evasamankova evasamankova komentáře u knih

Nezvěstná Nezvěstná Karin Alvtegen

Čtivé a napínavé. Knihu jsem kdysi koupila ve výprodeji za 29 kč. O to víc mě překvapilo, jak byla povedená.

Horká krev Horká krev Lisa Jackson

Horká krev je moje druhá nejoblíbenější a nejpovedenější kniha autorky.

Zlý úmysl Zlý úmysl Lisa Jackson

Rick Bentz je moje oblíbená autorčina postava, takže tato kniha se mi líbila. Jako tradičně čtivé a napínavé.

Osamělá smrt Osamělá smrt Lisa Jackson

První kniha od autorky, kterou jsem četla. Tehdy jsem ještě neznala její "pracovní osnovu", které se drží ve všech knihách a nevěděla tak, co očekávat. Proto ji podvědomě hodnotím jako tu nejlepší od ní. Napínavá, čtivá a romantická.

23.05.2013 5 z 5

Chladná krev Chladná krev Lisa Jackson

Čtivé a napínavé. Avšak o kousek slabší než Horká krev.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Strašidelná "černá" klasika. Povinná četba na škole. Ta z těch příjemnějších.

23.05.2013 4 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Chevy Stevens (p)

Pro mě byla tato kniha "pecka". Velice čtivá, líbil se mi autorčin styl vyprávění. Čtení jsem si užívala. Bavilo mě to od první do poslední stránky. Konec byl velmi překvapivý. Řekla bych, kdo je bez viny a kdo je vlastně horší?! Zajímavé se nad tím zamyslet. Velmi se mi líbilo vykreslení psychiky hlavní hrdinky. Hodně přesvědčivé. Za sebe mohu jen vřele doporučit.

23.05.2013 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Krásná kniha, u které ukáplo hodně slz. Kniha je psána velmi čtivě a působivě. Stránky jsem otáčela rychlým tempem.

22.05.2013 5 z 5

Bonbony k snídani Bonbony k snídani Dorothy Koomson

Krásná kniha plná lidských emocí. Chytne za srdce. Nepříznivá strana života brána s láskou a přátelstvím.

22.05.2013 4 z 5

Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Mark Owen (p)

Před čtením jsem měla poměrně obavy zda tuto "mužskou knihu" zvládnu přečíst. Nakonec mi to trvalo pouhé dva dny. Je psána velmi čtivě. Sice mi nic neříkaly jednotlivé zbraně a další maličkosti, ale na "kráse" knihy mi to určitě neubralo. Moc zajímavá kniha. Tihle chlapi si zaslouží velký obdiv. (i když oni sami o to tolik nestojí). Rozhodně doporučuji. I ženám-)

20.05.2013 4 z 5

Šepot nebes Šepot nebes Candice Proctor

Oddychová nenáročná knihy ze škatulky "červená knihovna". Pro mě příjemné odreagování mezi četbou náročnějších knih. Hodnotím ji jako průměr, protože zhruba do poloviny se nic moc v knize nedělo, až samotný konec byl živější.

18.05.2013 3 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Co ke knize dodat? Souhlasím víceméně se všemi zdejšími komentáři. Velmi ponurá, smutná a depresivní kniha. Skvěle psychologicky propracované postavy a situace. Návdavkem příjemný autorův vypravěčský styl. Kniha by podle mne mohla sloužit i jako varování rodičům, až jak může skončit dítě, které je v dětství do něčeho extrémně nuceno. U Alice to bylo lyžování, u Mattia nucená a stálá ochrana a přítomnost mentálně retardované sestry. Oba si velmi těžko mohli začít tvořit přirozené dětské vazby. Takže rodiče pozor. Nejen to v nich vyvolalo "osamělost". Řekla bych, že oba byli dosti psychicky nemocní. Ještě teď nevím, jestli mám hodnotit 4 nebo 5. Dám (asi) za 4, protože mě mrzí, že autor nepřisoudil hrdinům (především Alici) třeba jen v náznaku odbornou lékařskou pomoc. Té černoty bylo moc. Bráno z jiného konce významu - skvělá kniha, která může sloužit i jako malý obraz společnosti. Nátlak, šikana, vyloučenost z kolektivu. To vše tady existuje a málokdo tomu věnuje pozornost. Stejně tak zavírání očí rodiči před přáními a problémy svých dětí. Doporučuji.

