evasamankova - Komentáře

Zlomení anděléZlomení anděléG. Livier

Smutná kniha, ale napsaná výborným stylem. Těžko jsem se od ní odtrhávala.
Osudy všech tří postav byly zajímavé a bolestné. Nic není jen černé nebo bílé...
Výborná kniha.

NeplakejNeplakejM. Kubica

Velice čtivý thriller s dusnou atmosférou, promyšlenou zápletkou a důrazem na detail.

NezapomeňNezapomeňV. Emmich

Dojímavý příběh plný lidskosti. Hezky se to četlo.

Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchuOkáček - Veveří kluk z Jánského vrchuJ. Lebeda

Nádherná kniha s čtivým a poučným příběhem, navíc doplněná roztomilými ilustracemi. Četlo se nám to se synem výborně.

Kryštofovy nebetyčné maléryKryštofovy nebetyčné maléryM. Zahradníková

Nádherná kniha, z níž sálá dobrá nálada a vtip. Milé, roztomilé, dojemné, zkrátka nebesky povedené.

Skrytá píseňSkrytá píseňV. Nazarova

Velmi neobvyklý thriller, zajímavé projení děje skrze hudbu. Ve druhé polovině knihy se v tom každopádně autorka začala motat a zamotávat, až vlastně moc nevěděla, jak to celé rozplést a ukončit.

CizinecCizinecA. Strobel

Kniha je to napínavá, čtivá, krátké kapitoly a střídání pohledů obou hrdinů přidávají na tempu. Jen ten závěr nebyl úplně tím, co by se mi k tak výborné "psychoatmosféře" minimálně první poloviny knihy hodilo...

Padělatel Adolfo KaminskyPadělatel Adolfo KaminskyS. Kaminsky

Velmi zajímavá kniha o nesmírně obětavém člověku. Ale přeci jen jí něco chybělo. Něco o Adolfovi jako člověku, ne jen padělateli. Větší vypravěčská provázanost...
Být výpověď o trochu osobnější, bylo by to působivé čtení.
Takhle to bylo takové "sterilní".

Míca a MňoukMíca a MňoukP. Behenský

Taková mile "obyčejná" dobrodružství dvou malých koťat. Moc hezky se to čte a vše dokreslují krásné ilustrace.

V úkrytuV úkrytuL. Nugent

Výborný psychologický thriller o vinících a obětech. Mrazivé čtení, které mi v hlavě utkví nadlouho. Můžete čekat, tipovat cokoli, ale takový závěr nejspíš ne...
Sympatický a uvolněný vypravěčský styl, propracované postavy a tajemství schované v úkrytu.
Skvělá kniha!

Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměS. Lapena

Napínavé čtení, které neuvěřitelně odsýpá. Je to horská dráha, každou chvíli nějaké překvapení. Autorka sice není žádná barvitá vypravěčka, ale má to zase švih a rychlé tempo. A poslední stránka znovu (jako u předešlé knihy) stojí zato... :)

VážkaVážkaM. Bussi

Originální, skvělou formou vyprávěný příběh. Tajemný nádech a očekávání velkého rozuzlení. Tři čtvrtiny knihy jsem se nemohla odlepit. Poslední část mě ale trochu zklamala, očekávala jsem, že to autor povede trochu jinou cestou. Takto to bylo zbytečně zapletené a propletené, až to ztratilo nemálo ze svého kouzla.

Vyplašený jezevecVyplašený jezevecS. Hawkins

Moc hezký příběh pro začínající čtenáře, který pohladí na duši.

Konec létaKonec létaA. d. l. Motte

Konec léta se v mých očích autorovi velmi povedl. Napínavý děj obestřený dvacet let nezodpovězenými otázkami zmizení malého kloučka. Vyprávění plynoucí ve dvou časových úrovních (alespoň do určité části knihy) občas proložené neadresnými milostnými dopisy. Ač to v závěru vypadalo, že se žádné výrazné překvapení konat nebude, opak byl nakonec pravdou. Velmi oceňuji, že to nebyl žádný autorův výkřik do tmy na poslední chvíli, ale vlastně naprosto věrohodné rozuzlení, k němuž nenápadně všechny střípky od začátku s promyšleností směřovaly.

