evasamankova evasamankova komentáře u knih

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Tak nějak nevím, jak tuto knihu hodnotit. Počáteční očekávání ve finále asi nesplnila. Pár stránek mě bavila, pár stránek nudila. Pár stránek byla fajn, pak mi zase přišla úplně stupidní. Párkrát jsem se u ní usmála, ale většinou ani ne. Částečně si to vysvětluji, že za to může americký humor, kterému Čech nemůže rozumět. Asi jak Američan nebude většinou rozumět tomu českému. Vyústění knihy bylo zhruba od poloviny dosti předvídatelné. A asi i dříve. Řekla bych něco na způsob české Monyové, ale na 400 stránkách a s americkou mentalitou.

28.03.2013

Dohazovač Dohazovač Jamie Ann Denton

Kniha je čtivá, psaná lehkou rukou. Kategorie thriller pro ženy. Nechybí napětí, vášeň, sex a spousta citových problémů. Něco na způsob Lisy Jackson nebo Karen Roseové. Příjemné počtení.

26.03.2013 4 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Četla jsem už před delším časem, ale dodnes v sobě mám hrůzostrašný pocit. Hodně moc smutná kniha.

25.03.2013 5 z 5

Děti těch druhých Děti těch druhých Joanna Trollope

Moje první kniha od autorky a velmi milé překvapení. Knihu jsem koupila ve výprodeji a moc od ní neočekávala. Je ale velmi čtivá, lidská a ze života. Plná sobectví dětí, rodičů,.. A vše co někdy život přináší. Těším se na další tituly od autorky.

22.03.2013 5 z 5

Fetiš Fetiš Tara Moss

Hodně průměrný příběh. Dobře se četl, ale ničím nepřekvapil.

22.03.2013 3 z 5

Pohřešovaná Pohřešovaná Chris Mooney

Napínavé, čtivé a překvapující. Perfektní zvrat na konci. Výborný autorův styl vyprávění. Přesně ten, který vás nutí číst dokud neotočíte poslední stránku.

22.03.2013 5 z 5

Tajný přítel Tajný přítel Chris Mooney

Dobře se čtoucí krimi. Chybělo mi tady ale nějaké překvapení, zvrat. Pohřešovaná byla o stupeň lepší.

22.03.2013 3 z 5

Nejvyšší utajení Nejvyšší utajení Paul Harper (p)

Vcelku čtivá kniha s netradiční zápletkou. Přesto mi však úplně nesedl autorův styl. Podstatné posáže autor odbyl dvěma větami, aby se vzápětí dva odstavce věnoval popisu domu, osoby ... Knize chyběl nějaký moment překvapení, autor to vše jen tak odvyprávěl. Finální zápletka a konec ... no nic moc.

19.03.2013 3 z 5

Ruleta osudu Ruleta osudu Nora Roberts

Odpočinková nenáročná kniha. Četla se dobře, ale vyšší hodnocení nemůžu dát, protože knize chybělo více děje. Tomu, co se v knize odehrávalo, by stačila polovina - 200 stran.

17.03.2013 2 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Příjemná nenáročná oddychová kniha. Milý příběh s další potrhlou hrdinkou. U knihy jsem se nesmála, ale úsměv na tvářil zůstal -)

15.03.2013 3 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Knihu jsem četla před lety ještě jako bezdětná. Hrůzná, děsivá, dost náročné čtení. Dneska jako matka (a podruhé) bych do ní už nešla. Ale rozhodně silný příběh.

Indická nevěsta Indická nevěsta Karin Fossum

Čtivá a napínavá detektivka s trochu jiným stylem psaní a zvláštní vesnickou komunitou. Čte se jedním dechem. Ale ten konec... Nevím, možná trochu podraz od spisovatelky a snaha zaujmout vybočením "ze scénáře detektivky". Nebýt konce zapadla by mezi velkou kupu dobrých detektivek, které se dají na trhu pořídit. Nebo je to možná velký geniální tah.

Krysí hnízdo Krysí hnízdo Michael Dibdin

Detektivní příběh co nenadchne ani neurazí.

14.03.2013 3 z 5

Spis Rosenherzová Spis Rosenherzová Jan Seghers

Skvěle se čtoucí výborná klasická detektivka. Autor čtenáře provede příběhem volnějším tempem, které je však ku prospěchu věci, vyloží všechny stopy i pravděpodobného pachatele, aby v závěru dospěl k tomu, že vše bylo malinko jinak. Oceňuji autorův styl i vyvarování se různých překombinovaností.

14.03.2013 5 z 5

Krutost Krutost Martina Cole

Příšerná kniha. Moje druhá od M. Cole. Kdysi jsem četla Dvě ženy a ty se mi líbily.. Krutost jsem si koupila poté. Ta mě od dalších knih autorky ale odradila. Je to nudné, neustálé opakování téhož.

14.03.2013 1 z 5

Pohřešovaný Pohřešovaný Graham Hurley

Hodně průměrný příběh. A vůbec nesedl autorův styl.

14.03.2013 2 z 5

Vidím tě Vidím tě Karen Rose

Všechny knihy K. Rose jsou čtivé, napínavé, romantické. Tato není vyjímka.

Lovec Lovec Jeffery Deaver

Tato autorova kniha se mi velmi líbila. Bod dolů za občas hlušší místy v knize. Možná by ji slušelo o něco méně stránek.

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Čtivá, napínavá, ale na konci zamotaná a překombinovaná.

14.03.2013 3 z 5

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Napínavé, čtivé a inteligentní. Půjdu tady trochu proti davu, ale mně se tato kniha velmi líbila a řádím ji prozatím na první místo v knihách J. Deavera, které jsem přečetla.

14.03.2013 5 z 5