Ewik Ewik komentáře u knih

Bentley Bentley Melanie Moreland

Jsem trošku zklamaná. Od romance tohoto druhu se moc očekávat nedá, ale i tak byla celá zápletka hrozně průhledná, jaksi bez nápadu a celkem o ničem. Čtivost se knize v žádném případě nedá upřít, je vidět, že autorka psát umí, ale naše hlavní dvojice je těžce nevěrohodná a jejich vzájemné vzplanutí už od prvního setkání je dost přehnané. Je mi líto, ale příběh je poměrně plytký a postavy se kromě sexu nikam neposouvají a postrádají jakoukoliv uvěřitelnost.
V rámci žánru jsem četla mnohem lepší. Kvalitě moc nepřidávají ani překlepy a chyby, kterých je v textu víc než dost.

28.03.2021 2 z 5

Římská Madona Lucrezia Borgia Římská Madona Lucrezia Borgia Jean Plaidy (p)

Už ani nevím kolikrát jsem knihu četla. Události kolem Borgiů jsou fascinující a tahle kniha je věnovaná převážně Lucrezii, která přesto že byla svojí Rodinou milovaná a ochraňovaná, přesto nemohla prosadit svobodnou vůli a jejím přáním nebylo přáno sluchu.
Borgiové jsou doteď záhadou, která fascinuje. Milovníci umění, řečnící, válečníci, ale hlavně obratní politici, vrahové a traviči. Chránili pouze Rodnu.

Určitě to není naposledy, co knihu čtu. Moc ráda se k ní vracím.

28.10.2017 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Tohle bylo opravdové utrpení. Do určité míry mě šokuje, že kdejaká slátanina může být označena za světový bestseller. Něco tak hloupého, nelogického a nudného jsem už dlouho nečetla.
Děj o ničem, postavy postrádají náboj a základní charakter. Jsou ploché, neskutečně umělé, ničím zajímavé a působí jako ignoranti. V celé knize není ani jedna sympatická postava. Navíc pořád čekáte, že se stane něco, co příběh konečně trošku posune a ono nic. Pořád dokola ta samá písnička. Téměř žádný vtip, napětí a i romantika dost pokulhává. Druhý díl nejspíš asi nedám. 2* za čtivost - i to se počítá.

A těch chyb v průběhu celé knihy - hrůza!!!

27.10.2017 2 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Fakt hustýý!!!
Ze všech tří dílů byl pro mě tenhle asi nejnapínavější a nejlepší, protože se nejednalo o: "chce mě / nechce mě." Tuhle spoušť jsem musela pěkně zhluboka rozdýchat. Skoro se mi až nechtělo věřit, co všechno se v tak krátkém časovém úseku odehrálo a jaký dopad to mělo na všechny postavy. Dospěly, zvážněly a vyrovnaly se s rodinnými kostlivci. A jestli mě překvapilo rozuzlení? No, jéje, málem mi vypadly oči....

Royaly jsem si neskutečně oblíbila a budu doufat, že se dočkám i vydání dalších dílů o chlapcích Royalových. Takhle by si mě autorka mohla trošku usmířit. :-)

26.10.2017 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Na pokračování z Reedova pohledu jsem se moc těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Bylo to osvěžující, konečně mužský pohled na věc. Děj je přímo prošpikovaný napětím, jiskřivým vtipem žhavou láskou, pořádně zamotanými vztahy a naprosto nečekaným finále.
Příběhu jsem okamžitě propadla a hltala stránky rychlostí, že během půl dne byl konec. Fakt nechápu, jak se to mohlo stát. Autorka znovu dokázala, že i z klišé umí vykouzlit příběh, který překvapí a také díky neskutečně čtivému stylu uteče jako mrknutím oka. Prostě se nad ním zasníte a necháte se Royaly pomalu ničit.
Hurá na další díl!!

