Ledová past

Ledová past https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5340/mid_ledova-past-Xk7-5340.jpg 4 118 30

Život waleského chirurga Dafydda Woodruffa se ocitne v troskách ve chvíli, kdy obdrží dopis se zprávou, že v odlehlém kanadském městečku zanechal před patnácti lety kromě své minulosti také tehdy ještě nenarozená dvojčata. Dafydd ví, že nemůže být otcem dětí, ale testy DNA jeho tvrzení vyvracejí. V sázce je jeho manželství i kariéra. Rozhodne se tedy odcestovat na mrazivý sever Kanady a pochopit nemožné: Proč ho někdo nenávidí natolik, aby mu chtěl zničit život, a jak mohl zplodit potomky se ženou, s níž nikdy nespal? A jak už to bývá, v průběhu pátrání nachází odpovědi i na otázky, které ho nikdy nenapadlo si položit.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Ice Trap , 2006

uzivatel83509
uzivatel83509
01.06.2023 5 z 5

Hezká knížka, dobře se četla, sic byl snadno předvídatelný děj.
Kniha měla chvilky, kdy odhalovala tajemství a byla zajímavá, ale měla i chvilky, kdy se tam vůbec nic zajímavého nedělo, ale bylo to psané tak poklidně, že se člověk u toho i odreagoval... mě se líbila!

mariva
mariva
14.01.2023 4 z 5

Myslela jsem, že to nebude tak úplně kniha podle mého vkusu, ale příjemně mě překvapila. Úvodní příběh a střídání času a místa děje mi v tom sice zpočátku dělaly trochu zmatek, ale pak už jsem se zorientovala a začalo mě to bavit. Otázka otcovství byla dlouho záhadou, ale závěr vše propojil a konečně jsem pochopila úvodní kapitolu. Docela dobrá kniha, jen mi z ní byla chvílemi zima. Možná lépe číst v horkém létě než v lednu.

Lenka4
Lenka4
05.12.2022 3 z 5

Zápletka s otcovstvím stojí na hodně vratkých základech. Z líčení života na drsném severu vyplývá poučení, že pro útěk před sebou samým je lepší zvolit klimaticky příznivější končiny.

Evkae36
Evkae36
02.09.2022 3 z 5

Je to zvláštní, ale Zase mi to přišlo jako 400 stran o ničem, které se ale velmi dobře četly. kniha mě nenudila, i když si říkám, že na tom příběhu zas tak nic moc zvláštního nebylo. Závěr taky dobrý.

Čmeláček
Čmeláček
20.06.2022 4 z 5

Kniha docela ušla, číst se dala. Nějaké výhrady ale mám, takže ty čtyři stars jsou právě tak akorát :).

monushka
monushka
30.10.2021 2 z 5

Tak tohle bylo pro mě trápení. Ze začátku mě kniha bavila, ale s přibývajícími stránkami to bylo horší a horší. Přišlo mi, že se v podstatě nic nedělo. A nesedl mi styl psaní.

beefeather
beefeather
07.01.2020 4 z 5

Skvělé čtení na zimu. Dokonale vykreslené postavy, které mi přímo ožívaly před očima! Závěr byl předvídatelný, ale konečné Dafyddovo rozhodnutí, to bylo do poslední chvilky překvapením. Jen občas jsem jednání hlavního hrdiny nechápala
SPOILER
například, když najdete v autě podezřelý balíček od osoby, která vás chce zničit, prostě ho tam necháte a pojedete tím autem vyzvednout děti. Vážně? A utracení Thorna? Protože byl smutný po pánovi a trpěl artritidou, na kterou bral léky, tak to je důvod ho utratit? To bylo nešťastně napsané/přeložené, chybělo mi vysvětlení, že jinak to nešlo...

maličkán
maličkán
23.05.2019 5 z 5

Tak toto bylo hodně povedené. Super.

Rizek75
Rizek75
28.03.2019 5 z 5

Super čtení, nenudilo.

palka452
palka452
19.01.2019 2 z 5

Ze začátku to s knížkou celkem šlo ale pak se tam začala motat spoustu postav a celkově to byl takový pro mě americký styl psaní

Maevie
Maevie
06.02.2018 4 z 5

Kámen úrazu je obal a anotace, které poměrně klamou, lákají čtenáře na dobrodružný příběh a on je to spíš román pro ženy. Ledová past je ale dobře napsaná, pohodová a oddychová knížka se zajímavým dějem.

85098211
85098211
08.01.2018 5 z 5

(SPOILER) Docela důmyslně vymyšlená past, která nakonec - naštěstí pro Dafydda - nesklapla ;-). Dlouho mi sice nebyl sympatický, ale ani tak jsem mu nepřála, aby na něj Sheila vyzrála. Kniha je dobře napsaná a čtivá, i když by se jí dalo vytknout zbytečně velké množství sexuálních scén, bez kterých by se dalo obejít. Ale stalo se - tak co už? :-)

jitus.drahotska
jitus.drahotska
18.05.2017 4 z 5

Uf, abych pravdu řekla, tohle bylo docela dost náročné. Alespoň tedy pro člověka, který nemá moc rád erotiku v knížkách. Občas jsem se musela stáhnout do sebe, aby mi náhodou lidé nekoukali v metru přes rameno. Na druhou stranu, když pominula první "sexuální" polovina, druhá část byla plná docela zajímavých zvratů a rozuzlení bylo pojato dost dobře.
Obal i anotace může trochu zmást, ale nakonec si tato knížka ode mě zasloužila 4*.

Charsi
Charsi
02.09.2016 5 z 5

Moc hezky poutavy pribeh. Nedozala jsem přestat číst, stále jsem byla zvědavá jak to vlastně dopadne. Zle postavě jsem uverila víc, než stastnemu konci. :-) určitě doporučuji, je to jednoduché čtení na poklidnou, asi lépe zimní, dovolenou :-)

Modrásek16
Modrásek16
26.05.2016 5 z 5

Překvapivě hezká kniha.

Husiczka
Husiczka
02.03.2016 3 z 5

překvapivé rozuzlení, dobře se čte a nenudí

kestar
kestar
01.11.2015

Príma kniha , dobře se čte a se zajímavým dějem !

Horákyně
Horákyně
28.02.2015

Fajn kniha, dobře se četla.

HedušKoč
HedušKoč
04.12.2014 5 z 5

Moc hezká kniha, ze začátku jsem se nemohla začíst, ale potom jsem se zase nemohla od knihy odtrhnout. Chtěla jsem vědět jak to dopadne, překvapivý závěr.

svitim
svitim
16.10.2014 4 z 5

Pěkná kniha, dobře se četla :-)

tajemství falešná obvinění DNA (genetika)

Kitty Sewell
švédská, 1951