Evkae36 Evkae36 komentáře u knih

Tajemství zámku Ashmore Tajemství zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

Příjemná oddechovka, hezky se to čte, ale co mi teda vadilo bylo velké množství postav. Přišlo mi jich tam prostě zbytečně moc, a než vyjde další pokračování tak jich víc jak polovinu zapomenu.

16.04.2023 3 z 5

Člověk jménem Dave Člověk jménem Dave Dave Pelzer

Nečetla jsem první dva díly, ale musím říct že mě kniha chytla i tak. Měla hloubku, i když se může zdát na první pohled, že byla o ničem.

30.03.2023 4 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Kniha me zaujala hned od zacatku, ale ten konec, rozuzleni - prislo mi to zbytecne moc prekombinovane..

23.03.2023 3 z 5

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

Přišlo mi, že to bylo 300 stran o ničem. Pořád se opakovalo dokola to samé a v podstatě v průběhu příběhu nevylezly na světlo žádné novinky. Všechno bylo až na závěr. Přišlo mi to prostě zdlouhavé a zbytečně komplikované.

18.03.2023 2 z 5

Známe se celé věky Známe se celé věky Andrea Homolová

kapitoly, které se mi po nejprve zdály nudné a nezajimave ( morficke pole, dna) nakonec byly překvapivě dobré, I když místy mi to prislo přitažené za vlasy. Začátek druhé poloviny knihy už mi tak zajímavý nepřišel, mnoho věcí se zde opakovalo stále dokola. Celkově druhá polovina knihy mi přišla slabší. Ale nějaké dílky do skládačky jsem tu přeci jen našla. A kdoví co nás doopravdy čeká, to se třeba dozvíme v našem dalším životě.

13.03.2023 3 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Samozřejmě, děj chytne od první stránky a nepustí vás až do konce. I když v porovnání s ostatními knihami z této série se tu zas až tak moc neděje A pilíře země pro mě jednoznačně vedou.

12.02.2023 4 z 5

Kateřina Parrová: Šestá manželka Kateřina Parrová: Šestá manželka Alison Weir

Ani 6. příběh nezklamal, zase to bylo bravurní.

31.01.2023 5 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Kniha rozhodně zaujme hned ze začátku. V půlce knihy jsem byla dost zklamaná že vlastně víte jak to všechno je, ale ono to vlastně zas až takhle úplně není :-)

22.01.2023 4 z 5

999: Příběh žen z prvního transportu do Osvětimi 999: Příběh žen z prvního transportu do Osvětimi Heather Dune Macadam

Ze začátku chvilku trvá než se kniha rozjede, je tam velmi mnoho postav s více jmény najednou, nebo přezdívkami, ale pak se kniha rozjede a čtete jedním dechem. Uprostřed knihy je obrazová příloha kde spoustu dívek dostane ke jménu i obličeje.

21.01.2023 4 z 5

Silné. I ten styl psaní se k tomu prostě hodil. Pošle vás to do té krajiny kde se čas zastavil, obzvlášť pokud jste viděli nějaký dokument nebo film z této doby. Pak si to dokážete představit vizuálněji mnohem lépe.

03.01.2023 5 z 5

Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě David Michie

Tento díl mi přišel ze všech nejslabší, ale možná až ho budu číst podruhé změním názor.

01.01.2023 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jako vždycky, úplně obyčejný příběh úplně obyčejných lidí který vás ale strhne od první stránky a nepustí. Děj se dá úplně krásně předvídat ale stejně knihu potřebujete dočíst co nejrychleji. Tenhle styl psaní je tak zvláštní že z úplně prostého příběhu dokáže udělat strhující vyprávění.

30.12.2022 4 z 5

My, holčičky v Osvětimi My, holčičky v Osvětimi Andra Bucci

Nemám v úmyslu zlehčovat toto téma, nehledě na to že jsem podobných tematických knih přečetla desítky. Tento příběh byl ze všech opravdu nejslabší. V podstatě měli dívky obrovské štěstí v neštěstí, že se do koncentračního tábora dostaly až téměř ke konci války, byly velmi malé takže vzpomínky nejsou úplně živé a jasné a podařilo se jim táborem proplout bez větších traumatizujících zkušeností, což se většině nepodařilo.

29.12.2022 2 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Dobře se to četlo, i když měla kniha hodně stránek a více jak polovina vypadala, jako že se policie točí na místě. Druhá polovina knihy byla lepší, ale konec mi přišel trochu zbytečně překombinovaný. Ale K zamyšlení bylo co všechno vyplavalo na povrch a co toho bylo vlastně příčinou.

27.11.2022 4 z 5

Dcery Říma Dcery Říma Tanja Kinkel

Tato kniha mi teda úplně nesedla. Možná je to jen moje chyba že jsem se prostě neorientovala v těch rodinných vztazích a tím to dělalo knihu pro mě složitější na čtení. Jako příběh takový byl pěkný, knihu jsem dočetla, protože mě zajímalo jak dopadnou trpaslíčci. To byla dějová linka která mě velmi zaujala.

26.11.2022 2 z 5

Druhý dech Druhý dech Sofie Sarenbrant

Kniha se dobře četla, dej ubíhal i když se vlastně většina odehrála během 4 hod. Nevadily mi kapitoly kdy se vracel děj do minulosti. Bylo to dobré, jasné, stručné a příjemné oddechové čtení

04.11.2022 4 z 5

Oko tornáda Oko tornáda Alice Blanchard

Líbilo se mi to. Zajímavé spojení témat, meteorologické jevy jsou pro mě dost zajímavé takže to mě zaujalo a ve spojení s detektivním příběhem to bylo super. Kniha se velmi dobře četla, děj ubíhal.

30.10.2022 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Příběh jako takový zas tak zajímavý nebyl. Knihu jako celek nehodnotím nějak vysoko, ale že série se tato kniha četla nejlépe. Co mi ale vadilo byla každá kapitola v jiném čase, a také to, že jeden policajt vydírá druhého, vyšetřují a podezřívají se navzájem… nevím no, jako kdyby každou knihu psal pokaždé jiný spisovatel

18.09.2022 2 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Tohle bylo teda fakt strašný. Vyšetřovatelka Baxterová nesympatická, neurotická, asociální a labilní postava. Do knihy jsem se nemohla vůbec začíst, a příběh mi přišel bez hlavy a paty.

16.09.2022 odpad!

Ledová past Ledová past Kitty Sewell

Je to zvláštní, ale Zase mi to přišlo jako 400 stran o ničem, které se ale velmi dobře četly. kniha mě nenudila, i když si říkám, že na tom příběhu zas tak nic moc zvláštního nebylo. Závěr taky dobrý.

02.09.2022 3 z 5