Milovala jsem životMilovala jsem životA. Fabiaschi

Výborná prvotina, ve které vládne smutek, ale přesto je plná nadějí. Takové jemné pohlazení.

Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých)Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých)J. Bednarek

Netuctové a sympatické příběhy deseti rebelujících ponožek :))

Utajená sestraUtajená sestraD. Chamberlain

Velmi čtivý, napínavý a na několika místech překvapivý příběh. Autorka vypráví velmi příjemným stylem, těžko jsem se od knihy odtrhávala. Přiznávám ale, že první polovina se mi líbila o něco víc, než ta druhá...

SovaSovaS. Bjørk (pseudonym)

Stejně propracované jako příběh první. Čtivé, napínavé a zkrátka super.

Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věciZase zoufalé ženy dělají zoufalé věciH. Pawlowská

Vtipná krátká oddechovka ze života

Knihkupectví u osamělých srdcíKnihkupectví u osamělých srdcíA. Darling

Pohodový, odpočinkový příběh, který se dobře četl, a který stojí především na skvěle vtipných a ironických dialozích Posy a Sebastiána.
Ale těch překlepů a chyb... hrůza. Klidně i tři na jedné jediné stránce... :(

Kocourek, který měl rád déšťKocourek, který měl rád déšťH. Mankell

Mankell pro dospělé i pro děti se čte skvěle. Kocourek vyznívá posmutněle, ale zároveň konec ukazuje úžasnou dětskou fantazii, víru a duši.

Jak si Slávek načaroval dubového mužíčkaJak si Slávek načaroval dubového mužíčkaV. Čtvrtek

Milý příběh, jehož prozatím poslední vydání zdobí krásné ilustrace Josefa Quise. Synkovi se kniha líbila tak, že jsme ji přečetli na jeden zátah.

Z písku a popelaZ písku a popelaA. Harmon

Krásný dojemný i smutný román. První třetina se odehrávala spíše v ospalejším tempu, ovšem zbytek bylo drama. Vtáhlo mě to, a až do poslední stránky nepustilo. Autorka jako vypravěčka byla jemná, působivá a velmi sympatická.

Myška Peliška a myška Dobříška ... a jejich velké dobrodružstvíMyška Peliška a myška Dobříška ... a jejich velké dobrodružstvíM. Durková

Milý příběh s krásnými ilustracemi :)

Pan Herec Miroslav Donutil - Co o něm řekli slavní?Pan Herec Miroslav Donutil - Co o něm řekli slavní?P. Čermák

Kniha, ve které se čtenář nedozví nic víc, než že je pan Donutil výborný herec a vypravěč. A to je tak jako tak už známo.
Autor brousí jen po povrchu, bez nápadu, sebemenší originality.
Navíc jsou jeho přechody mezi zpovídanými osobnostmi dost zmatečné, takže netušíte, kdo vůbec hovoří. Jakýsi řád a ukotvenou formu tomu nedávají ani věty psané kurzívou, které se v textu objevují. Jejich používání je rovněž pouze náhodné.
Spousta překlepů, gramatických chyb, některé věty ani při nejlepší vůli nedávají smysl a jeden naprosto pomýlený popisek u fotky udělal z Karla Gotta herce Alaina Delona.
Škoda, že kromě lepší korektury textu, nedostali větší prostor v knize i hercovy nejbližší, kteří knihu uzavírají, a rozhovory nebyly vedeny do větší hloubky.