26.10.2017 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Geniálně promyšlené, mrazivě napínavé. Tohle šílenství, jménem Bernard Minier, mě přilepilo ke stránkám, že jsem místy ani nedýchala. Nedočkavě jsem hltala, jak bude major Servaz pokračovat ve vyšetřování a byla jsem nadšená, když jsme postupovali stejně.
Na druhou stranu byla všechna ta akce vyhnaná do takových otáček, že jsem jen nevěřícně kroutila hlavou. Občas to působilo až absurdně. Každopádně psychologický rozbor a myšlenkové pochody hrdinů byly hodně uvěřitelné, místy šílené až zvrácené.

26.10.2017 4 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Taková sladká tečka na závěr velmi povedené sexy rockové série. Trošku mě mrzí, že autorka nevěnovala Benovi a Liz tolik pozornosti jako ostatním členům, přece jen se mohla vyřádit mnohem víc. Materiál na to měla a celé to poněkud uspěchala a uzavřela na můj vkus až příliš rychle.
Avšak jsem ráda, že jsem se s celou skupinou opět mohla setkat a rozloučit se s nimi. Budou mi chybět. Liz mě svými psychoanalýzami nejednou rozesmála a ani její vnitřní dialogy nebyly vůbec špatné, ta holka je moc sympatická a má talent.
Jsem ráda, že můžu sérii doporučit dál a pevně doufám, že nás vydavatelství potěší i dalšími autorčinými knížkami.

11.03.2017 4 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Hmm, tohle už ne. Sérii došel dech i nápad. Trapná padesátka, která se chová jako puberťačka a už ani vzdáleně nepřipomíná tu roztomile cáklou Bridget Jonesovou z prvních dvou dílů. Ani kniha ani film mi nic nedali.
Film se mi také moc nelíbil, celé to bylo až moc uhozené a nepřirozené klišé a upřímně se divím, že se Reneé Zellweger a Colin Firth k něčemu takovému nechali přemluvit.

25.11.2017 2 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Hodně, ale opravdu hodně povedené. Ani se mi nechce věřit, že toto autorka napsala ve svých 15ti letech! Působivě vypracovaný a zralý styl, za který by se nemusel stydět i zkušený spisovatel.

Konečně pořádní vampýrští zabijáci s temnou historií a vražednými choutkami. Běžné protiupírské triky na ně neplatí. Po česneku jim bude maximálně táhnout z pusy a svěcená voda je příjemně osvěží.
Temná, akční a neskutečně chytlavá atmosféra Vás od začátku pohltí jako hustá britská mlha a nepustí.

Dokonale vytvořený svět, kde každý má svůj pevně daný úděl a místo, kam náleží. Vše do sebe hezky zapadá a pomaličku se formuje v kompaktní celek , postavy na papíře přímo "ožívají" a každá má svůj jedinečný a nezaměnitelný charakter, který láká k objevování.

Osvěžující upířina s údernými hláškami a velmi slibným startem. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

06.11.2017 5 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

To byl nervák!! Včera večer jsem začala a dnes brzy ráno skončila. Taková nálož akce ve vyhroceném prostředí dvou znepřátelených mafiánských rodin mi nedovolila knihu odložit. Napjatá jsem byla jako struna a několikrát jsem se přistihla, že se mi chce až přeskakovat řádky, jak mě zajímalo, co bude dál.

Naprosto mě okouzlil Luka, jeho laskavost, starostlivost a něžná - skoro plachá romantická duše. Ano, oblíbence si vždy umím vybrat. :-)

Catherine Doyle má opravdu velký talent a jsem ráda, že se s námi o něj dělí prostřednictvím svých parádních knih. Jen tak dál, už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

30.10.2017 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

První díl této očekávané série mě okamžitě pohltil a nepustil. Překvapilo mě, jak moc jsem se u knihy bavila a hltala stránku za stránkou, dokud nebyl konec.
Kombinace zakázané lásky "obyčejné" dívky a mafiánského synka má silný náboj. Navenek hravý, laskavý a vrhající zamilované pohledy..na straně druhé syn svého otce.. hrdý, nekompromisní a nebezpečný.
Jiskřivé, slušně zamotané, mafiánská rodinka drsná, vtipné a přesto netuctové. S očekáváním se těším na další díl.
Jsem zvědavá, kam to všechno povede, mám už asi určitou představu
Doporučuji!!

