Otrokyně

Otrokyně https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9966/bmid_otrokyne-1hV-9966.jpg 4 239 36

Viking Haardrad Family série

Urozená Kristen Haardradová, dcera norských Vikingů, utíká potají z domova, aby se vyhnula dávno dohodnutému sňatku. Dostává se na loď, s níž nezkušení námořníci podnikají loupežnou výpravu do saského pohraničí, kde jsou poraženi. Saský šlechtic Royce z Wyndhurstu chová vůči severským dobyvatelům, kteří ho už jednou o všechno připravili, silnou nenávist. Pak ovšem mezi norskými zajatci v pevnosti odhalí ženu v mužském přestrojení …Vikingská kráska statečně čelí křišťálově zelenému pohledu svého uchvatitele a odmítá stát se jeho otrokyní. Vzájemná přitažlivost obou mladých lidí je však velmi silná a Royce nakonec Kristenině kráse podlehne. V okamžiku, kdy si navzájem vyznají lásku, se před branami pevnosti objeví norské vojsko …... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Hearts Aflame , 1987

Terezzie
13.12.2023 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila , byla čtivá, vášnivá, surová, bez obalu presne tak jak to v této době chodilo . Velmi doporučuji .

Ála1968
10.04.2023 5 z 5

Krásně romantické, upřímně jsem se bavila,bylo to vtipné a ukáplo i pár slz.Za mě super.

petraj30
28.01.2021 5 z 5

Moc krásný a povedený příběh. Takové příběhy ze středověku o rytířích a Vikinzích mám nejraději.
Jelikož jsem četla jako první knihu "Oddej se lásce," (která má být mimochodem jako třetí kniha v pořadí), tak jsem si udělala nějakou představu o hlavních hrdinech. Kristen jsem ve třetím díle moc nemusela, ale tady se mi moc líbila. I Royce byl skvělý. Oba neústupní a tvrdohlaví, to proto oba často trpěli.
Ve druhém i ve třetím díle najdeme stejné základy, kdy se muž snaží ženu "zotročit," ale jako celek je to úplně něco jiného.
Ten konec, kdy tam přijela jejich rodina se mi moc líbil a celkem mě zamrzelo, že první díl asi v češtině neseženu.
Byl to moc krásný a čtivý příběh a líbil se mi mnohem víc než třetí díl. Krásné!

Alenka76
30.12.2019 5 z 5

Druhý diel o vikingoch a taktiež dobrý , prečítaný za jeden večer doporučujem.

Nikusscha
10.12.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Taková ta romantická klasika :) oddechovka.
Dokázala jsem se vžít do pocitů Kristen i Royce. Nechyběla romantika, napětí, zrada a láska :) a hlavně happy end :)

helenkan
14.08.2019 5 z 5

Hezký příběh. Moc pěkná kniha, díky ní jsem si tuhle autorku oblíbila. Byla totiž moje první a stále jsem její věrný čtenář.

Lembac
18.05.2019 4 z 5

Po přečtení anotace jsem měla obavy, že z bitev a rozepří mezi Vikingy a Sasy v této knížce nevýjdeme, ale opak je pravdou. Byla jsem mile překvapená poměrnou mírumilovností děje. Nejlítější boje mezi sebou vedou Kristen a Royce - a to především slovní. I když i pár tělesných sporů se najde. Někdy jsem se trochu ztrácela v momentálních náladách Kristen, která snad ani sama netušila, co konkrétně po Roycovi chce. Nebo to věděla, ale nechápala, že pro Royce není celá situace vůbec jednoduchá.
Lehké čtení s přímočarým dějem a předpokládatelným zakončením.

