose , 2012

Vitnerová
05.06.2015 3 z 5

Tak toto kniha mě překvapila, ale milé to překvapení určitě nebylo. Nějak jsem si neuměla vysvětlit chování hlavní hrdinky a na konci se Violet z předešlého dílu chovala jako neuvěřitelná trubka.
Prvnímu dílu se to nemůže rovnat v ničem kromě stejného tématu. Podle mě je kniha docela nudná a děj knihy nemá moc velký spád ani se moc neobjevuje tajemno jako v předešlé knize.
Počítám s pokračováním knihy ale vůbec nevím jestli se do něj chci vrhnout. :-(
První kniha nasadila vysokou laťku a druhá kniha se jí nemůže vyrovnat. :-(
Ani nevím jestli bych jí měla doporučovat protože najdu spousty krásnějších a záživnějších knih. :-(

muchomurka
26.05.2015 3 z 5

(Obsahuje spoilery či náznaky děje).
Po přečtení téhle knížky můžu říct, že kdybych měla shrnout, o čem byla, tak fakt moc nevím. Myslela jsem, že počáteční zmatek pomine a chytnu se, ale ne. Všechno bylo hrozně zdlouhavé, nedařilo se mi do toho zasadit děj prvního dílu a Violet Leeovou (tedy do té doby, než zmínili asi ve dvou třetinách knihy masakr, kterým začínal díl první). Také to politikaření nebylo úplně dle mého gusta...
A hlavně jsem se nedokázala sžít s Růží. Sice pořád psali a všichni říkali, jak je vyspělá a blablabla, ale mě přišla dost rozmazlená, uminutá, zbabělá a nezralá. Když nebylo po jejím, tak se vzepřela, až nakonec bylo, jak chtěla, i když to znamenalo, že to uškodí úplně všem a budou zlé následky. Její charakter byl jak na houpačce a stejně takové byly i scény v knize - z extrému do extrému. To porozumění příběhu nepřidalo.
Mno, vůbec nevím, co si o téhle knize myslet. Navíc mě dost zklamalo, že Kaspar a Violet se dostali do takové ošklivé bubliny :-(
Achjo, jsem si říkala, že když Růže má být druhá hrdinka, že se vzchopí a bude to stát za to, udělá nějaké rozumné rozhodnutí, ale i když ho náhodou udělala, zase to zabila svou paličatostí a dětinskostí. Působila na mě svými útěky tak, že akorát trápila všechny kolem a ničemu moc nepomáhala.

maca5449
03.05.2015 3 z 5

Páni, tak to bylo hodně zmatečné. Ke konci jsem měla pocit, že jsem snad přeskočila odstavec, nebo stranu, nebo kapitolu... Zdálo se mi, že to prostě nějak nenavazuje, skoro jako bych k tomu potřebovala první díl a číst kapitoly nastřídačku...

Jsem vážně zvědavá, jak se autorka popere s následujícímí díly a hlavně, jestli si zachová nějakou kreativitu, když je hrdinek 9 a zatím známe jen 2. Neumím si představit, že zvládne napsat dalších 7 dílů, které by byly něčím originální.

Katuska88
03.04.2015 4 z 5

Z tohoto dílu jsem lehce rozpačitá, zdá se mi, že je příliš mnoho věcí zapletených do děje a není to zřejmé a jasné, co že se to vlastně děje.
S novými postavami se dokážu sžít, ale pokud bude devět nebo více dílů a každý bude mít okolo sebe dalších tisíc lidí, tak to bude asi pro čtenáře pěkná "nechytačka", obzvlášť, jestli každý díl bude psán z pohledu někoho jiného.
Četla jsem obě knihy hned po sobě, a i tak to bylo pro mne velmi zmatečné. Pokud bude mezi nimi delší pauza, nedokážu si to představit.
Vím jistě, že jestli budeme na další díly čekat dlouho, tak už vůbec nebudu vědět, co se děje a proč se postavy chovají, jak se chovají.
Role Violet a Kaspara mi v tomto dílu připadá strašně potlačená, zvrácená a naprosto neodpovídající jejich předchozímu jednání.
Vztah Fallona a Autumn také ustoupil do pozadí ostatních událostí, ale dokonce i to se stalo strašně neočekávaně rychle a "usekle".
Jestli si přečtu další díly, bude záležet na tom, jak dlouho jejich stvoření potrvá.