Hrnky BrnkyHrnky BrnkyO. Dudek

Nakladatelství Naše vojsko zdařile ukazuje, že žádná žumpa není dost smradlavá, že vždycky se dá klesnout ještě níž. Samotné hrnky s masovými vrahy nestačí. Teď je o nich ještě kniha. Odporné!
Naprostá neúcta k obětem i jejich blízkým. Smutné, co je ochoten někdo udělat pro reklamu a prachy :(((

22. lednaodpad!

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Poslouchala jsem jako audioknihu. Petra Špalková byla úžasná.
Samuel Bjork rovněž. Výborná detektivka s temnou atmosférou a několika vypravěčskými polohami.

Jak šli zajíci do školyJak šli zajíci do školyJ. Balík

Hezké příběhy s kouzelnými ilustracemi. Pro malé posluchače či k prvnímu čtení pro začínající čtenáře ideální kniha.

Zmizelé z Cooley RidgeZmizelé z Cooley RidgeM. Miranda

Výborný detektivní román, který vyniká především svojí netradiční vypravěčskou formou a nepředvídatelnými postavami a zvraty.
Ačkoliv se autorka pohybuje dozadu, směřuje dopředu... :)
Doporučuji.

Blízko obzoruBlízko obzoruJ. Koch

Příběh, který se dostane pod kůži. Silný, smutný, bolestný... Rozemlel mě na kusy..

O nezbedné čerticiO nezbedné čerticiP. Martišková

Roztomilý příběh s nádhernými ilustracemi.

Šílené výčitkyŠílené výčitkyL. Moriarty

Další velmi čtivá kniha od L. Moriarty. Propracovaná psychologie postav, postupné odkrývání tajemství... Přesto mám tentokrát pocit, že kniha byla nuceně natahovaná, a celý příběh tak zbytečně zdlouhavý.

27.12.2017

Vánoční koťátkoVánoční koťátkoJ. A. Wight

Kouzelný, třebaže smutný, příběh naplněný jemnou vánoční atmosférou.

26.12.2017

Nejkrásnější vánoční příběhyNejkrásnější vánoční příběhyneznámý

Některé příběhy jsou slabší, jiné lepší, ale ilustrace jsou kouzelné všechny.

Dárek pro JežíškaDárek pro JežíškaS. Lice

Moc milý příběh s opravdu krásnou a působivou vánoční atmosférou.

22.12.2017

Ježíšek vypráví vánoční pohádkyJežíšek vypráví vánoční pohádkyF. Ber

Kratinká ale moc hezká kniha.

22.12.2017

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok!Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok!S. d. Villenoisy

Za mě skvělá kniha. Rychlý spád a ostrý černý humor, který ovšem nikdy nepřechází do vulgarity.Příběh je poměrně krátký, přesto plnohodnotný.
Hrdinka v pozici životního zoufalce mi byla velmi blízká - dost často si tak připadám i já sama.
Zkrátka oddechové, trochu jedovaté, ale vtipné i smutné čtení.

Ztracené světloZtracené světloJ. Santopolo

Krásný hořkosladký příběh. Těžko hledám slova, kterými bych trochu trefně vystihla ten emoční ohňostroj, který ve mne kniha způsobila.
Jill Santopolo je velmi jemná, nevtíravá, působivá... Dojala mě a okouzlila..

13.12.2017

Zasnoubena se smrtí - Zapomenutý příběh Inky Bernáškové, první Češky popravené nacistyZasnoubena se smrtí - Zapomenutý příběh Inky Bernáškové, první Češky popravené nacistyJ. Vrzalová

Zvláštní kombinace literatury faktu a krásné literatury. Několik stran mi trvalo, než jsem si na tento styl zvykla. Ovšem pak jsem knihu nemohla odložit.
Irena Bernášková byla neskutečně statečná a odvážná žena. A Jana Vrzalová podala její osud velmi působivě.

09.12.2017

HlasyHlasyU. Poznanski

Skvělá a napínavá kniha, ani stránku jsem se nenudila.

04.12.2017

1 2 3 4 5 6 >