Růže podzimu

Růže podzimu https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186952/mid_temna-hrdinka-ruze-podzimu-4YW-186952.jpg 4 374 67

Temná hrdinka série

< 2. díl

Autumn Roseová má šanci zachránit svět, který miluje. Co všechno však kvůli tomu bude muset obětovat? Autumn Roseová žije v ospalém přímořském městečku, ale hluboko pod povrchem jejího klidného života jsou pohřbena temná tajemství. Její babičku kdosi zavraždil a živá londýnská společnost, v níž vyrostla, je nyní pro Autumn jen vzdálenou vzpomínkou. A co hůř, v nové škole se jí všichni vyhýbají a posmívají – kvůli podivným vířícím znamením na kůži, která jí brání zapadnout do davu. Pak se ale ve škole objeví hezký mladík, který má na pokožce stejná znamení jako Autumn, a obrátí její svět vzhůru nohama. Autumn je mezi spolužáky náhle populární, což ale vede k nebezpečí, že někdo odhalí její tajemství. Ještě horší je však vracející se sen o dívce, kterou se chystá svést velmi temný princ... a Autumn musí přijít na to, jak ji zachránit, než bude pozdě. Další strhující příběh Temných hrdinek.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Autumn Rose , 2012

Theresis
12.02.2023 5 z 5

Pokračování oblíbené knihy, sice jsem se chvilkami ztrácela, ale nakonec jsem vše pochopila. Jak už jsem psala v komentáři u prvního dílu, škoda že další už nejsou.

romca4180
17.06.2022 5 z 5

Za mě snad ještě lepší, jak první díl.. Jen, fakt nejsou další díly? Ten otevřený konec mě teda pěkně štve :-/

marina4088
27.12.2020 4 z 5

Na to, že knihu autorka napsala ještě před dovršením 18, je knížka skvěle promyšlená a celkově skvěle navazující, dobře se čte a vůbec bych neřekla, že to psala tak mladá. Hned na začátek ale řeknu jediný problém, co u knihy vidím a to, že nechala až moc otevřený konec a rozhodla se se sérii zatím nepokračovat a myslím, že už to ani nemá v plánu. Každopádně teď ke knížce. Vzhledem k tomu, že je to druhý díl (na první jsem ještě nevydala recenzi), tak bych řekla, že tenhle je trošku víc.. odfláklejší. Příběh sice dobře vymyšlený, postavy i zasazení nadpřirozených bytostí sem bylo fajn, ale chyběla tomu jakási šťáva, pohon, říkejte si tomu jak chcete. Někdy naprosto nesmyslné chování hlavní hrdinky se snaží přebít věčně úžasný princ, který se tam z ničeho nic zjeví a klasicky je terčem všech očí. I přes to se mi celkem líbila jejich společná linka, přece jen byli trošku rozumnější než pár z první knížky a nechovali se už jako děti (i přes jejich nízký věk). Ikdyž se teď zdá, že má kniha spíš mínusy, nenechte se zmást. Knížka se mi líbila jako celkem fajn oddechová fantasy.

Danysek
20.12.2020

Skoda ze nejsou dalsi dily..

Papája88
04.11.2020 4 z 5

Jako předchozí díl hodně čtivé. Přesto to na mě působilo daleko více zmateně a místy až nesouvislé dějové zvraty. Na druhou stranu, a teď půjdu trochu proti proudu, se musím přiznat, že tenhle díl se mi líbil víc než první, i když hlavní romance a celkové vztahy hlavní hrdinky (krom k babičce), mi přišly dost vlažné. A jinak, nevím, jestli to tak připadalo jen mně, ale já tam vidím dost velký potenciál na úplně jiného jejího "osudového" partnera... :) Mrzí mě, že se spisovatelka zasekla(vzdala) s dalšími díly, všechny mínusy bych totiž připisovala jen jejímu nižšímu věku a věřím, že dnes by to vypadalo úplně jinak.

Honey19
01.10.2020 2 z 5

První díl se mi líbil více. Hlavní hrdinka mi byla krajně nesympatická (stejně jako hlavní hrdinka v předchozí knize). Čte se to dobře, ale příběh je takový nijaký..

FairyD.
14.05.2020 3 z 5

Anotácia vyzerala zaujímavo, predchádzajúci príbeh bol super – tak som si povedala „Prečítam si. Prečo nie?“. Avšak nejako má to neoslovilo.

0249
12.04.2020 5 z 5

Super doufám že budou další díly i když nevím no

Ailee
01.04.2020 3 z 5

Dějově opět nic moc a bohužel i vymizelo to, co dávalo prvnímu dílu šmrnc a vtip a co se zde vždy jen tak... zachvělo. Druhý díl působí vlastně jen jako taková vložka mezi prvním dílem a tím hlavním, co se teprve má stát. Nemluvě o tom, že díky prvnímu dílu je víceméně jasné, kdo je kdo a co se jak stane ve dvojce. Bohužel autorka už pokračování asi nikdy nenapíše a přitom by to právě teď mohlo nabrat spád. Škoda.

