evasamankova - Příspěvky

Dítě ohněDítě ohněS. Tremayne (pseudonym)

O kus lepší než Ledové sestry. Mrazivá atmosféra, v níž se příběh stále více zamotává. Naštěstí to autor rozpletl v samotném závěru srozumitelně a zcela uchopitelně.
Poslouchala jsem audio verzi a Regina Řandová byla naprosto skvělá!!

dnes

Cigaretka na dva tahyCigaretka na dva tahyD. Dán

Další výborná "dánovka" naplněná zajímavým dějem i skvělým kousavým humorem.

Zakázané ovoceZakázané ovoceJ. Moyes

Moc milý a čtivý příběh, v němž je všeho tak akorát. Nepřeslazené, zajímavě propletené a okořeněné úžasnou atmosférou.

Dívka, která chtěla zachránit knížkyDívka, která chtěla zachránit knížkyK. Hagerup

Moc hezká a kouzelná kniha. Od pointy, přes postavy až po ilustrace. Z příběhu dýchá opravdové kouzlo. I vůně knih.

Lovec králíkůLovec králíkůL. Kepler

L. Kepler by tuto sérii měli už snad raději uzavřít, protože jejich knihy mají sestupnou tendenci co se kvality týče. Chybějící nápad stále více nahrazují zvrácenostmi a zbytečnou, často nelogickou vatou.
Zápletka jednoduchá jen zabalená do 500stránkového kabátu okaté zdlouhavosti.
Nejslabší díl série.

Sezdány válkouSezdány válkouS. M. Lane

Pro mě velké zklamání, pramenící z toho, že jsem dle anotace čekala plnohodnotné drama z války.
Jedná se ovšem o historickou romanci, v níž tři hrdinky po většinu doby řeší své myšlenkové citové pochody a vzdechy, aniž by svoje dramata prožívaly skrze akci se čtenáři. :((

The Crown: Podrobná historieThe Crown: Podrobná historieR. Lacey

Úžasná a výtečně zpracovaná kniha. Průvodce první sérií skvěle natočeného seriálu The Crown přináší nejen zajímavá doplnění a vysvětlení k jednotlivým epizodám, velké množství dalších informací o těchto osobnostech, ale i velkou řádku reálných i těch seriálových fotografií.
Nádherná publikace.

Žena, která nemohla křičetŽena, která nemohla křičetC. Dodd

Kniha na mě působí jako taková podivná směsice žánrů a příběhů. Přitom každý sám za sebe je čtivý a napínavý. Ale spojeny takto dohromady tvoří prapodivný celek. Trochu romantiky, trocha mystična, trocha krve... Vzájemně to o sebe hlasitě drhne.

Mrtvá na pranýřiMrtvá na pranýřiM. Růžička

Stejně jako předchozí autorovy knihy, tak i tato je napínavá a velmi čtivá. Místy nabírá detektivka prvky thrilleru, nechybí tu ani (černý) humor a rozřešení doslova na samotném konci...

Nezavírej očiNezavírej očiH. Seddon

Holly Sedon vypráví příjemným uvolněným stylem, zaměřuje se velkou měrou na charaktery postav a jejich psychické problémy. Samotný děj posouvá ve svižném tempu, nechybí tu napětí, několik hádanek ani překvapivý moment ve chvílích falešného kolébání ke spánku.
Přesto prvotina H. Seddon Snaž se nedýchat se mi líbila o něco víc!

Hastrmanka Evelínka a zlatá rybkaHastrmanka Evelínka a zlatá rybkaP. Martišková

Krásné vyprávění se stejně roztomilými ilustracemi, které jsme si se synem báječně užili.

Švédské holínkyŠvédské holínkyH. Mankell

Stejně jako Italské boty, tak i Švédské holínky jsou nostalgické a krásné čtení o životě a smrti. Navíc zabalené v dokonale pohlcující atmosféře. Je to příběh, v němž se na první pohled nic výraznějšího neděje - žádná tradiční dominantní zápletka, ale přesto se v něm děje naprosto všechno...

