evasamankova - Příspěvky

Červený adresářČervený adresářS. Lundberg

Krásně napsaná kniha. Smutný a přece zvláštně hřejivý příběh. Autorka vypráví osobitým způsobem, s podmanivou stručností, bez patosu.

včera

Jsem zpětJsem zpětB. Novak

Stejně jako předchozí díl - napínavé a velmi čtivé. Vtíravá atmosféra a zdařilá profilace postav. Jeden "nový" psychopat a jeden "starý" psychopat...
Závěr příběhu je zdařilou vábničkou na třetí díl. Nezbývá než doufat, že se ho časem v překladu taky dočkáme...

Není únikuNení únikuT. Adams

Příběh plný napětí, adrenalinu a sněhu. Akce střídá akci, sem tam nějaký zvrat. Čím více se kniha blíží konci, tím více přibývá krve.
Tempo příběhu je obdivuhodné, všechno se to valí jako lavina.
Ale za mě - je to přeci jen na úkor jisté logičnosti celé zápletky. Čas tady navíc ubíhá podivným tempem. Stejné je to se vzdáleností v metrech. Zkrátka jak se to autorovi hodí...

Hádanka jménem OliverHádanka jménem OliverL. Nugent

Velice čtivý psychologický román, jehož příběh je tvořen prostřednictvím několika vypravěčů. Jejích osudy se prolínají, aby postupně pomohly zodpovědět otázku, jakým člověkem ve skutečnosti Oliver je.
Propracované, napínavé a zkrátka povedené.

Žiješ jenom dvakrátŽiješ jenom dvakrátD. Dán

Další výborný počin D. Dána. Vtipné, mrazivé a neskutečně čtivé.

Nepouštěj se mé rukyNepouštěj se mé rukyM. Bussi

Po Vážce a Černých leknínech je pro mě tato kniha zklamání. A jasně nejslabší. Poněkud chaotický styl vyprávění a tuctová zápletka . Škoda...

RozhodnutíRozhodnutíC. Link

Charlotte Linková znovu nezklamala. Opět vrstevnatý příběh, jemuž dominují charakterově rozdílné postavy. Nechybí napětí ani přesvědčivá atmosféra.
Pravda - malinko ve druhé polovině natahované a protahované, ale přesto stále velmi čtivé.

Dítě ohněDítě ohněS. Tremayne (pseudonym)

O kus lepší než Ledové sestry. Mrazivá atmosféra, v níž se příběh stále více zamotává. Naštěstí to autor rozpletl v samotném závěru srozumitelně a zcela uchopitelně.
Poslouchala jsem audio verzi a Regina Řandová byla naprosto skvělá!!

Cigaretka na dva tahyCigaretka na dva tahyD. Dán

Další výborná "dánovka" naplněná zajímavým dějem i skvělým kousavým humorem.

Zakázané ovoceZakázané ovoceJ. Moyes

Moc milý a čtivý příběh, v němž je všeho tak akorát. Nepřeslazené, zajímavě propletené a okořeněné úžasnou atmosférou.

Dívka, která chtěla zachránit knížkyDívka, která chtěla zachránit knížkyK. Hagerup

Moc hezká a kouzelná kniha. Od pointy, přes postavy až po ilustrace. Z příběhu dýchá opravdové kouzlo. I vůně knih.

Lovec králíkůLovec králíkůL. Kepler

L. Kepler by tuto sérii měli už snad raději uzavřít, protože jejich knihy mají sestupnou tendenci co se kvality týče. Chybějící nápad stále více nahrazují zvrácenostmi a zbytečnou, často nelogickou vatou.
Zápletka jednoduchá jen zabalená do 500stránkového kabátu okaté zdlouhavosti.
Nejslabší díl série.

Sezdány válkouSezdány válkouS. M. Lane

Pro mě velké zklamání, pramenící z toho, že jsem dle anotace čekala plnohodnotné drama z války.
Jedná se ovšem o historickou romanci, v níž tři hrdinky po většinu doby řeší své myšlenkové citové pochody a vzdechy, aniž by svoje dramata prožívaly skrze akci se čtenáři. :((

The Crown: Podrobná historieThe Crown: Podrobná historieR. Lacey

Úžasná a výtečně zpracovaná kniha. Průvodce první sérií skvěle natočeného seriálu The Crown přináší nejen zajímavá doplnění a vysvětlení k jednotlivým epizodám, velké množství dalších informací o těchto osobnostech, ale i velkou řádku reálných i těch seriálových fotografií.
Nádherná publikace.

