Ewik Ewik komentáře u knih

Věčný polibek temnot Věčný polibek temnot Jeaniene Frost

Já jsem velmi spokojena. Neuvěřitelně rychle plynoucí děj mě pohltil a bavil. Mencheres je úžasný, a kdo by to byl řekl...má nejen smysl pro humor, ale je i docela hovorný. :-)Tím, že mu autorka věnovala samostatnou knihu mě potěšila, protože mi dala možnost ho lépe poznat. Moc fajn čtení a už se těším na další díly.

27.12.2016 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Jednoduchý, laskavý příběh provoněný stromečky a cukrovím. Kromě toho, že je kniha velmi pěkně graficky zpracovaná, nese v sobě i zajímavé poselství. I maličkost darovaná ze srdce může pro leckoho být zázrak. Já osobně miluju vůni lesa a stromečků. :-)

22.12.2016 3 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Ze začátku jsem si myslela, že půjde o přeslazenou romantiku o dívce, která je od malička zamilovaná do kluka o kterém se jí zdá. Jsem mile překvapena. Příjemně plynoucí kniha bez zbytečných dramatických zvratů, sympatické postavy, které nás vpouští do svých nejtajnějších i nejbláznivějších snů plných radosti, pohody a bezstarostnosti. Co si vybrat, když jediná jistota a pevný bod, jsou krásné sny, které roky pomáhají překonávat bolest a samotu? Proč se Alice tolik těší na to, až půjde spát a uvidí zase svého Maxe, když toho skutečného má na dosah ruky?
Zajímavý příběh se špetkou psychologie, který můžu doporučit všem snílkům.

18.12.2016 4 z 5

Moc pěkné pokračování, které mě pobavilo a místy i dojímalo. Jednoduše se tomu nešlo ubránit, vyvolávalo to ve mně spousty vzpomínek.
Pravdou je, že jednotlivé postavy by si zasloužily trošku víc pozornosti ohledně popisu ať už charakteru nebo vzezření. Avšak tyhle laskavé, bodré a přátelské lidičky jsem si zamilovala a bylo mi skoro líto se s nimi rozloučit. Fréderick je úžasný, dostal mě. :-)
Diane se konečně rozhodla srdcem.

14.12.2016 5 z 5

Zápisky odstřelovače Zápisky odstřelovače Vasilij Grigorjevič Zajcev

"Za Volhou pro nás není země, naše země je tady, a my ji ubráníme."

Fascinující příběh nejlepšího sovětského odstřelovače. Výborný lovec s přesnou muškou zocelený v uralské tajze, hrdý námořník tichomořské flotily, věrný přítel, přesvědčený komsomolec a hlavně vlastenec.
Zajcev sám pozvedl umění odstřelování na vyšší úroveň a "založil" tak první školu odstřelovačů, sám se jako vlastenec dobrovolně nechal převelet do stalingradského pekla. Místy to však bylo poněkud neobjektivní. Zajcev o Němcích mluvil jako o zrůdách páchající hrozná zvěrstva (nepopírám, že nebyli), ale chybí tu i druhý pohled, a to na Sověty samé. Přesto si každý, kdo knihu přečte dokáže představit hrůzy, které se u Stalingradu děly. Nikdo neměl šanci prchnout, vojáci bojovali jako lvi až do konce, protože "vlastenec není ten, kdo mluví o lásce ke své zemi, ale ten, kdo je ochoten za ni položit život."

Co se filmu "Nepřítel před branami" týče, na efekty byl skvělý, boje líté, obsazení hvězdné, ale Hollywood opět dokázal, že si ze skutečného příběhu vezmě pouze zlomek, dodá mu líbivé pozlátko a přetvoří k obrazu svému. Celý film byl silně antikomunistický a Jude Law neměl šanci věrohodně ztvárnit postavu tak složitou jakou skutečný Vasilij Grigorijevič Zajcev byl. Přesto se na film čas od času ráda podívám.