Nejúžasnější věcNejúžasnější věcM. Lunde

Naprosto vydařená kniha s úžasnými ilustracemi, které jsou bohaté na detaily a spolu s textem dávají velký prostor fantazii. Ptala jsem se syna, jak knihu ohodnotit. Říkal, že je to jednička s hvězdičkou. Převedeno na zdejší hodnocení - tedy jasných 5* :))

StalkerStalkerL. Kepler

Noo, nevím. Tento díl mě nijak nenadchnul. Některé kapitoly byly podařené, ale pravděpodobně víc bylo těch, které se táhly a postrádaly smysluplný důvod, proč tam jsou. Závěrečné vyústění překvapivé. Ovšem ten protahovaný konec už byl protahovaný až moc.

Italské botyItalské botyH. Mankell

Mankell bez detektivky, ale pořád tak, jak ho mám ráda. Knihu jsem přečetla jedním dechem, pro mě zcela okouzlující vypravěčský styl. Ač mnohé z děje působí jaksi bizarně, je to pořád především příběh ze skutečného života. O samotě, vlastní zbabělosti, chybných krocích a strachu.
Smutné čtení, ale krásné. A ta pod kůži zalézající atmosféra...

DNADNAY. Sigurðardóttir

Velice čtivá a napínavá detektivka, navíc s překvapivým vyústěním.

Drahý příteliDrahý příteliA. -. L. Bondoux

Parádní kniha naplněná smutkem, vtipem, tajemstvím i vřelostí. Byla radost ji číst.

Zlomení anděléZlomení anděléG. Liviero

Smutná kniha, ale napsaná výborným stylem. Těžko jsem se od ní odtrhávala.
Osudy všech tří postav byly zajímavé a bolestné. Nic není jen černé nebo bílé...
Výborná kniha.

NeplakejNeplakejM. Kubica

Velice čtivý thriller s dusnou atmosférou, promyšlenou zápletkou a důrazem na detail.

NezapomeňNezapomeňV. Emmich

Dojímavý příběh plný lidskosti. Hezky se to četlo.

Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchuOkáček - Veveří kluk z Jánského vrchuJ. Lebeda

Nádherná kniha s čtivým a poučným příběhem, navíc doplněná roztomilými ilustracemi. Četlo se nám to se synem výborně.

Kryštofovy nebetyčné maléryKryštofovy nebetyčné maléryM. Zahradníková

Nádherná kniha, z níž sálá dobrá nálada a vtip. Milé, roztomilé, dojemné, zkrátka nebesky povedené.

Skrytá píseňSkrytá píseňV. Nazarova

Velmi neobvyklý thriller, zajímavé projení děje skrze hudbu. Ve druhé polovině knihy se v tom každopádně autorka začala motat a zamotávat, až vlastně moc nevěděla, jak to celé rozplést a ukončit.

CizinecCizinecA. Strobel

Kniha je to napínavá, čtivá, krátké kapitoly a střídání pohledů obou hrdinů přidávají na tempu. Jen ten závěr nebyl úplně tím, co by se mi k tak výborné "psychoatmosféře" minimálně první poloviny knihy hodilo...

Padělatel Adolfo KaminskyPadělatel Adolfo KaminskyS. Kaminsky

Velmi zajímavá kniha o nesmírně obětavém člověku. Ale přeci jen jí něco chybělo. Něco o Adolfovi jako člověku, ne jen padělateli. Větší vypravěčská provázanost...
Být výpověď o trochu osobnější, bylo by to působivé čtení.
Takhle to bylo takové "sterilní".

Míca a MňoukMíca a MňoukP. Behenský

Taková mile "obyčejná" dobrodružství dvou malých koťat. Moc hezky se to čte a vše dokreslují krásné ilustrace.