účetní
12.03.2019 5 z 5

Moc hezké, romantika z dávných těžkých a dost tvrdých časů podaná v odlehčeném stylu, humor a vtip místo násilí, o které stejně u těchto knih asi nikdo nestojí, a naopak nechybí nic, co u romantiky očekáváme, láska a sympatické postavy. Oba hlavní hrdinové byli tak akorát, Kristen byla silná a odvážná, nic si nenechala líbit, ale její mrzutost nikdy netrvala dlouho. Royce byl také skvělý, chlap s dobrým srdcem, ale přitom z něj autorka neudělala úplného měkkého dobráka, který by vůbec neodpovídal těmto dobám. Tato autorka prostě psát umí.

evik75
18.06.2018 3 z 5

Hezké čtení pro příjemně strávený večer.

Velbana
28.12.2017 5 z 5

K této knížce se ráda vracím. Vím jak to končí. Ale i přesto mně to vždy dojme.

Fizulka71
07.12.2017 3 z 5

Lehce navazuje na Ohne v zime (vyšlo pouze slovensky). Líčí dobrodružství dětí Brenny a Gaaricka, hlavně jejich nejmladší a jediné dcery. Dějově slabší a chudší než první díl, pořád jsem čekala na nějakou akci a oba nepřicházela. Je to klasická červená knihovna o citech hlavních hrdinů, jsem trošku zklamaná po akcí nabitém prvním dílu, do třetího o Seligovi se mi vůbec nechce...

LadyCotton
06.08.2017 5 z 5

Po dlouhé době kniha, při jejímž čtení jsem nevnímala svět okolo a přejela nejednou stanici v metru :-)
Příběh je velmi čtivý, jedná se o klasickou romantiku. Hrdinové jsou sympatičtí, nechybí ani špetka erotiky. Historická fakta vás budou zajímat tak maximálně okrajově, nicméně zcela upřímně: u některých dialogů mezi Royceem a Kristen si řeknete: "tak tohle v té době řekla asi těžko". Stejně jako konec příběhu je takový... hodně nereálný/těžko uvěřitelný.

Voluta852
03.08.2017 4 z 5

Jo... Dalo se to, moc do historie to nemělo, ale jinak fajn čtení.

NicaCola
28.07.2017 4 z 5

Super:) Jestliže máte chuť a náladu na historický román, můžu jedině doporučit :)

havrmoni
26.07.2017 4 z 5

Četla jsem před 3 lety,ale bez prvního dílu. Ten jsem četla až teď a je pro mě nejlepší. Musím, ale říct,že se mi to líbí stále a moc,všechny tři.

LilianaFalcon
06.04.2017 4 z 5

Za závěr přidávám 4 hvězdičku. Jinak už se to na můj vkus od půlky dost táhlo, scény se neustále opakovaly a postrádalo to vývoj.

Danulka11
23.08.2016 5 z 5

Nádherná knížka od me oblíbené spisovatelky, která zaujme poutavým dejem, který je doplněn vtipem a láskou. Ideální odpočinková knížka, ke které se budu rada vracet.

Nibiru
06.08.2016 5 z 5

Moje první knížka od této autorky a jako romance je skvěle napsaná, výborně se čte, jiskří humorem, vtipem i troškou napětí pro zpestření. Některé pasáže, hlavně dialogy mezi Royceem a Kristen však byly dost nevěrohodné, autorka "dala" Kristen do vínku příliš mnoho emancipace a ženské hrdosti, která se do této doby asi nehodí, ale budiž, na druhou stranu bylo moc zábavné číst, jak svými ženskými zbraněmi a chytrostí dokázala "ochočit" lorda, kterého se všichni v sídle báli. Rozhodně se s postavou Kristen ztotožňuji více jak s ostatními ufňukanými a manipulativními ženštinami, které v knize dále vystupují. Kristenina přímost ostatně působí u ženy problémy i v dnešní době, v tom se nic za celá staletí nezměnilo.

Zrzka2
05.08.2016 4 z 5

Tuhle knihu mám moc ráda, protože se u ní nemusí přemýšlet a nad spoustou míst jsem se hlasitě zasmála :) určitě ji budu doporučovat :)

avalonek
19.07.2016 5 z 5

Úžasné.Krasný příběh,spousty humoru a láska,o kterou v těchto knihách samozřejmě jde v první řadě.Moc hezky se to četlo.