13.12.2016 5 z 5

Co čtenář, to jiný názor. Někomu se bude kniha líbit, někomu ne. Mě příběh pohltil, brečela jsem i smála se zároveň. Ano, je pravda, že postavy nebyly moc vykreslené a místy až neosobní, ano je pravda, že mi také vadilo: cigareta vyřeší všechno, ALE je to také o druhé šanci. Život si s námi hraje, zkouší nás, ale když nám pak ukáže novou cestu, je jen na nás, jak se k tomu postavíme.
Diane to měla těžké, její ztráta byla zdrcující. Čtivé a za mě mohu doporučit.

11.12.2016 5 z 5

Světice a hříšník Světice a hříšník Barbara Cartland

Knihu jsem četla poprvé a moc se mi líbila. Krásná romantika o síle lásky, úctě k rodině a lidem kolem sebe. Každý k sobě potřebuje někoho, kdo v něm probudí jeho dobré stránky ať jsou skryté jakkoli hluboko. Přesně jako Norvin a Pandora. Určitě si knihu ráda znovu přečtu.

24.11.2016 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Uf, byl to boj, ale úspěšně jsem knihu dočetla. A to jen proto, že velmi nerada zavíram nedočtenou knihu. Mám ráda romantiku, ano. Když je okořeněná erotikou, je to fajn, líbí se mi to, ale toto byl naprostý blábol. Děj byl absurdní (dle mého názoru žádný) sex, bla bla bla, hádky, nadávky, sex, sex, hádky, sex. Prostě nuda, které nepomohly ani rádoby vtipné dialogy ústřední dvojice, kteří spíš působí dojmem věčně nadržených puberťáků. Oba tito úspěšní, inteligentní lidé, se hádají kvůli kravinám, častují se vulgárními výrazy a jediné jejich řešení je rychlovka někde na chodbě. Nespraví to ani závěr, který nedává našemu páru prostor pro vytvoření nějakého opravdového vztahu a je příliš uspěchaný.
Přiznám se, že výrazy jako "vysoce opíchatelná, všivá malá coura" mě moc nevzrušují.

19.11.2016 2 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Z celé knihy mám velmi rozporuplné pocity. Asi třikrát jsem knihu zavřela s úmyslem ji zahodit a nikdy neotevřít. Ne proto, že by kniha nebyla čtivá, to ani omylem. Ohromně lehký styl děje ubíhal rychlostí světla, že jsem málem nestíhala obracet stránky. ALE!! Málokdy se mi stane, aby mi ústřední postava byla tak silně nesympatická, že bych jí praštila. Abigailnina pitomost, iracionální chování a citová nevyrovnanost mě, světe div se, přimněla skoro zuřit. Už jen její jméno napsané na papíře a stokrát omíláná přezdívka "HOLU" mě vytáčela a hlavou se mi honily velmi nepěkné výrazy. Sobecká holka se sklony k pokrytectví, kolem níž se musí chodit po špičkách.

Naopak Travis se mi ze začátku moc líbil a přála jsem mu někoho lepšího, ale postupem času mi přišel taky dost chaotický, příliš majetnický, přehnaně žárlivý a jeho závislá láska až nezdravá. Chvílemi jsem z něj měla pocit, že je vyšinutý nebezpečný šmírák, co mě zbije, když se na jeho "Holu" špatně podívám.

Proč to tak prožívám? Ani nevím. Možná proto, že alespoň trošku dobrá kniha by takový efekt měla mít? Donutit svého čtenáře něco cítit ať je to cokoliv? Vypadá to sice jako velmi negativní hodnocení, ale není tomu tak. Katastrofálně divní mi přišli pouze Travis a Abigail. :-)

14.11.2016 4 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Oproti předchozím dílům příběh plyne v poklidnějším tempu, je plný citů a musím uznat, že má série stále šmrnc a jiskru. Ani mi nevadí, že kniha mapuje osudy více párů, kupodivu mi to sem tak nějak pasuje. Moc ráda jsem se opět setkala s ostatními bratry a jejich patrnerkami, ale na koho jsem se vždy těšila úplně nejvíc byli Assail a Sola. Doufám, že i o nich bude samostatná kniha. Tolik reklam na filmy, hudbu, elektroniku... je autorka fanynka zmíněných značek? :-)
Teď už se nemůžu dočkat pokračování Rhage a Mary.

