Evkae36 Evkae36 komentáře u knih

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

V podstatě od zacatku knihy znáte vraha, ale to vůbec, ale vůbec ničemu nevadí. Bylo to dobrý i s tím soukromým pozadím všech postav. Nepřišlo mi tam nic zbytečně našroubované, žádný rušivý element, ani to, že souběžně je řešen a vyřešen ještě jiný případ. 4,5*

03.08.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Dlouho jsem měla pocit, že je to příběh tak nějak o ničem. Přesto mě kniha ale vtáhla i když spád děje byl až na konci.
Příjemná oddechovka trochu jiného ražení než jsem u této autorky zvyklá.

14.11.2021 3 z 5

Pokoj pro hosty Pokoj pro hosty Dreda Say Mitchell

Úvod-první kapitola – začalo to velice dobře, pak tak nějak člověk pořád čeká, co se bude dít, přijde mi, že je tam snaha o napětí, ale do knihy jsem se nemohla vůbec začíst, ani jedna z postav mi nebyla blízká, a knihu jsem dočetla jen proto, že nejsem zvyklá knihy odkládat, a abych se teda dozvěděla co tam autorka vlastně vymyslela za zápletku a závěr.
Pro mne jedna z nejslabších knih co jsem v posledních letech četla.

27.04.2021 1 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Knížka má krásnou vnitřní sílu, donutí vás k zastavení a zamyšlení. Nemá cenu psát více, ať si ji určitě přečte ten, kdo chce zrelaxovat svou mysl a třeba začít s meditacemi, nebo podobnými praktikami, je to příjemný začátek uvědomění si. A samozřejmě doporučuji přečíst i zbylé 3 pokračování

12.01.2021 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Moc hezky sestavený příběh a prolnuté osudy postav. Dobře se to četlo, děj ubíhal a pořád se něco dělo.

24.06.2023 4 z 5

Další výborný příběh, moc se mi líbí jak se knihy navzájem prolínají, je zvláštní vidět to z různých úhlů pohledu. Byla jsem dost v očekávání co autorka vymyslí o Anně a byla jsem velmi mile překvapena. Jsem zvědavá na 5. a 6. díl

10.01.2022 5 z 5

Nikdy mě nenapadlo, se na celou situaci podívat očima Anny Boleynové. Byl to úplně jiný pohled a velice zajímavý. Kdo viděl seriál Tudorovci, tam je Anna vyloženě za vypočítavou a intrikánskou mrchu už od pohledu, tady mi to ale úplně nepřišlo - Příběh na tu dobu velmi ambiciózní dívky, která si šla za svým, někdy i přes mrtvoly.

19.10.2021 5 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Zápletka knihy byla skutečně výborná. V samotném závěru mi přišla trošičku překombinovaná, Ale bez toho by to asi nebylo ono.
Kniha se dobře četla, dej rychle ubíhal, A čtenář je stále udržován v napětí a Do poslední chvíle vlastně neví, jak to dopadne.

21.07.2021 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

(SPOILER) Přečteno na jeden zátah, děj vtáhl a nepustil.
Je neuvěřitelné, co člověk dokáže vytrpět, když miluje. Ale já bych teda vzala nohy na ramena hned na začátku, na takové baby jsem přímo alergická, a ejhle, ono to bylo úplně jinak...

21.03.2021 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

(SPOILER) Knihu jsem přečetla za 7 hodin, to prostě nešlo odložit. Kdo četl Dětské zoubky tak tohle bylo o něco lepší, ale ten otevřený konec mě dost zklamal a co vlastně bylo dál s Janie jsme se nedozvěděli...Zajímalo mě, jakou má ve finále poruchu, z čeho to vzniklo...fakt škoda

30.12.2020 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Knihu jsem nemohla odložit!

27.12.2020 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Velmi mě zaujala obálka knihy A aniž bych si zjišťovala o čem kniha je, tak se mi dostala do ruky. No, je to asi první kniha ze které jsem skutečně na rozpacích. Přečetla jsem jí, protože jsem prostě chtěla vědět jak to celé dopadne a jestli to bude mít nějaký hlubší smysl nebo význam. přišlo mi, že autorka sází na to, že čtenář bude šokován samotný dějem, že nebude potřeba ho ničím přikrášlit. Ta strohost byla zvláštní, ale asi se do té knihy i hodila. Fakt nevím, jednu? Dvě hvězdy..? ..víc ale ne

25.10.2023 1 z 5

Kateřina Parrová: Šestá manželka Kateřina Parrová: Šestá manželka Alison Weir

Ani 6. příběh nezklamal, zase to bylo bravurní.

31.01.2023 5 z 5

999: Příběh žen z prvního transportu do Osvětimi 999: Příběh žen z prvního transportu do Osvětimi Heather Dune Macadam

Ze začátku chvilku trvá než se kniha rozjede, je tam velmi mnoho postav s více jmény najednou, nebo přezdívkami, ale pak se kniha rozjede a čtete jedním dechem. Uprostřed knihy je obrazová příloha kde spoustu dívek dostane ke jménu i obličeje.

21.01.2023 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ze začátku mi vadil styl psaní, pak jsem si zvykla. Nicméně jsem ale čekala lépe zpracovaný příběh. 2,5*

03.01.2022 2 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Příběh mi přišel vcelku takový utahaný, ale závěr velmi překvapil. Když už jsem si myslela, že je případ vyřešen, ukázalo se, že je vlastně všechno jinak.

11.12.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Tato kniha mi přišla o trochu slabší, než dívka v ledu, samozřejmě opět nechyběla linka kdy Erika byla z případu stažena, ale i tak ho bravurně vyřešila. Přišlo mi trochu laciné, když se podařilo najít jediného svědka na kterého udělali trochu bububu a ten okamžitě vražedkyni naprášil.

22.11.2021 3 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Kniha se velmi dobře četla, děj pěkně a svižně ubíhal, pořád se něco dělo a zaujalo mě propojení s veterinárním lékařem. Příjemná oddechovka.

13.04.2021 4 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Kniha mě upoutala hned od začátku, pořád jsem byla v očekávání co se bude dít dál a hezky mě vtáhla do děje.
Nejsem zimní sportovec, takže téma snowboardingu pro mě bylo úplně neznáme, ale o to zajímavější.
Nicméně později mi přišlo, že se děj trošku táhne. Závěr po dlouhé době byl celkem příjemně překvapivý a ani né moc přitažený za vlasy nebo zbytečně vyumělkovaný.

31.03.2021 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první kniha od Kinga.
Děj předvídatelný, ale dobře se to četlo.
po přečtení knihy jsem samozřejmě shlédla filmy, jak starý tak nový, přičemž ten starý mi přijde mnohem lepší, nevím proč v nové verzi bylo nutné od poloviny filmu děj změnit.

16.01.2021 4 z 5