Dandulka
21.02.2015 5 z 5

I když je autorka velmi mladá, povedlo se jí vymyslet a napsat opravdu poutavý příběh. Klobouk dolů!

Miisha
17.02.2015 3 z 5

Knížka bezvadná, četla se jednim dechem... jen jsem si při četení přišla jak třináctiletá puberťačka :D... byla jsem taková "juchavá", stále se culící (doma, v tramvaji, v práci,...)... jsem zvědavá na další temný hrdinky :)

Katt
15.02.2015 5 z 5

Kniha Růže podzimu se mi velice líbila. Sice první díl byl o něco lepší, ale tento byl taky moc pěkný, trochu mě štvalo, že tam nebyla Kapsar a Violet, ale to jsem překousla. Kniha se mi moc líbila a byla bych šťastná kdyby byl další díl :) Nevíte kdy s jestli vůbec vyjde??

Barča 008
10.02.2015 5 z 5

Jedna věc mě mrzela: V prvním dílu působili Kaspar s Violet nějak, Fallon s Autumn nějak. V téhle knížce působí Fallon s Autumn jinak a Violet s Kasparem jinak. Tak rozporuplně jsem se dlouho necítila. Jinak ale: CHCI DALŠÍ!!! :)

Terry.89
30.01.2015 3 z 5

Přečíst tuhle knihu mi trvalo celkem dlouho, nezaujala mě tolik, jako první díl. Připadala mi trochu zmatená a ani postavy mě nijak významně neoslovily. Nato, že se zpočátku vpodstatě nic nedělo, na nás autorka zničehonic nahrnula hromadu postav a zásadních dějových zvratů, ve kterých jsem se ztrácela. Na můj vkus se děj trochu vlekl. Na další díl jsem zvědavá, ale mé prvotní nadšení, které se mě zmocnilo u Večeře s vampírem po tomto dílu částečně dopadlo.

Natyss
10.01.2015 4 z 5

Mnohem lepší než první díl. Sice se tady více řešila politika, ale na hlavní postavy jsem si zvykla mnohem rychleji. Zkrátka povedené pokračování, jsem zvědavá, jak se vybarví další kniha.

ema57
30.12.2014

Rozhodla jsem se nedávat žádné hodnocení, protože jsem si řekla že autorka je ještě poměrně mladá a má právo na nějaké ty přešlapy.
Ze začátku mi kniha přišla velmi zajímavá, ale sotva se děj trochu rozběhne začnou se do toho plést věci jako Athenea, exterminové, Athané a další slova bez jakéhokoli vysvětlení jejich významu. Plus Autumn umí létat což působí velmi uměle a já si to prostě nedokázala představit bez toho, abych se smíchy popadal za břicho.
Děj se místy dost vleče a přiznávám, že jsem se ke čtení někdy musela nutit. Pasáže, které by vám měly brát dech a nebo by vás měli držet v napětí, protože jsou buď napsané velmi nešikovně a napětí chybí hlavně kvůli prozrazenému konci.
Na jednu stranu musím pochválit to jak se autorka elegantně vyhýbá klišé. Stejně jako ve Večeři s vampýrem, kde byli upíři záporáci tak tady není hlavní hrdinka chudinka co se zabouchne do hezkého prince, který si s ní chvíli hraje a pak se do ní zamiluje. Zato je pro změnu kluk ten chudák, který ji miluje zatímco ona o to nestojí.
Knížka jako celek nebyla až tak hrůzná, ale doufám že další díl bude lepší.

lenus52
06.12.2014 5 z 5

Škoda ze tam vice nebyla violet, a kaspr se mi uplne znechutil -,- kniha super ale prvni dil byl lepsi :)

saphe
30.11.2014 4 z 5

Mě tahle kniha naopak vůbec nezklamala: ano je tam trochu víc informací o politice a dimenzích- ale právě tohle vysvětlení mi v 1 chybělo. Přijde mi, že právě politika a informace jsou poněkud důležité- i právě pro další knihy, je to taková příprava na další díl, ten má být totiž vyprávěn podle mě určitě z pohledu další hrdinky- lidské.