13.11.2016 4 z 5

Jdi za svým srdcem Jdi za svým srdcem Barbara Cartland

Ačkoliv se kniha četla dobře, příběh sám byl poměrně nudný a velmi jednoduchý. Měla jsem pocit, že jsem absolvovala jakousi rádoby verzi politické kampaně. Rosina mi byla protivná už jen tím, že si hrála na tak vzdělanou, pouze její názory byly ty správné, do každého viděla, věděla co je pro něj nejlepší a jen se hádala. 150 stránek skoro o ničem.

25.10.2016 2 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Další, naprosto perfektní kniha! V knize o Robertovi jsem z Henryho měla pocit, že je to nudný patron a není ničím zajímavý, ale musím se opravit. "Plyšák" je naprosto k sežrání a pomuchlání. Je trpělivý, rozvážný a jeho srdce má velikost kontinentu.
Emily je supersarkastická, tvrdohlavá, knihomolka bojující o Henryho jako buldok. Má moje sympatie.
Moc mě potěšilo, že jsem se opět mohla setkat se starými známými. Jsem naprosto spokojená, protože jsem dostala to, co jsem chtěla. Pořádnou porci humoru, akce a romantiky, všechno ve správné míře. Výbuchy smíchu střídaly zasněné povzdechy. "Plyšák" Henry si mě vážně získal. Asi si nedokážu představit věrnějšího a staroslivějšího druha pro život. Místy mi ho bylo až líto, když Em potkal. Zvolila dost těžký kalibr, aby ho získala. Chudák, neměl šanci. :-)

Moc by se mi líbila kniha i o Kevinovi. Zasloužil by si to a já bych ho ráda poznala.
Celkově jsem moc ráda, že na mě s knihou konečně v knihovně vyšla řada, protože jsem se skvěle bavila a naplno se smála. Doporučuji!

Jak přišla Katka na "vychuchola povolžského" mi fakt hlava nebere. :-)

23.10.2016 5 z 5

Hlubiny srdce Hlubiny srdce Barbara Cartland

Je mi líto, ale tohle byla vážně jedna velká vleklá nuda. Nejen že mě neoslovil žádný z hrdinů, ale kniha samotná byla pro mě dost umělá. Nedokázala jsem se do ní vžít a začíst.
A Virginiina proměna? Rok ležet v kómatu, zhubnout tak, aby na ní nevisela kůže, povyrůst? Ze zplihlých vlasů bujná hustá kštice?
Začetla jsem se až ke konci.

21.10.2016 2 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Kdybych řekla, že se mi kniha "líbila", znělo by to žalostně uboze. Spíš bych tento zážitek popsala jako ohromující nebo strhující. Ještě teď ve mně vřou všechny pocity, které jsem prožívala během četby. Chtělo se mi brečet ze vší té bolesti a zrady, kterou si museli naši hrdinové projít. (Jak je možné, že se k Vám všichni najednou otočí zády?). Chtělo se mi křičet vzteky nad tou obrovskou bezmocí a nespravedlností. (Co všechno musí člověk obětovat, aby byl silný, bojoval, nevzdal se a také odpustil?). Konec mě opravdu dojal a celou mě prostoupil pocit vítězství a hlubokého zadostiučinění.
Tohle je opravdu nezapomenutelná a skvostně napsaná kniha.

18.10.2016 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Úžasná kniha, na kterou mám spoustu krásných vzpomínek. Spolu s mojí maminkou jsme ji četly, učily se básničky nazpaměť a poté mi je pomohla zpracovat do čtenářského deníku. Dílo "Maminka" a jeho láskyplné, zpěvavé verše plné vzpomínek a hlubokých citů mě vždy dojme. Jedna z mých oblíbených básní byla "Petrolejová lampa"

"Všichni už spí a měl bych spát,
však lampa bzučí. Stávalo se,
že zapomněl jsem poslouchat
a neuslyšel nohy bosé.
Maminka zavřela mi knížku
a já musil do pelíšku.
Byl bych ji celou přečtl snad.

