Ewilka Ewilka komentáře u knih

Koruna Koruna Kiera Cass

Kiera Cass psát opravdu umí. Nepíše sice extra akční knihy, ale dokáže Vás vtáhnout do příběhu, aniž by se v něm dělo něco zásadního. Koruna je opět klidná oddechovka, přeslazená tak, že více už to ani nejde.

31.05.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Bomba. Absolutní bomba. Dvůr mlhy a hněvu mi doslova vyrazil dech. Už první díl se mi líbil, ale druhý je o hodně vtipnější a zajímavější. Nasmála jsem se opravdu hodně a akční části se skvěle prolínají s těmi klidnými.
Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

27.05.2017 5 z 5

Loutka a jiné povídky Loutka a jiné povídky Daphne du Maurier

Knihu hodnotím průměrně. Některé povídky se mi líbily, jiné ne.

30.04.2017 3 z 5

Kráska a zvíře – Nejkrásnější příběh Kráska a zvíře – Nejkrásnější příběh Walt Disney

Krásná knížka. Sice je poměrně stručná, ale hrozně se mi líbí fotky z filmu. Povinnost každého fanouška.

29.04.2017 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Wow. Uvnitř mé hlavy mě úplně dostala. Čekala jsem nějakou romantickou ,,young adultovku", ale příběh mě naprosto pohltil. Rozhodně doporučuji.

21.04.2017 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Třetí kniha od Jojo Moyes, potřetí velký doják. Nic jiného ke knížce nemůžu napsat, tohle si prostě musíte přečíst.

18.04.2017 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Knížka mě mile překvapila. V knihovně jsme po ní sáhla jako po oddechovce a vyklubal se z toho příběh, který jsem hltala po stránkách. Určitě si přečtu další díly.

12.04.2017 4 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Knížku jsme dostali jako povinnou četbu a moc jsem se na ni netěšila, protože se mi většinou staré knížky špatně čtou. Nicméně mě opravdu překvapila. Neříkám, že by to byla moje nejoblíbenější, ale četla se dobře. Viděla jsem i film a ten se mi líbil o trochu více.

09.04.2017 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Siréna je opět skvělá romantická oddechovka. Neočekávejte od toho nějaké hluboké čtení. Ze začátku jsem si sice myslela, že Kiera šlápla vedle a do fantasy se pouštět neměla, ale poté mě knížka chytla a přečetla jsem ji velice rychle.

28.02.2017 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

I když jsem viděla jako první seriál, kniha se mi velmi líbila.

25.02.2017 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Wow. Jednoznačně nejlepší díl. Plná akce, napětí a konec prostě úžasný.

26.01.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Na začátku jsem si myslela, že třetí díl bude slabší, ale druhá polovina mě překvapila. Je to stále vtipné a oddychové čtení. Konec opět neuzavřený. Už se těším, jak bude příběh Marie Kostkové pokračovat.

20.01.2017

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Začátek byl sice pomalejší, ale jakmile se všechno rozjelo, o překvapení nebylo nouze.

17.01.2017 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Skvělá kniha. Díl za dílem je čím dál lepší a jsem zvědavá, co se stane v posledním díle, jelikož překonat Královnu stínů, bude tvrdý oříšek.

08.01.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělá kniha. Velké doporučení. :)

19.09.2016 5 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Skvělá kniha. Hrozně mě mrzí, že jsem tuto sérii dočetla.

23.08.2016 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Skvělá kniha. Určitě doporučuji.

22.08.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Od knížky jsme toho moc neočekávala a byla to naprostá bomba. Na rozdíl od Selekce je příběh nevyzpytatelný, protože Eadlyn je jako nespoutaná střela. Nevím, co od ní čekat. Jsem zvědavá na další díly. A ten konec? Naprosto mě šokoval.

08.07.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Poslední díl se mi líbil ze všech nejvíc. America se konečně rozhodla. Některých postav mi bylo opravdu líto. Myslím, že v tomto díle se ukážou jejich pravé tváře. U většiny jsem to ani nečekala.
Co se týče konce: Věděla jsem, jak to skončí (asi jako každý), ale to, co se stalo pár stránek před tím, mě zaskočilo.

06.07.2016 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Elita se mi líbila méně než Selekce. Jak se America nemohla rozhodnout, mi hrozně vadilo. Celou knihu jsem čekala nějaký převrat nebo něco takového. Ze začátku super, pak dlouho nic a pak skvělý konec. Zajímavé mi přešly zápisky Gregoryho Illeá. Nemohla jsem uvěřit tomu, co udělal. Knize bych dala 3 hvězdičky, ale Maxona mám hodně ráda, takže dávám nakonec 4.

04.07.2016 4 z 5