evasamankova evasamankova komentáře u knih

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Po dočtení knihy musím říct, že jsem zklamaná. Mám ráda krimi, thrillery. Nechala jsem se ovlivnit velkou chválou spisovatelky na domácí půdě, chytlavým videotrailerem, zajímavou anotací a knihu si koupila. Očekávání byla velká. Nyní výsledný dojem po dočtení - hodně průměrná kniha. Zajímavá a netradiční je pouze tím, že je vlastně nechutná stejně jako drtivá většina všech postav v ní. Až to působí prostě nevěrohodně. V knize se v podstatě nic moc celou dobu nedělo včetně nijak překvapivého konce. Drsně řečeno: nuda zabalená do slizkého kabátu. Celé mi to přišlo jako variace na seriál Městečko Twin Peaks.

16.04.2013 2 z 5

Julie Julie Anne Fortier

Po přečtení se mi kniha celkem těžko hodnotí. Byla čtivá, zajímavá a netradiční. Vadilo však několik věcí. Momenty zvratů v ději byly psány vcelku ledabyle. Tak jak se to autorce v té chvíli hodilo. Pro mě nepřesvědčivé. A vadil mi dosti neuvěřitelný a přestřelený konec v kryptě. Nebýt jeho, možná bych hodnotila výš. Ale každopádně kniha si jedno přečtení zaslouží. Ale v knihovně si jí nenechám, posílám ji dál.

13.04.2013 3 z 5

Něžnost Něžnost David Foenkinos

Sice velmi krátká, ale přesto krásná kniha. Samotný příběh je poměrně jednoduchý a obyčejný, ale autorův styl a vyjadřování z něj dělají příběh neobyčejný. Francouzská něžnost vyjadřování. Lidské, smutné, humorné..

10.04.2013 4 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Další výborný díl této ságy. Jeden z nejlepších. Po dočtení ságy - 5 dílů - více jak 3000 stránek na mě dolehla nostalgie. Za celou dobu mi všichni hrdinové přirostli k srdci a stali se z nich "přátelé", po kterých se mi bude stýskat -) Všem, kteří ještě nečetli určitě doporučuji.

09.04.2013 5 z 5

Kufřík plný knížek Kufřík plný knížek neznámý - neuveden

10 obrázkových knížek pro nejmenší. Obrázky jsou formou fotek. Pěkně zpracované

04.04.2013 4 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Výborný thriller, který se skvěle čte. Autor píše lehkou rukou a je to přesně ta kniha, kterou musíte číst dál a dál, dokud nejste na konci. Kniha se mi líbila spíše stylem a vyprávěním, než úplným koncem. Ten byl celkem překombinovaný, ale nevadí, přesto dávám plný počet.

04.04.2013 5 z 5

Perníková chaloupka - Klasické pohádky Perníková chaloupka - Klasické pohádky neznámý - neuveden

Toto zpracování klasické pohádky se mi moc nelíbí. Ale synovi se líbí ježibaba-)

Krtkův den Krtkův den Josef Brukner

Klasické leporelo pro nejmenší děti. Krtek na všech stranách má semišový povlak těla. Příjemné na dotek.

První slova První slova Antonín Šplíchal

Pěkné leporelo pro ty nejmenší děti.

03.04.2013 4 z 5

Nejznámější pohádky Nejznámější pohádky kolektiv autorů

Klasické pohádky pro malé děti s krásnými ilustracemi na každé straně.

Od jara do zimy Od jara do zimy Zdeněk Hejný

Příjemná dětská poezie s krásnými ilustracemi.

Houbařské putování Houbařské putování Bohumila Sarnová Horková

Krásná kniha poezie pro děti. Nádherné ilustrace v klasickém duchu.

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Krásná kniha. Asi ta nejlepší z povinné četby-)

Návštěvník Návštěvník Alex Barclay

Tak jako Zrádný maják, tak i Návštěvník je méně než průměrné kvality. Zvláštní styl vyprávění, který mi vůbec nesedl. Obě knihy jsem kdysi koupila najednou, proto jsem se i překonala a přečetla je.

Zrádný maják Zrádný maják Alex Barclay

Hodně průměrná detektivka, spíš horší kvality. Styl vyprávění mi abslutně nesedl.

Bujná fantazie Olivie Joulesové Bujná fantazie Olivie Joulesové Helen Fielding

Kniha asi měla být směsicí thrilleru a humoru. Mně z toho bohužel vyšel pěkný blábol. Nebylo to ani vtipné, ani napínavé. Spíš pěkný guláš.

01.04.2013 1 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Ač české autory nevyhledávám, na základě pochvalných recenzí a komentářů jsem si tuto knihu půjčila od známé. Nyní po dočtení nevím, jestli kniha moje očekávání splnila. Ale možná jsem od ní čekala až příliš. Kniha je čtivá, poučná a smekám před autorkou a její prací při shromaždování informací, aby kniha mohla vzniknout. Přesto je ve mně velké Ale... Některé části knihy byly příliš zdlouhavé a rozvleklé. A především mi vadily pasáže s citací disertační práce hrdinky, nebo německých posudků či citace z historických děl. Jako laikovi mi přišly příliš odborné, cizí a srážely moji chuť číst dál. Přesto však posledních asi 100 stran jsem četla jedním dechem. Jsem toho názoru, že kdyby kniha měla tak o 100 stran méně, měla by větší spád. Bez ohledu na moje zde vyřčené námitky, jde ale o zajímavý příběh i celé jeho vyústění.

31.03.2013 4 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Čtivé a poměrně depresivní. Mám raději její pohodovější knihy.

29.03.2013 3 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Čtivé, ze života, ale taky celkem průměrné.

29.03.2013 3 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Hodně nezáživná kniha. Jediné zajímavé na ní bylo to, že většina se toho asi opravdu odehrála. Ale vypravěčský styl hodně školácký.

29.03.2013 2 z 5