evasamankova evasamankova komentáře u knih

Pohřben zaživa Pohřben zaživa Ann Granger

Hodně průměrný, nijak překvapivý příběh. Nijak mě nenalákal, abych si chtěla přečíst i jinou autorčinu knihu.

02.05.2013 2 z 5

Oči oběti Oči oběti John Sandford (p)

Kniha mě nijak nechytla. Těžkopádné, nijak napínavé. Nesedl mi autorův styl. Další knihu určitě vyhledávat nebudu.

02.05.2013 1 z 5

Navždy tvůj Navždy tvůj Daniel Glattauer

Knihu jsem měla vyhlédnutou dlouhou dobu před tím než vyšla a nezklamala. Napsaná čtivě, ze života. Obtěžování, které v menší nebo větší formě, může postihnout každého. Kdo v životě nezažil alespoň jeden ošklivý rozchod. Autor, pro mě velmi uvěřitelně, výborně vystihl jednotlivé fáze vztahu a především psychickou destrukci hlavní hrdinky. Závěr knihy povedený, thrillerový.

01.05.2013 5 z 5

Novicka Novicka Lisa Jackson

Novicka je čtivá stejně jako ostatní knihy autorky. Jen tentokrát mi přišlo, že samotného děje tam bylo méně než obvykle a o to více té okolní omáčky. A u rozsahu 480 stran se to hooodně opakovalo. Občas to nudilo. Až samotné finále bylo na děj bohatší plus povedený epilog.

29.04.2013 3 z 5

Muži a dívky Muži a dívky Joanna Trollope

Nemůžu hodnotit celou knihu, protože jsem jí nedočetla. Přečetla jsem 60 stránek a celou dobu se nudila. Tak jsem to vzdala.

25.04.2013

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Kniha mě velmi zaujala. Seděl mi autorčin styl i celé vyprávění. Možná jsem v určitých aspektech poznávala i svoje negativní zkušenosti ze zaměstnání. Téma šikany na pracovišti není tak časté i vyprávění odehrávající se pouze v jednom dni. Osobně pro mě byla zajímavější ženská hrdinka Mathilda před Thibaultem. Realistický pohled na svět takový jaký je, i nevšímavost lidí okolo.

25.04.2013 5 z 5

Prodaná Prodaná Zana Muhsen

Čtivý a smutný příběh.

25.04.2013 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Silný, čtivý příběh. Taková klasika s muslimskou tématikou na našem knižním trhu. A pravděpodobně ta nejlepší.

25.04.2013 4 z 5

Provdaná proti své vůli Provdaná proti své vůli Lajla

Knih s touto tématikou se už vyskytuje poměrně velké množství. Pár jsem jich přečetla, ale zrovna tato se mi líbila méně. Především mi neseděl moc styl vyprávění. Byl v tom trochu chaos. Těžký životní osud, který mě však bohužel nepohltil.

25.04.2013 2 z 5

Hymna zármutku Hymna zármutku Michael Koryta

Mně se kniha líbila. Jediné, co mi chybělo, bylo více těch úžasných sarkastických slovních přestřelek mezi oběma detektivy, tak jako v prvním díle Dnes večer jsem se rozloučila -) Ale jinak kniha byla napínavá a velmi čtivá.

24.04.2013 4 z 5

U konce s dechem U konce s dechem George Shuman

Koupeno kdysi ve slevě. Stejně jako kniha 18 vteřin, nudné a nezáživné. Ani nevím, jak jsem to dokázala a přečetla je obě. Asi jsem v té době neměla nic jiného po ruce.

23.04.2013 1 z 5

18 vteřin 18 vteřin George Shuman

Nudné, zdlouhavé a nezáživné. Kniha, k jejímuž druhému přečtení mě nikdo nedonutí.

23.04.2013 2 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Velice zvláštní kniha - především a hlavně styl psaní. Trvalo dlouho než jsem si na něj zvykla. Začátek byl šíleně rozvleklý, zhruba do strany 100 jsem bojovala s tím, že knihu odložím jako nedočtenou. Pak ubylo poezie a začalo se i něco dít (i detektivní příběh). Zhruba od 200. stránky jsem četla s chutí. Konec mě však zklamal. Chybělo mi nějaké logické shrnutí motivu nebo lépe "proč zrovna tato oběť a v tuto chvíli" i odhalení pachatele znásilnění. Tak nějak si autor nechal spoustu věcí pro sebe. Což po přečtení téměř 440 stran mi od něj přijde nefér. Další autorovu knihu spíše už ne.

23.04.2013 3 z 5

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Dokonalá obžaloba dnešní moderní doby. A jako bonus užitečné rady pro hospodyně. Každopádně asi ne pro každého stravitelná a čitelná kniha, ale ta ironie a černý humor /u hlavního hrdiny spíše naivita manipulovatelnost/ byly zvláštní a neotřelé. Rozhodně velmi zajímavá kniha.

22.04.2013 4 z 5

Najdeš mě na konci světa Najdeš mě na konci světa Nicolas Barreau

Průměrná oddychová kniha na dvě odpoledne. Příběh, na který za pár dní zapomenu. Děje bylo poměrně málo,o to více mi to často připomínalo spíše turistického průvodce po pařížských kavárnách a restauracích.

22.04.2013 3 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Knihu jsem četla již před nějakým časem, ale pořád si pamatuji to napětí a mrazení.. Rozhodně velmi čtivá, napínavá kniha. Konec trochu přepálený, ale budiž.

21.04.2013 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Výborný, děsivý příběh. Čteno již před nějakou dobou, ale zpětně vzato je to prozatím asi pro mě nejlepší autorova kniha, která u nás vyšla.

21.04.2013 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Uff. Jedna z mála knih, která si skutečně zaslouží označení bestseller, kterým se v poslední době tolik plýtvá. Já začnu nejprve výhradou, ať mám kritiku z krku. Nelíbil se mi přebal knihy, konkrétně všechny citáty na něm. Samotné citáty a úryvky z díla jsou krásné a některé i zásadní pro knihu. Ale tím, že se objevily už na přebalu, ztratily pro mě kousek z kouzla při čtení knihy. Přebal působí kýčovitě a "vykrádá" myšlenky knihy. Ale kritiky dost. Samotný příběh... Krásný, humorný, smutný, zamilovaný a bolavý. Obsahuje spoustu chytrých myšlenek, na které člověk bohužel často zapomíná. A když se tak stane, je jen dobře přečíst si takový příběh a dimenzi chaosu, stresu z práce, peněz a všeho, co nás běžně válcuje, přenést dál a zamyslet se nad tím, co je skutečně důležité a je podstatou života. Jak napsal Augustus -/ Člověk si nemůže vybírat, jestli ho svět zraní nebo ne, ale může aspoň mluvit do toho, kdo ho zraní./ Tak ať jsme všichni s tou naší volbou také spokojení.

20.04.2013 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Napínavé, brilantní a nepřekombinované. Nechápu, jak to autor dělá, že jeho každá další kniha je lepší než ta předcházející.

18.04.2013 5 z 5

Vášnivý muž Vášnivý muž Joanna Trollope

Moje druhá kniha od autorky a lehké zklamání. Vcelku čtivé, ale tak nějak o ničem. Ta kniha, kterou přečtete a za týden nevíme o čem byla. Hrdinové mi byli vcelku lhostejní, momenty jejich citových změn byly vždy v ději přeskočeny, závěr nepřesvědčivý. Hodně obyčejná, průměrná kniha.

18.04.2013 2 z 5