Římská Madona Lucrezia Borgia

Římská Madona Lucrezia Borgia https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25703/-25703.jpg 4 47 5

Lucrezia Borgia série

Borgiové byli původně španělský šlechtický rod, o němž existují záznamy už ze 13. století z Valencie. Alfons Borgia se stal valencijským arcibiskupem, roku 1444 kardinálem a o jedenáct let později dokonce usedl na papežský stolec pod jménem Kalixt III. Jeho synovec Rodrigo ho ve skvělé církevní kariéře následoval a roku 1492 se stal papežem Alexandrem VI. Do dějin však vstoupila také Alfonsova dcera Lucrezia žijící v letech 1480 - 1519.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Baronet

Madonna on the seven hills , 2001

madem
07.12.2023 3 z 5

Nějak jsem se nedokázala nadchnout a přát štěstí Lucrezii.
Byly mi tak nějak protivná. Vím, že autorka umí lépe.

viki77
16.12.2018 5 z 5

Osudy Borgiů moje srdcovka

speciale88
18.07.2018 2 z 5

Bohužel jsem si v této knize nepřečetla nic nového. Díky tomu, že má kniha ještě druhý díl, který nevlastním mě to nějak nenadchlo.

Ewik
28.10.2017 5 z 5

Už ani nevím kolikrát jsem knihu četla. Události kolem Borgiů jsou fascinující a tahle kniha je věnovaná převážně Lucrezii, která přesto že byla svojí Rodinou milovaná a ochraňovaná, přesto nemohla prosadit svobodnou vůli a jejím přáním nebylo přáno sluchu.
Borgiové jsou doteď záhadou, která fascinuje. Milovníci umění, řečnící, válečníci, ale hlavně obratní politici, vrahové a traviči. Chránili pouze Rodnu.

Určitě to není naposledy, co knihu čtu. Moc ráda se k ní vracím.

Val
21.02.2012 4 z 5

Pro Borgiovy mám slabost...zejména pro Lucrezii.... a tohle se docela dobře četlo .