17.05.2013 4 z 5

Gordon Gordon Edith Templeton

Jak knihu ohodnotit? Mám z ní dosti rozporuplné pocity. Ale ve výsledku je to spíše zklamání. Předně nejsem podobného "zaměření" jako byla autorka, takže takovýto vztah jednoduše nechápu. První věc - Gordon i Louisa mi byli oba nesympatičtí.. Dále to, co se v anotaci jeví tak provokativně a zkaženě, v samotném románu bylo spíše nakusováno. Autorka se za celou dobu svého líčení nedostala ničemu pod povrch nebo takříkajíc "na dřeň". Její pocity, které jí to nutily dělat nebo přesněji " si nechat dělat", mě zcela míjely.. Nepřesvědčivé. Další věc, která mi chyběla, byla absence jakéhokoliv popisu sexu. Kromě obratu "zmocnil se mě". Samo téma si o to říká. Ale uznávám v kontextu dnešní doby proti stáří knihy a době, kdy byla napsaná - je to velký rozdíl.(I když třeba taková Agatha Christie s inteligentními zápletkami a konci svých knih obstojí i v dnešní době krimi a thrillerů). Dnes se se sexem takové "caráty" nedělají. Závěrem pro mě dosti nepřesvědčivá zpověď. Celkem nepříjemné čtení, ke kterému jsem se nutila. Trochu jako chlubení se tím, kým vším byla hrdinka vydržována.

15.05.2013 2 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Během dvou dnů přečteny oba díly. Skvělé čtení. Jsem ráda, že jsem se k těmto knihám dostala až teď a ušetřila si čekání na druhý díl. Ten je pro mě perfektní stejně jako první. Pravda, byl jiný, ale to je logické. Na začátku každého vztahu je tajemno, okouzlení a popletená hlava. Proto druhý díl musel postoupit do další fáze vztahu, kde ubylo humoru a přibylo vážnosti. A s tím se, pro mě, autor popasoval úžasně. Oba hrdiny nasměroval k té sedmé, osudové vlně velmi čtivě a zcela uvěřitelně. Nemůžu jinak než za plné body

14.05.2013 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Úžasně vtipná a romantická kniha. Avšak žádná červená knihovna. Díky autorově stylu vyprávění a vyjadřování také velmi inteligentní kniha. Nemůžu jinak než hodnotit naplno, dát do "doporučených" a sáhnout po pokračování.

13.05.2013 5 z 5

Kroky v temnotě Kroky v temnotě Michelle Paver

Čtivá, tajemná kniha. Forma i styl vyprávění byly povedené a dopadlo i trochu jinak, než jak jsem z úvodního dopisu i celkového pocitu na začátku knihy měla. Což je plus. Příběh byl hrůzostrašný a lehce mě mrazí, ale ne tolik jak jsem očekávala. Řekla bych, že tomu chybělo něco malinko víc, aby to bylo ještě působivější. Jelikož byl příběh poměrně krátký, tak snad více té tajemné omáčky okolo. Ale každopádně podařená kniha.

12.05.2013 4 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Co napsat k této knize? Co třeba perfektní. Jednak jde o detektivní příběh, kdy čtenář, z jednotlivých střípků sesbíraných během čtení knihy, může najít pravdu i žháře. Což se mi podařilo, a můj typ pachatele vyšel. A jednak a to hlavně, je to vyprávění o síle mateřské lásky. Proto si myslím, že kniha nebude pro každého. Pro mě však byla velmi emotivní a pravdivá. Autorka velmi realisticky a dojemně vykreslila atmosféru. Za sebe vřele doporučuji a nemůžu hodnotit jinak než plným počtem.

11.05.2013 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Vtipná i smutná začínající krize středního věku čtyř kamarádů. Nenáročná oddychová četba. Mně se líbilo.

07.05.2013 4 z 5

Muž mých snů Muž mých snů Curtis Sittenfeld

Celkem hořký příběh dospívání jedné mladé, nesmělé a trochu odlišné dívky. Nejde o žádnou červenou knihovnu. Kniha byla velmi čtivá, přečteno za jeden den. Je v ní spousta životních mouder k zamyšlení.

06.05.2013 4 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Vcelku čtivý thriller. Nechutné, sadistické a nevhodné pro slabé žaludky. Což není kritika. Přesto mi tak úplně nesedl vypravěčský styl autorky. Bylo to poměrně těžkopádné.

04.05.2013 3 z 5