Žena, která nemohla křičetŽena, která nemohla křičetC. Dodd

Kniha na mě působí jako taková podivná směsice žánrů a příběhů. Přitom každý sám za sebe je čtivý a napínavý. Ale spojeny takto dohromady tvoří prapodivný celek. Trochu romantiky, trocha mystična, trocha krve... Vzájemně to o sebe hlasitě drhne.

Mrtvá na pranýřiMrtvá na pranýřiM. Růžička

Stejně jako předchozí autorovy knihy, tak i tato je napínavá a velmi čtivá. Místy nabírá detektivka prvky thrilleru, nechybí tu ani (černý) humor a rozřešení doslova na samotném konci...

Nezavírej očiNezavírej očiH. Seddon

Holly Sedon vypráví příjemným uvolněným stylem, zaměřuje se velkou měrou na charaktery postav a jejich psychické problémy. Samotný děj posouvá ve svižném tempu, nechybí tu napětí, několik hádanek ani překvapivý moment ve chvílích falešného kolébání ke spánku.
Přesto prvotina H. Seddon Snaž se nedýchat se mi líbila o něco víc!

Hastrmanka Evelínka a zlatá rybkaHastrmanka Evelínka a zlatá rybkaP. Martišková

Krásné vyprávění se stejně roztomilými ilustracemi, které jsme si se synem báječně užili.

Švédské holínkyŠvédské holínkyH. Mankell

Stejně jako Italské boty, tak i Švédské holínky jsou nostalgické a krásné čtení o životě a smrti. Navíc zabalené v dokonale pohlcující atmosféře. Je to příběh, v němž se na první pohled nic výraznějšího neděje - žádná tradiční dominantní zápletka, ale přesto se v něm děje naprosto všechno...

Nejúžasnější věcNejúžasnější věcM. Lunde

Naprosto vydařená kniha s úžasnými ilustracemi, které jsou bohaté na detaily a spolu s textem dávají velký prostor fantazii. Ptala jsem se syna, jak knihu ohodnotit. Říkal, že je to jednička s hvězdičkou. Převedeno na zdejší hodnocení - tedy jasných 5* :))

StalkerStalkerL. Kepler

Noo, nevím. Tento díl mě nijak nenadchnul. Některé kapitoly byly podařené, ale pravděpodobně víc bylo těch, které se táhly a postrádaly smysluplný důvod, proč tam jsou. Závěrečné vyústění překvapivé. Ovšem ten protahovaný konec už byl protahovaný až moc.

Italské botyItalské botyH. Mankell

Mankell bez detektivky, ale pořád tak, jak ho mám ráda. Knihu jsem přečetla jedním dechem, pro mě zcela okouzlující vypravěčský styl. Ač mnohé z děje působí jaksi bizarně, je to pořád především příběh ze skutečného života. O samotě, vlastní zbabělosti, chybných krocích a strachu.
Smutné čtení, ale krásné. A ta pod kůži zalézající atmosféra...

DNADNAY. Sigurðardóttir

Velice čtivá a napínavá detektivka, navíc s překvapivým vyústěním.

Dr@hý příteliDr@hý příteliA. -. L. Bondoux

Parádní kniha naplněná smutkem, vtipem, tajemstvím i vřelostí. Byla radost ji číst.

Zlomení anděléZlomení anděléG. Liviero

Smutná kniha, ale napsaná výborným stylem. Těžko jsem se od ní odtrhávala.
Osudy všech tří postav byly zajímavé a bolestné. Nic není jen černé nebo bílé...
Výborná kniha.

NeplakejNeplakejM. Kubica

Velice čtivý thriller s dusnou atmosférou, promyšlenou zápletkou a důrazem na detail.

NezapomeňNezapomeňV. Emmich

Dojímavý příběh plný lidskosti. Hezky se to četlo.

Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchuOkáček - Veveří kluk z Jánského vrchuJ. Lebeda

Nádherná kniha s čtivým a poučným příběhem, navíc doplněná roztomilými ilustracemi. Četlo se nám to se synem výborně.

Kryštofovy nebetyčné maléryKryštofovy nebetyčné maléryM. Zahradníková

Nádherná kniha, z níž sálá dobrá nálada a vtip. Milé, roztomilé, dojemné, zkrátka nebesky povedené.

Skrytá píseňSkrytá píseňV. Nazarova

Velmi neobvyklý thriller, zajímavé projení děje skrze hudbu. Ve druhé polovině knihy se v tom každopádně autorka začala motat a zamotávat, až vlastně moc nevěděla, jak to celé rozplést a ukončit.

1 2 3 4 5 6 ... 25