27.10.2017 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Selekce byla úžasná a místy mě velmi svádělo srovnávat ji s linkou princezny Eadlyn. Navíc si stále nějak nemůžu zvyknout na to, že America a Maxon jsou dospělí a z Aspena je generál.
Přesto jsem velmi spokojená, protože Eadlyn oproti předchozí knize velmi vyzrála, zmoudřela a byla mnohem sympatičtější. Místy mě dokázala i rozesmát a dokázala mi, že je hodna být královnou.
Kluci byli úžasní a dali knize náboj a šmrnc. Je tedy škoda, že politika a další méně důležité okolnosti je zatlačovaly poněkud do pozadí. Zasloužili by si opravdu víc prostoru a pozornosti. Bylo to přece i o nich.
Romantiky tu sice bylo poskrovnu, ale každá i sebemenší ukradená chvilka byla o to sladší a dokázala vykouzlit úsměv. Princezninu volbu naprosto schvaluji a přiznám se, že jsem v ní doufala od začátku.
Nevadí mi ani přílišná naivita ke konci knihy, ani způsob jak autorka vyprovodila některé pány z paláce, ale mrzel mě ten odbytý konec a něco jako slabá forma epilogu. Mohla se s námi rozloučit lépe.
Přesto jsem si knihu moc užila!

23.05.2017 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Harlan Coben to se slovy opravdu umí. Pohrává si s nimi tak lehce, až se kniha čte skoro sama. Zajímavé od první stránky a kulminující s každou kapitolou. Svým čtenářům servíruje příběh plný nečekaných zvratů, důmyslných kliček a pohrává si s jejich fantazií. Téměř každou moji teorii rozbil na kousíčky, nutil mě pochybovat a napínal mě až do samého finále.
A samo finále? Jednoduše, WOW. Čekala jsem lecos, ale takovouhle epesní derniéru...panečku, to byl tedy nervák.
Moc jsem si oblíbila Shanea, pro mě nejsympatičtější osobnost celé knihy.

09.04.2017 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Reality show v kombinaci s biologickou katastrofou zní velmi zajímavě, ale opravdu jen zní. Kniha sama o sobě je na můj vkus příliš rozvláčná a nezáživná. Místy jsem se dost nudila a až poslední kapitoly přitáhly moji pozornost. Autorka moc tlačila na pilu, jak se snažila o originalitu a navození napětí. Chápu o co se snažila...lidské vnímání ve stavu permanentního vypětí, manipulace a snaha zlomit člověka pro pobavení druhých.

Co ale musím ocenit je otázka přežití člověka odkázaného v přírodě pouze sám na sebe a svůj pud sebezáchovy. Tohle téma opravdu chválím, protože v případě skutečné katastrofy takového rozměru by málokdo dokázal přežít. Ale to je asi tak vše, protože ani přes zajímavé střídání stylu vyprávění mě kniha vážně nebavila a s radostí jsem ji zavřela. Je mi líto...

24.03.2017 2 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Moc se mi líbí pohodový a lehký styl, kterým autorka píše. Úžasná je reálnost celého příběhu, který vám doslova letí před očima. Z knihy čiší spousta lásky, porozumění, přátelství, ale také mnoho překážek, kterými si musí naše dvojice projít.
Liv a Nate jsou skutečné spřízněné duše. Nejen, že je pojí silné přátelství, společné zájmy, ale také něco mnohem hlubšího, co ne každý chápe.
Krása tohoto dílu spočívá v jeho jednoduchosti a vykouzlí na rtech zasněný úsměv.

Propojení celého "klanu" přátel je báječné.

11.02.2017 5 z 5

Nečekej slitování Nečekej slitování Linda S. Howington

Svižný dobrodružně-romantický a velmi napínavý román. Zimu moc nemusím, a proto se mi při čtení místy dělala i husí kůže. :-) Celá kniha mě pohltila natolik, že jsem nedočkavě otáčela stránky a....najednou je konec. To jako vážně? Kniha by si zasloužila trošku propracovanější konec, na můj vkus to bylo moc useknuté.
Styl psaní mi však byl velmi sympatický a rozhodně se podívám i na další autorčina díla. Za mě mohu doporučit jako zpestření na jedno odpoledne.