V úkrytuV úkrytuL. Nugent

Výborný psychologický thriller o vinících a obětech. Mrazivé čtení, které mi v hlavě utkví nadlouho. Můžete čekat, tipovat cokoli, ale takový závěr nejspíš ne...
Sympatický a uvolněný vypravěčský styl, propracované postavy a tajemství schované v úkrytu.
Skvělá kniha!

Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměS. Lapena

Napínavé čtení, které neuvěřitelně odsýpá. Je to horská dráha, každou chvíli nějaké překvapení. Autorka sice není žádná barvitá vypravěčka, ale má to zase švih a rychlé tempo. A poslední stránka znovu (jako u předešlé knihy) stojí zato... :)

VážkaVážkaM. Bussi

Originální, skvělou formou vyprávěný příběh. Tajemný nádech a očekávání velkého rozuzlení. Tři čtvrtiny knihy jsem se nemohla odlepit. Poslední část mě ale trochu zklamala, očekávala jsem, že to autor povede trochu jinou cestou. Takto to bylo zbytečně zapletené a propletené, až to ztratilo nemálo ze svého kouzla.

Vyplašený jezevecVyplašený jezevecS. Hawkins

Moc hezký příběh pro začínající čtenáře, který pohladí na duši.

Konec létaKonec létaA. d. l. Motte

Konec léta se v mých očích autorovi velmi povedl. Napínavý děj obestřený dvacet let nezodpovězenými otázkami zmizení malého kloučka. Vyprávění plynoucí ve dvou časových úrovních (alespoň do určité části knihy) občas proložené neadresnými milostnými dopisy. Ač to v závěru vypadalo, že se žádné výrazné překvapení konat nebude, opak byl nakonec pravdou. Velmi oceňuji, že to nebyl žádný autorův výkřik do tmy na poslední chvíli, ale vlastně naprosto věrohodné rozuzlení, k němuž nenápadně všechny střípky od začátku s promyšleností směřovaly.

Milovala jsem životMilovala jsem životA. Fabiaschi

Výborná prvotina, ve které vládne smutek, ale přesto je plná nadějí. Takové jemné pohlazení.

Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých)Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých)J. Bednarek

Netuctové a sympatické příběhy deseti rebelujících ponožek :))

Utajená sestraUtajená sestraD. Chamberlain

Velmi čtivý, napínavý a na několika místech překvapivý příběh. Autorka vypráví velmi příjemným stylem, těžko jsem se od knihy odtrhávala. Přiznávám ale, že první polovina se mi líbila o něco víc, než ta druhá...

SovaSovaS. Bjørk (pseudonym)

Stejně propracované jako příběh první. Čtivé, napínavé a zkrátka super.

Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věciZase zoufalé ženy dělají zoufalé věciH. Pawlowská

Vtipná krátká oddechovka ze života

Knihkupectví u osamělých srdcíKnihkupectví u osamělých srdcíA. Darling

Pohodový, odpočinkový příběh, který se dobře četl, a který stojí především na skvěle vtipných a ironických dialozích Posy a Sebastiána.
Ale těch překlepů a chyb... hrůza. Klidně i tři na jedné jediné stránce... :(

Kocourek, který měl rád déšťKocourek, který měl rád déšťH. Mankell

Mankell pro dospělé i pro děti se čte skvěle. Kocourek vyznívá posmutněle, ale zároveň konec ukazuje úžasnou dětskou fantazii, víru a duši.

Jak si Slávek načaroval dubového mužíčkaJak si Slávek načaroval dubového mužíčkaV. Čtvrtek

Milý příběh, jehož prozatím poslední vydání zdobí krásné ilustrace Josefa Quise. Synkovi se kniha líbila tak, že jsme ji přečetli na jeden zátah.

Z písku a popelaZ písku a popelaA. Harmon

Krásný dojemný i smutný román. První třetina se odehrávala spíše v ospalejším tempu, ovšem zbytek bylo drama. Vtáhlo mě to, a až do poslední stránky nepustilo. Autorka jako vypravěčka byla jemná, působivá a velmi sympatická.

1 2 3 4 5 6 >