evasamankova evasamankova komentáře u knih

Vražedné pronásledování Vražedné pronásledování Brian Harper

Četla jsem už před časem. Od knihy jsem moc neočekávala, ale četla se výborně. Napínavá, infarktové situace.

14.03.2013 4 z 5

Kámen a pírko Kámen a pírko Patricia Shaw

Hodně průměrný, natahovaný a nijak překvapující příběh.

14.03.2013 2 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Elizabeth Noble

Krásná knížka, u které jsem si po dlouhé době i pobrečela. Nejsou tu žádné velké zvraty , ale obyčejný život lidí v jednom domě kdesi v New Yorku. Jejich štěstí, zrada, bolest, samota, sny, touhy, vzpomínky, láska, smrt ... Prostě vše co život přináší a čím život je.

12.03.2013 5 z 5

Prokleté údolí Prokleté údolí Marcia Muller

Velmi čtivá a napínavá kniha. Škoda, že toho od autorky u nás nevyšlo víc

Šifra Givenchy Šifra Givenchy Julie Kenner

Napínavá, čtivá a i oddychová kniha. Výborné pronásledování, rébusy...

Matrix podle Manola Matrix podle Manola Julie Kenner

Čtivá, napínavá kniha. Předchozí díl Šifra Givenchy však byl o dost lepší. Škoda, že u nás nevyšel i třetí díl. Ale to je věčný problém českých nakladatelů, něco začít vydávat a pak to utnout.

10.03.2013 4 z 5

Ochránce Ochránce Dean Koontz

Napínavý a velice čtivý příběh.

Setba Setba Fran Ray

Kniha mi přišla velmi rozporuplná. Námět byl dobrý, ale zpracování horší. Příliš mi nesedl autorčin styl, občas jsem se ztrácela ve velkém množství názvů či zkratek organizací, děj byl příliš rozmělněný, roztahaný a já celkem zapomínala, kde se co událo. Bylo toho zbytečně moc. Knize by podle mě prospělo mít kratší děj a tak o 100 stránek méně. Na jedno přečtení dobré, ale rozhodně podruhé bych do toho už nešla.

09.03.2013 3 z 5

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

Příjemná oddychová četba se spoustou humoru.

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Dobře se čtoucí erotický román. Sexu je tam opravdu hodně. Jediné co mi vadilo, byla malá prokreslenost obou postav. Při rozsahu 250 stran na to nezbylo autorce tolik prostoru. Proto na mě konec působil hodně ukvapeně a vynuceně.

09.03.2013 3 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Krásný, lidský a dojemný příběh. Lepší je rozhodně knižní verze oproti filmové.

09.03.2013 4 z 5

Do ložnic je vidět Do ložnic je vidět A. A. Fair (p)

Sympatický mladý detektiv i sympatická nabručená šéfová s jedovatým jazykem dávají detektivnímu příběhu srdce. Rozhodně příjemná klasická detektivka

09.03.2013 4 z 5

Vrah má mít doktorát Vrah má mít doktorát A. A. Fair (p)

Výborná, čtivá klasická detektivka

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Čtivá, napínavá stejně jako všechny knihy autorky. Výborné propojení současnosti s historií.

09.03.2013 5 z 5

Chování nočních motýlů Chování nočních motýlů Poppy Adams

Nezáživný, nudný příběh neustále ještě zdržovaný dlouhými odbornými pasážemi. Po celou dobu jsem zápasila sama sebou, zda to dočíst. Dočetla jsem. Čekala jsem, že konec trochu dojem vylepší. Nestalo se. Žádné překvapení, odhalení.

06.03.2013 1 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Příjemná oddychová kniha. 3/4 knihy však byly v tak pomalém tempu, že nemůžu dát větší hodnocení. Až poslední čtrvrtina se rozjela a byl konec. Velký kalkul spisovatelky-) Každopádně to vypadá, že druhý díl u Knižního klubu v plánu není, takže se víc nedozvíme.

Jak začíná láska Jak začíná láska Meg Cabot

Skvělá humorná oddychovka psaná formou e-mailů

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Nenáročná oddechová kniha. Příjemně se četla, ani jsem se nenadála a byl konec. Pro všechny, kteří se potřebují odreagovat a třeba i zavzpomínat na svoje dřívější já-)

Trýzeň Trýzeň Cat Clarke

Čtivá kniha o morálním dilematu. Škoda toho utnutého konce, hodnotila bych výš.

Útulek pro padlé ženy Útulek pro padlé ženy Katy Darby

Krásný historický román s originálním tématem, zápletkou a nádherně vykreslenou atmosférou doby. Čtenář zjistí, že alfou a omegou příběhu není žádný útulek pro prostitutky, ale tajemná skládačka příběhu několika lidí, kteří měli to štěstí nebo smůlu, že osud jejich cesty svedl dohromady. Autorka téměř detektivním způsobem skládá čtenáři jednotlivé části mozaiky dohromady, aby ve finále dala vzniknout silnému, lidskému a bolestnému příběhu. Stejně jako příběh mě nadchla i celková grafická úprava knihy. Nádhera!

06.03.2013 5 z 5