Evkae36 Evkae36 komentáře u knih

Pod hladinou Pod hladinou Rachel Caine (p)

I Když se kniha dobře Četla, tenhle díl mi přišel už trochu zbytečný.
A co mi v sérii nejvíc vadilo, byly chyby v překladu. Bylo jich tam moc a bylo to rušivé.

23.04.2024 4 z 5

Ve víru Ve víru Rachel Caine (p)

čekala jsem, že už nebude co řešit, ale zase to bylo čtivý a zhltla jsem ji za pár dní. jdu na čtvrtou..

13.04.2024 5 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Dobrá série, dobře se to četlo

13.04.2024 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Dobrý psycho. Připomínalo to příběhy Joy Fieldingové, kterou čtu moc ráda.

29.03.2024 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Za mě hodně dobrý. Po další době zase kniha, která mě překvapila svou neotřelostí. Potřebuju sehnat další díly :-D

25.03.2024 5 z 5

Zlatíčka Zlatíčka Melanie Golding

Přišlo mi to jako strašná slátanina všeho dohromady. Nakousnutých několik témat, ale ani jedno nedotažené do konce, závěr takový, že vůbec nevím co si o tom všem myslet...

21.03.2024 odpad!

Život samá pohroma Život samá pohroma Jon Kabat-Zinn

Asi jsem tu nenašla nic nového, nicméně knihu bych zařadila do takového základu když na sobě člověk začíná pracovat. Občas mi něco přišlo zbytečně zdlouhavé.

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Romantická oddychovka zasazená do prostředí druhé světové války v Anglii A zároveň příběh druhé dvojce který se odehrává v současnosti. Žádnou větší hodnotu to nemá, ale docela hezky se to četlo. Hlavně teda linka minulosti, kdy se postupně v dopisech čtenář dovídá, co se vlastně stalo.

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Na toto téma jsem toho přečetla už dost, ale "schovka" této rodiny byla fakt pekelná a bezkonkurenčně nejhorší.

06.02.2024 4 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Velmi silný příběh. Zvlášť, pokud máte někoho blízkého, kdo touto nemocí prochází
Příběh opravdu nesobecké lásky. Nesobecké v tom, že svojí dceru nenechala trpět na úkor toho, aby se obohatila její společností. Smrtelně nemocný člověk by měl mít právo si zvolit, jak a kdy odejít z tohoto světa, zvlášť, když už je to jen bolest a utrpení.
Každý člen rodiny situaci prožívá úplně jinak. Malé zpestření v podobě ztřeštěných dvojčat bylo fajn a úsměvné.
Jinak bych uvítala více podrobností co se týče léčby A toho všeho okolo. Přišlo mi to dost osekané.
Ano, i tohle je život. Se všemi radostmi, starostmi a bolestmi.

28.01.2024 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Marcel Moss

Bylo to dobrý. Mám ráda tyhle psycho příběhy kdy se člověk může podívat až na dno lidské duše, která je v krajních případech schopná neuvěřitelných věcí.

20.12.2023 5 z 5

Chladné stopy Chladné stopy Sharon Dempsey

Příběh se ukrutně vlekl. V podstatě 300 stran se tam vůbec nic zajímavého nedělo. Jen se motali v kruhu, nevěděli nic.
Na posledních 50 stránkách se konečně začalo něco dít, a došlo k vyřešení obou případů, zmizení Eden mi přišlo takové dost laciné když se vlastně celou knihu řešilo.

10.12.2023 2 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

příběh se mi moc líbil. Postav hodně, ale do děje byly uváděny postupně a důkladně. Později vycházelo najevo proč jich je tolik - že jsou všechny propojeny. Ke konci je čtenář naveden k závěru, který považuje za jistý, aby byl nakonec vyveden z omylu. Dobrý to bylo.

06.12.2023 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Tématu jsem se celkem obávala, gangsteři mi nic neříkají, ale - byla jsem vtažena do děje už v prvních stránkách a tak to pokračovalo až do doby, než začalo vysílat rádio. To už jsem se začala trochu nudit. Nicméně mám ráda tyhle neobyčejně obyčejné příběhy a rady bylo fajn sledovat hned několik souběžných osudů navzájem propojených.

01.12.2023 4 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Jak je psáno níže, je to pohádka pro dospělé. První polovina knihy se vlastně zabývá tím jak malé princátko Poznává svět se vším všudy a druhá polovina knihy jak najednou všechno pochopil, všechno se rychle naučil a všechno se mu daří.
I když se autor snažil konec napínat a natahovat, stejně bylo jasný že to všechno dopadne víc než dobře.
Ale bylo to čtivé, a to je důležité.

25.11.2023 4 z 5

Podzimní trůn Podzimní trůn Elizabeth Chadwick

Krásné zakončení trilogie. Je neuvěřitelné, že se dožila tak vysokého věku ve kterém byla ještě funkční a vitální. Co mě ale zarazilo, že se autorka neustále zmiňuje o její šedé klisně, která musela mít snad už dobrých 50 let.
Jinak o této královně a ani o této době jsem v podstatě nic nevěděla, tak zase zapadl další střípek do skládačky francouzsko anglické historie.

20.11.2023 5 z 5

Zimní koruna Zimní koruna Elizabeth Chadwick

Zase přečteno jedním dechem. Jdu na 3. díl.

12.11.2023 5 z 5

Letní královna Letní královna Elizabeth Chadwick

Krásně se to četlo, podobně jako 6 tudorovských královen. Kdyby se mi takovéhle knihy dostávaly do ruky, když jsem byla na škole, v dějepisu bych vynikala.

06.11.2023 5 z 5