28.01.2017 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Kniha o knize. Čtivé, napínavé a dostatečně zamlžené, aby si čtenář mohl dosyta namáhat mozek všemi otázkami, které vyvstávají.
Začátek mi přišel poněkud táhlý, ale druhá polovina to napravila. Hlavní aktéry známe a postupně rozplétáme zamotané klubko lidských povah a snažíme se zjistit pravdu a zůstat nezaujatými. Je tak lehké uvěřit tomu, co nám je servírováno. Je zvláštní, co dokáže psychotická mysl a přebujelá fantazie. Jak se ze slepé oddanosti stává posedlost, skrz kterou odmítáme vidět pravdu, protože je bolestivá. Co jediný čin či věta dokáže napáchat za spoušť, a pak už nikdy nebude nic jako dřív.
Z téhle knihy mi bylo smutno a to hodně. Byl-li toto autorčin záměr, pak tleskám.
Přečtěte si "Dokonalého cizince" a pochopíte. Vážně výborný debut s více než tematickou obálkou.

04.05.2016 4 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Krásná kniha. Ruské pohádky jsou takové trošku jiné. Vzpomínám si, že mi ji mamka četla pořád kolem dokola. Čím strašidelnější pohádka byla, tím to bylo lepší.
S odstupem času, když jsem ji po dlouhé době opět četla, mi vykouzlila na tváři úsměv. Moje nejoblíbenější byla pohádka o čarodějnici a chaloupce na kuří nožce. Samozřejmě nelze opomenout Kostěje Nesmrtelného. Je to jako současné Rusko, strašidelné a určitě ne pohádka. :-)

04.09.2015 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

"Kapitán stráží se ze zahrady upřeně díval na mladou ženu na balkoně. Sledoval, jak o samotě tančí ztracená ve svých snech. Ale věděl, že pro něj v jejích myšlenkách není místo.
Přesto ji dál pozoroval, dokud si nepovzdechla a nevrátila se dovnitř. Ani ji nenapadlo podívat se dolů"

Z toho krátkého odstavečku jsem skoro cítila jeho smutek. Pocit, že milovaná osoba Vás nechová v srdci je vskutku bolestivá.

Postavy mi byly sympatické. Hlavně Chaol, který si mě získal. Je to můj favorit číslo1. Těším se na další díly série.

31.08.2015 5 z 5

Hledá se Romeo Hledá se Romeo Alexandra Potter

Nejsem si jistá, jestli autorka chtěla držet krok s dobou nebo jestli knihu psal někdo úplně jiný. Tahle kniha má navíc zbytečně moc věcí . Moc násilného humoru, který místy působí lacině a jaksi nepatřičně. Otravné postavy s mluvou jako kanál (ne opravdu to není rajcovní natož vtipné). A to množství přirovnání a mraky odkazů pod čarou...Co vlastně čtu, rešerši nebo román? Normálně bych těm poznámkám ani nevěnovala moc pozornosti, ale snažila jsem se pochopit dané situace.
Alexandra by udělala líp, kdyby se víc tedy soustředila na Juliinu a Willovu linku než na vulgární Trudy, která se chová jako trapka a špindíra (módní stylistka, jako vážně?).
Nová Alexandřina kniha mě obálkou a názvem namlsala, ale výsledek je dost slabý. Čekala jsem jiskrnou romantiku, ale dostala jsem táhnoucí se nudu, místy pěkně snobskou. Až v poslední třetině knihy, jsem konečně poznala tu autorku, kterou mám ráda. Konečně měl děj nějaký smysl, postavy působily lidštěji a vulgární slovník byl zapomenut. Hurá. Začátek a konec byly pro mě ty nejzáživnější části, kdy jsem se zájmem hltala stránky. Pravda, párkrát jsem se taky zasmála nad absurditou a komičností některých situací.
A co ten popis příliš chlupatých mužských těl? Nebylo to moc lichotivé..
Za mě 2,5*

25.11.2017 3 z 5