evasamankova evasamankova komentáře u knih

Neklidný muž Neklidný muž Henning Mankell

Pro mě první setkání s H. Mankellem i K. Wallanderem. Ironií je, že jde o poslední případ. Měla jsem obavy zda politické pozadí, tajné služby atd. bude atraktivní téma a zda to vůbec dočtu a porozumím. No, moje obavy zmizely asi po přečtení 3 stránek. Autorův styl je neuvěřitelně čtivý + výborný překlad. Mankell i to politično umí popsat neuvěřitelně lehkou rukou. A největší plus je, že úžasný komisař Wallander je politikou taky téměř netknutý-)) Komisařovo pátrání i se spoustou jeho zdravotních neduhů se změnilo v honbu po téměř neustálém obracení stránek. Kniha je určitě pro všechny, kteří mají rádi detektivky se sympatickým komisařem a rádi najdou v příběhu něco navíc. Pro mě byla i velmi poučná. Vřele doporučuji a těším se na první případy komisaře, které mají dodatečně vyjít-)

Jeden den Jeden den David Nicholls

Krásná, lidská a vlastně moc smutná kniha. Autorův nápad vyprávět příběh obou hrdinů Emmy a Dextera pouze jeden den v každém roce byl super a nápaditý. Po přečtení jsem mrkla i na filmové zpracování, ale kniha je jasně lepší. Je v ní lépe vidět těm dvěma kamarádům do hlavy a i do srdce. O knize by se daly určitě vést filozofické debaty, co kdyby zrovna ten jeden den proběhl jinak, jak by to bylo dál. Co kdyby.. Určitě doporučuji. Dávám 4*, tu jednu si nechávám za místy dost toporný překlad a hlavně za občasná malinko hlušší místa knihy, jako optimální rozsah bych viděla 350 stran.

28.02.2013 4 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Všechny díly této série jsou výborné. Historicky poučné, napínavé, dobrodružné... Těším se na poslední díl.

Tajemství černé orchideje Tajemství černé orchideje Lucinda Riley

Po hodně dlouhé době kniha, kterou jsem nedočetla. Do strany 100, kam jsem došla, se v knize nic neudálo, takže jsem neměla chuť ani trpělivost pokračovat. Třeba někdy.

28.02.2013

Megiddský kruh Megiddský kruh Nathalie Rheims

Marně hledám slova, jak to ohodnotit. Asi takto: už dlouho jsem nečetla tak směšnou, nevěrohodnou, pseudo-thrillerovou "koninu". Ale aspoň jsem se zasmála.

28.02.2013 odpad!

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Čtivá, napínavá kniha. Z psychologického hlediska taky velmi zajímavá.

28.02.2013 4 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Příjemná erotická oddychovka. O mnoho záživnější než 1. díl Fifty shades.

Stalinovy krávy Stalinovy krávy Sofi Oksanen

Po Očistě veliké zklámání. Nezáživné, neustálé se opakující pasáže. Možná by bylo čtivější s polovičním rozsahem.

28.02.2013 2 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Smutný příběh na jedno odpoledne, který mi ale moc nesedl. Téma knihy je deprimující, ale co mi vadilo, byl vypravěčský styl autorky. Nějak nedokážu určit, na jakou cílovou skupinu byl příběh zaměřen. Vzhledem k věku hrdinky asi nejspíše pro náctileté - i když na tento věk moc kruté téma, nebo snad i pro starší čtenáře (což jsem já). Vyprávění mi přišlo hodně mělké, vlastně dětské, nijak nešlo emočně do hloubky. Až na samotném konci se to trochu změnilo a příběh se mě dotknul. Bylo by zajímavé přečíst druhý díl (pokud někdy vyjde) a utřídit si pocity z této knihy. Zatím jsou hodně rozporuplné

27.02.2013 3 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

H. Coben opět na vrcholu. Velmi zdařilá kniha. Napínavá, čtivá a nelze odložit. Smysluplná zápletka, na konci věrohodně vysvětlená.