lukyli154
16.11.2014 4 z 5

První díl se mi líbil více. U toho to dílu jsem měla problém se pořádně začíst, možná proto jsem se občas strácela v některých postávách, kdo je kdo a kde se tam, sakra, vzal. Taky mi přislo, že vztah hlavních protagonistů stojí hodně v pozadí a mluví se ponejvíc o politice. Z konce knihy mám obzvláště rozporuplné pocity. Byla jsem ráda, že tam byla Vilolet a Kaspar, ale bylo mi líto, jak to s nima teď vypadá...Je dost pravděpodobné, že další díl zas bude vyprávět "nová" hrdinka. Má to svůj smysl, ale já mám radši, když celou ságu vypráví jedna hlavní postava.

Beatnice
05.11.2014 3 z 5

První kniha mě dost namlsala a druhý díl je proto velkým zklamáním. Nejenom, že se ještě více rozmohly překlepy, které někdy výrazně znesnadňovaly porozumění, ale navíc mi kniha přišla dost chaotická. V některých pasážích jsem úplně ztrácela představu o tom, kdo to vlastně mluví (především části kurzivou) a ty dost vulgární poznámky kamarádek o tom, jak ho má dlouhého působily hodně rušivě a říkala jsem si, jestli náhodou druhý díl nepsala jiná osoba než ten první. Hodně dlouho budu rozmýšlet, zda si vůbec pořídím třetí díl.

lunina
22.10.2014 4 z 5

První kniha na jedničku ♥ ale tady ta tak 1-2 spíš 2.
V první knize to bylo takové,zajímavější,víc akční ..tady tahle kniha byla taková nudnější,ale stojí za to taky přečíst ♥

Beovulfak
22.10.2014 2 z 5

Na tuto sérii jsem se velice těšila. Bohužel mě zklamala už první kniha, pravděpodobně proto, že už dávno nejsem cílová skupina 16+. Přesto je to čtivé, místy zábavné, pro mne bohužel jen do míst, kde se dostávám ke čtení o sídle Manderley a zmínce o otevření turistům...pak následuje zmínka o mrtvé babičce Rebecce.. Doporučuju přečíst si knihu Mrtvá a Živá (Daphne Du Marier). Ještě teď přemýšlím nakolik to mám brát jako inspiraci, a nebo rovnou kopírování.

Kvices
09.10.2014 2 z 5

Kdybych měla porovnat s prvním dílem, je to jako nebe a dudy, ale možná je to i tím, že prostě Violet a Kaspar mi sedli víc, než Růže a Fallon.. Každopádně doufám, že jestli se budou vydávat další knížky o Hrdinkách, úroveň se zvedne.. :)

MisuleB
31.08.2014 5 z 5

Tak jednička se mi líbila mnohem více, ale i tak těch 5* dám, protože kniha měla něco do sebe.
Děj byl takový zmatečný (alespoň v některých částech), že člověk nechápal o co zrovna šlo (ale jen občas). Řekla bych, že autorka nám dala dost nových informací, ale tím stylem, že nešla moc dopodrobna jako v jedničce, škoda.
Hurá, byla tam Violet s Kasparem a vampýrským dvorem (ale až na cca. posledních 40 stránkách). Ale Violet "hráblo" a Kaspar nebyl takový jako dřív, škoda.
Ale zase abych nepsala jen (polo)zápory, tak i nějaké klady: Hurá, dozvěděli jsme se, kdo je Extermino, kdo napsal vzkaz, který Violet málem vzal život, něco o dalších dimenzích a jejich obyvatelích (ne že by toho teda bylo hodně) docela dost věcí o Čaromocných a pár dalších věcí...
Tak celkově to nebylo špatné.
Opravdu jsem zvědavá jak se to vyvine dál, protože kniha končila docela zajímavě, trochu to vypadalo, jako kdyby to někdo usekl a dal do pokračování, to si ale určitě chvíli počkáme...

Evča Korejka
27.08.2014 4 z 5

Tato kniha mě trochu zklamala. Myslím si, že tady bylo až moc politiky a proto byl lepší první díl.
Těším se na třetí.:-)