Ochránce

Ochránce https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6861/ochrance-6861.jpg 4 160 32

Timothy Carrier rád popíjí po práci pivo v hostinci svého přítele. Ale nervózní muž, který se jednoho večera posadí vedle něj, si Tima splete s někým úplně jiným - a podstrčí mu obálku plnou peněz, spolu s penězi tam nechá fotografii s adresou mladé ženy, která má být sprovozena ze světa. Ale má být ještě hůř. Za deset minut se vedle něj posadí tentokrát chladnokrevný vrah, který si myslí, že Tim je člověk, který si ho najal. Tim, který žil až dosud naprosto obyčejným životem, se náhle ocitá uprostřed záhady netušených rozměrů.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Good Guy , 2007

wlado
18.03.2024 4 z 5

"Klasický" Koontz - napätie, svižné tempo. Záver trochu pritiahnutý za vlasy, no každý nech si urobí záver sám. Určite stojí za prečítanie.

Andrew3333
25.09.2022

Kniha byla napínavá a dobře se četla, ale ten konec byl na můj vkus až příliš přitažený za vlasy.

Kalima206
29.05.2022 3 z 5

Paaani, tak tohle sem necekala! Celou dobu sem byla napnuta, ale ten konec?! Co to melo byt?! Za ten strhavam dve hvezdy, protoze do te doby byla kniha opravdu hodne zajimava.

tomas8334
10.02.2022 5 z 5

Tahle knížka mě hodně bavila. Autora znám od "dětství" - Chladný plamen jsem četl snad 4x a Skrýš mě kdysi taky hodně bavila. Po letech jsem se rozhodl přečíst si od něj něco dalšího - Služebníci soumraku a Ashley Bellová byly poněkud slabší kousky, ale Ochránce to opět nakopl na 100%!

Dajine
05.12.2021 5 z 5

První kniha od tohoto autora a jdu na další. Fakt dobrý. A některé myšlenky hodny zapamatování.

Česneksmedem
08.11.2021 5 z 5

Stránky této knihy jsem hltal jako notorik svoji první ranní vodku.
Pokud vás okolí podceňuje, máte vyhráno. To je pro vás ta nejlepší pozice a Tima jako zedníka podcení jeden blb s organizací v zádech. Postupně si přečtete i pár dobrých hlášek – např.: „Život člověka se může otočit i na tom nejmenším časovém pantu.“
Protože mám hlášky velice rád a kniha byla napínavá a čtivá, tak dávám 5* a knihu doporučuji.

Jájinka
17.11.2020 4 z 5

Jedna z dříve napsaných knih mého oblibence D.Koontze vyniká nejen jako napínavý thriller, ale i coby vtipná konverzačka. Přesně jako obvykle - jeho knihy jsou směsicí žánrů, propletenec thrilleru s hororem či fantasy plus humor je přítomen vždy.

harena
22.06.2020 5 z 5

Musím dát plný počet, i když zpočátku jsem si nebyla jistá, jestli čtu humorný příběh nebo thriller. A ono je to tak trochu oboje. Skutečně velmi napínavý thriller, oči jenom létají po řádcích a nestačíte obracet stránky, ale vše je neustále protoženo vtipnými dialogy. Moc mě potěšilo, že je tu zcela jiný způsob psaní, napínavý, ale ne nervy drásající, mnoho úsměvných dialogů nahrazujících často zdlouhavé vyprávění a po dočtení poslední stránky jsem si řekla : " Bezvadný, opravdu mě to bavilo." Je to napínavý, čtivý, vtipný a skutečně odpočinkový thriller.

DK197
13.11.2019

Tak jo Ochránce jsem nedočetla, ale pravděpodobně by to tak nedopadlo a možná bych byla příjemně překvapena, kdybych ji nemusela vrátit do knihovny. Ale stalo se. A to, co jsem stihla přelouskat mě nepřesvědčilo. Kniha mě iritovala v několika bodech, ale dnes už si je bohužel nevybavím. Tedy krom toho, že mi ústřední dvojice byla hrozně protivná, což není objektivní důvod, proč knihu hanit. Vracet se k ní pravděpodobně nebudu, ale dám šanci jiným autorovým počinům. Tento mě zklamal.

HonzaT
10.11.2019 3 z 5

Mozna krátké a finalni scena stroha, ale dalo se.

Stanas513
25.09.2019 5 z 5

Opět krásná detektivka. Dobře se čte, bez zbytečných průtahů.

loskatos
28.02.2019 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední.
Na začátku mě fascinovaly dialogy a sarkasmus v nich, připomínalo mi to americkou drsnou školu 70. let. V druhé polovině knihy už to tak výrazné nebylo, ale čtivost se neztratila. Úplný závěr je už trochu přitažený za vlasy, ale ve výsledku do všeho zapadá - něco takového člověk čeká celou knihu :-)
Už se těším na další knížku od tohoto spisovatele.

allyce
26.10.2018 3 z 5

Vrah je narcista i metrosexuál v jedné osobě, ochránce je vyjímečný zedník s velkou hlavou a ona je oběť, která sice nemá manžela ani přítele ani televizi, zato má štěstí, protože potká našeho zedníka. Nakonec zazvoní zvonec a pohádky je konec.

Mili91
25.07.2018 4 z 5

Nebezpečně rychlé tempo. Parádně vtipné dialogy mezi hrdiny. Nepříliš uvěřitelný vrah bez minulosti, jehož myšlenkové pochody působí spíše kýčovitě než zajímavě. Ale i tak parádní oddechové čtení.

IWINDA
12.09.2016 5 z 5

super kniha

davidurban1973
03.09.2016 3 z 5

Pěkně napsaný a čtivý thriller.

čef
27.06.2015 5 z 5

Určitě patří tato, naštěstí nadpřirozenými jevy nepoznamenaná kniha, mezi nejlepší díla autora. Kdo se chce na chvíli odpoutat od reality všedního dne a prožít pronásledování nájemným vrahem, má zde značnou šanci ke vzrušení. Navíc je kniha plná duchaplných dialogů a citátů, takže si i náročnější čtenář může přijít na své. Po přečtení sice širý svět zůstane slovy autora "temný a hrozí ještě větší temnota", ale naděje na "světlý koutek, v němž jsou sliby dodržovány, důvěra není zrazována, na cti záleží a odvaha inspiruje k odvaze" bude snad pořád ještě naživu.

TessaJean
31.01.2015 4 z 5

Koontz má prostě úžasné knihy, při kterých se prostě nedokážu odtrhnout! Každá kapitola končí tak napínavě, že čtenář prostě musí pokračovat. Pro mě Ochránce patří právě k takovým těm nejoblíbenějším knihám právě od tohoto autora.:)

Jack Bauer
11.01.2015 3 z 5

Natahovaná zápletka trapnými rozhovory hlavních hrdinů o ničem, až ke konci Lindino svěření je zajimavé. Akci rozmnělňuje tlachaní, jinak dobrý, Oddechová četba, ale Koontz má mnohem napínavější romány.

Martink@
07.10.2014 5 z 5

Moje první knížka od Koontze. Vybočuje z řady "spisovatelů příběhů na jedno brdo" v této knize minimálně stylem psaní. Má to švih... vtip a humor....Děj mi přišel zajímavý a zápletka, jak tady někdo psal sice není uplně originální, ale průběh děje ano... Poslední dobou začínám mít problém s tím, že hodně thrillerů a detektivek je až moc podobných, tahle kniha mi taková nepřišla... naopak se těším na jeho další knížky už kvůli tomu "způsobu vyprávění" :-) Mě bavila moc...