27.02.2013 5 z 5

Mrtvá z Nevady Mrtvá z Nevady Harlan Coben

Harlana Cobena mám ráda a přečteno od něj téměř vše, co bylo u nás vydáno. Z těch všech knih je asi tato nejslabší. Čtivé, ale zamotané více než obvykle a to bez smysluplné zápletky.

27.02.2013 3 z 5

Básnik smrti Básnik smrti Michael Connelly

Čtivé, napínavé, s překvapivým koncem. Výborné

27.02.2013 5 z 5

Strašák Strašák Michael Connelly

Čtivé stejně jako Básník, ale.. Něco knize chybělo, snad více napětí, otázek... Sledování děje i očima pachatele tady bylo na škodu. Ale pořád Strašáka řadím k těm lepším krimi.

27.02.2013 4 z 5

Ledová past Ledová past Kitty Sewell

Příjemná kniha, čtivá, lehce napínavá. Jako plus beru vydařený konec. Nebyl nijak překombinovaný a navzdory absurditě, v jaké se hrdina ocitl, autorka vše dovedla do uvěřitelného finiše. Příběh ze života. Více se mi líbila druhá půlka knihy, která byla napínavější oproti vlažnější půlce první. Celkově ale příjemné čtení.

27.02.2013 4 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Naprosto geniální. Neotřelý nápad autora. Velice čtivě psané a .. je to psycho. Nemusí vždy téct krev proudem, aby to bylo napínavé. Doufám, že autor napíše další knihu.

25.02.2013 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Stejně jako 1.díl, i tento, je příjemnou erotickou oddychovkou. Souhlasím se spoustou výhrad - neustále se opakující určitá slovní spojení, nevelká slovní zásoba, děj se odehrává ve velmi krátkém časovém úseku, kniha není žádným literárním skvostem... ale prostě co na tom?? Jde o oddychovku a ta svůj účel splňuje výborně. Spousta erotiky, přitažlivosti, humoru. Náročnějších knih je spousta a ráda po nějaké zase sáhnu, ale proč si občas nedopřát i něco klidnějšího a nevypnout nad světem. Mně se to líbi-)

25.02.2013 4 z 5

Pamatuj, že tě mám rád Pamatuj, že tě mám rád Luis Leante

Velmi zajímavá kniha. Jak tématem, tak i formou vyprávění. To se odvíjí ve více dějových liních a čtenář si musí poskládat dohromady mozaiku celého příběhu. Pro mě to však bylo někdy na škodu, hlavně na začátku, kdy to působilo celkem chaoticky, protože těch linií je opravdu hodně. Autorův styl je čtivý, přesto místy jde o poměrně náročné čtení. Výsledný efekt je však dobrý, téma poučné a konec knihy velmi nostalgický...

25.02.2013 4 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Naprosto úchvatná kniha s příběhem s velkým P. Kniha je dosti obsáhlá - 600 zhusta potištěných stran. Ale rozhodně jsem se nenudila. Začátek knihy byl sice trochu vlažný a chvíli trvalo než jsem se začetla, ale poté to byla hodně napínavá jízda. Autor si na knize dal opravdu hodně záležet. Použil tu tolik infarktových situací a příhod, které by jiní autoři měli tak na pět knih. Za sebe určitě doporučuji všem, kteří mají rádi dobrodružství. Cesta sněžných ptáků je hlavně příběhem o velké odvaze. Hrdinové tu čelí lednímu medvědovi, krutým Vikingům, nepřízni počasí jak na souši tak na moři, hladu, zimě, bezpočtu krutých nepřátel. Především je to také příběh o bílých sokolech, kterým je věnováno nejvíce místa téměř na konci a je to úžasná pasáž. Zajímavý je i náboženský bod této této knihy - ztracené a nově nalezené Tomášovo evangelium. Je toho zkrátka moc, co dělá tuto knížku skvělou. Našla jsem i pár malých logických nejasností, kdy autor trochu nesmyslně (a proto účelově) obrátil situaci tak, jak mu pro další děj vyhovovalo. To je ale jenom maličký stín na kráse, který si tato objemná "bichle" může zkrátka a jednoduše dovolit.

25.02.2013 5 z 5