Damonka12
22.11.2019 2 z 5

První díl mě hrozně bavil, ale tento už byl o dost slabší.

cukrovka
10.04.2019 2 z 5

Tak tento díl byl pro mě opravdu nudný a zmatený.

Erlif
04.03.2019 2 z 5

Dávám jen dvě hvězdy a i to je možná moc... oproti prvnímu dílu mě tato kniha téměř nebavila, hrozně málo akce a převážně samé divné dialogy či monology... Konec knihy byl zase o trochu lepší, proto ty dvě hvězdy... člověk se dozvěděl alespoň o tom, o čem se psalo v první knížce, ale i tak jen kuse okrajově. Druhá kniha byla prostě zklamáním, možná kdyby autorka byla vyspělejší... a možná proto tuto sérii ani nedotáhla do konce a další kniha v nedohlednu...

Adriana21
28.02.2018 4 z 5

Knížka se mi vážně moc líbila, jen hlavní hrdinka se mi někdy zdála jako rozmazlené malé dítě, ale není se čemu divit, když jí je teprve patnáct. Jinak příběh zajímavý, čtivý... Škoda, že spisovatelka zatím nenapsala další díl.

anibeni
06.12.2017 3 z 5

Kniha má velký potenciál, bohužel jsem měla celkem problém se zpracováním... některé scénky místo aby gradovaly najednou skončily, popis osob nebo míst je takový neúplný.. líbilo se mi propojení s prvním dílem, to bylo bravurně vymyšlené, ale plno akcí se tam jen tak mimochodem mihlo a hned zas zmizelo. Škoda, být autor vyzrálejší, byla by to výborná série...

Fizulka71
27.09.2017 3 z 5

Po silném prvním dílu trochu zklamání. Ale na druhou stranu třeba obdivovat propojenost s prvním dílem. Za mě palec tak na půl žerdi, ale za přečtení to rozhodně stojí. Teď jen aby byl další díl, trochu mi přijde, že si autorka s touto sérií ukousla trochu větší sousto.

Ria.
27.07.2017

Temnou hrdinku jsem hodnotila 3 hvězdičkami, bohužel Růže podzimu mě nebaví ani z poloviny jako první díl.
Děj mi občas přijde zmatený, popisy jsou zvláštní, v některých chvílích nevím přesně, co se tam zrovna odehrává, věci nejsou vysvětlené. A Růže mi není tak sympatická jako Violet. Občas mi přijde, jako bych četla fanfikci z Wattpadu (za kterou ovšem nemusím platit).
Pokud vyjde další díl z této série, určitě si ho přečtu, ale pouze ze zvědavosti, co bylo dál.

Mark.
17.07.2017 3 z 5

Ani po druhém díle nevím jak mají vypadat postavy :-D V první chvíli jsem byla zaražená, že je nyní hlavní dění mezi Růži a Fallonem, a chtěla jsem se dozvědět, jak to dopadlo s Violet. Dozvěděla, ale celkem odbytě. Děj byl zajímavý, ale nijak poutavý. Dle mého úsudku anotace knize nijak neodpovídá. Je Růže opravdu v úplně nové škole? Nebo to byl Fallon a ona tam již chvíli byla? Cit: A co hůř, v nové škole se jí všichni vyhýbají a posmívají – kvůli podivným vířícím znamením na kůži, která jí brání zapadnout do davu. - Znamení se nijak nezmiňuje, to již víme z předešlého dílu. Mluví o tom, že je jediná čaromocná, což po chvíli taky není pravda. A navíc mají výuku o čaromocných a také vědí z médií o královské rodině, takže už asi museli vědět, co ty znamení znamenají.
A zachránila dívku z anotace, kterou chce svést velmi temný princ? To má být ta budoucnost? První díl nám řekl že už je přeměněná :-( (Teda pokud to má být Violet)
Já prostě nevím, s ohledem na čtivost a děj je to fajn, ale nemám z toho rozum.

mišule5
14.06.2017 5 z 5

Paráda! Příběh velmi zajímavý a obálka knížky je přenádherná. Jen doufám, že se dočkáme dalších dílů, protože by byla škoda zahodit tak skvělý nápad temných hrdinek! Vřele doporučuji.

Majdule
22.04.2017 4 z 5

Druhý díl přivádí na scénu První hrdinku a mě se to opět líbilo. Autumn je silná, přes všechny překážky a komplexy neuhýbá z cesty. Příběh je vyrovnaný v tom, že hrdinka ví o existenci jiných dimenzí i v tom, že má moc, byť o ní nestojí. Jsem zvědavá na další hrdinky.

SeverusSnape
31.03.2017 5 z 5

Víc se mi líbil první díl,ale nebylo to vůbec špatné