Dcery Říma

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historický příběh dvou rozdílných mladých žen, trpasličí otrokyně a urozené dívky, se odehrává ve starověkém Římě. Učenlivá a houževnatá trpaslice Andromeda slouží Julille, vnučce panovníka Augusta. V prostředí plném intrik si obě ženy chtějí prosadit své vlastní cíle a získat od života co nejvíce: moc nad ostatními, či v případě Andromedy pouhé přežití a snad i svobodu. Když je pak za nevěru Julilla svým dědečkem poslána do vyhnanství, s otrokyní ji spojí jedno velké tajemství. Barvitý román z nadmíru strhujícího prostředí Říma v sedmém roce po Kristu, mezi jehož hrdiny autorka zařadila i básníka Publia Ovidia Nasa. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17657/dcery-rima-17657.jpg 4.125
Orig. název:

Venus Wurf (2006)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Dcery Říma

Přidat komentář
Bajazin
10. dubna

píšete, že knížka nemá šťávu. Mně naopak její pomalé plynutí vyhovuje. Patří do doby, kterou popisuje a umožňuje vychutnat si popisy kolem děje. Líbí se mi.

keksik4
14.03.2017

Vcelku pěkná, pohodová, zajímavý námět, ale nečekejte žádný strhující děj a bomba závěr, tahle kniha tak nějak plyne a plyne, pomalu a líně a když si ji nepřečtete, tak také o nic nepřijdete. A je to škoda, historická témata dávají spoustu příležitostí pro napsání dějově průraznějšího příběhu. A škoda na druhou je, že autorka zvolila vcelku zajímavé a neotřelé téma, jen ho neprezentuje příliš poutavě. Byla to má první kniha od Tanja Kinkel a rozhodně se nebudu po jejich dalších knihách pídit cíleně, ale padne-li mi nějaká, třeba v knihovně, pod ruku, klidně si ji přečtu.

Siwan
13.03.2017

vcelku pěkně napsané, jenom to jaksi "neodsejpá"...ale jinak pěkné.

judita26
03.02.2014

Příběh nebyl špatný, ale postrádala jsem tu správnou "šťávu", niť,která by mě chytla minimálně na třicáté straně a nepustila až na konci.


Autor a jeho další knihy

Tanja Kinkel

Tanja Kinkel
německá, 1969

všechny knihy autora

Kniha Dcery Říma je:

v Právě čtených1x
v Přečtených42x
v Doporučených1x
v Knihotéce14x
v Chystám se číst1x
v Chci si koupit2x
v dalších seznamech1x