18.10.2016 5 z 5

Pros na kolenou Pros na kolenou Barbara Cartland

Příjemné, laskavé, romantické čtení se sympatickými postavami. Jediné, co bych vytkla, byla zápletka se špehem, která by pár řádků navíc bych snesla, aby celé to "nebezpečí" nebylo tak useklé. Jinak jsem spokojená a kniha se mi líbila.

13.10.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jednoduše skvělé a velmi umně propracované! Viděla jsem i film, který se mi líbil stejnou měrou. Myslím, že tohle je jedna z knih, která ve svém čtenáři zanechá dojem. V někom více, v někom méně hluboký. Na mě udělala dojem veliký a to asi zejména díky morální hloubce a síle Louisy, která dokázala Willovi ukázat i hezké a příjemné okamžiky.
Upřímně, vůbec netuším, jak bych se zachovala já v její situaci a dosud jsem nad tím moc nepřemýšlela. Ze začátku jsem se více zaměřila na Louisu (byla ztřeštěná a ohromně pozitivní), ale Will prodělal obrovskou změnu a vykoukl jako slunce zpoza mraku. Bylo fantastické sledovat jejich proměny a dozrávání. Ona dostala druhou šanci, on se začal smát a našel klid. Oběma bylo souzeno se potkat.
Skoro se mi nechtělo knížku dočítat a film dokoukat (možná by to dopadlo jinak). Slzy tekly proudem a v krku byl knedlík velikosti meteoritu. Silný zážitek...opravdu.

11.10.2016 5 z 5

Z hrobu Z hrobu Jeaniene Frost

Pro mě je toto jeden z nejnapínavějších dílů z celé série. Autorka opět dokázala, že má neuvěřitelně živou fantazii a podařilo se jí stvořit naprosto fantastický svět, na který hodně dlouho nezapomenu.
Celý díl je protkaný akcí, napětím, silnými city, ale také temným tajemstvím, které bylo víc než nečekané. Měla jsem oči navrch hlavy - tak mě to zaskočilo. Celé je to tak zamotané, že jednoduše nelze knihu zaklapnout, dokud není dočtená. Konec je sice trošku natahovaný, ale stojí to za to.
Závěr je fantastický a jsem ráda, že se v tomto posledním díle objevili všichni naši hrdinové. Budou mi chybět.

11.10.2016 5 z 5

Jeden hrob za druhým Jeden hrob za druhým Jeaniene Frost

Nápad se zhmotnělým duchem, který terorizuje živé byl vážně zajímavý. Jen některé pasáže mi přišly už trošku natahované a Cat přišla o svůj náboj, zato silných řečí měla víc než dost. Přesto jsem knihu přečetla jedním dechem a netrpělivě otáčela stránky, co bude dál.
Přiznám se, že mi tu chyběli Vlad s Mencheresem, vnáší totiž do děje jiskru a jistou dávku nepředvídatelnosti.
Jsem zvědavá, jestli se dočkáme i knih o Vladovi, na které se moc těším a i Ian by stál za zmínku. Přece jen Bonesovi a Cat pomáhá po většinu série.

09.10.2016 4 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Nechápu, proč jsem s touto knihou tak otálela. Je naprosto fantastická a ohromně něžná. I když může být láska velký risk, stojí za to jí alespoň dát šanci. Panství Edenbrooke je plné lásky a hlubokých citů - tak to má být.
Čas příjemně a hlavně velmi rychle plynul a s každou další stránkou se mi kniha stále víc vkrádala do srdce a podvědomě jsem tušila, že si mě prostě vybrala. S okouzlením jsem hltala stránky, smála se, snila a obdivovala hlavní hrdiny. Vůbec nevadí, že děj je tak snadno předvídatelný, protože jsem i tak s napětím očekávala další vývoj a hartusila nad Marianninou nechápavostí. Phillip je fantastický, sympatický rošťák s obrovským srdcem a šlechetnou duší.
Už teď vím, že se ke knize budu vracet. Plní mě radostí a nadějí.

06.10.2016 5 z 5