evasamankova evasamankova komentáře u knih

Na prahu smrti Na prahu smrti Lisa Jackson

Pro mě úplně to nejslabší od L. Jackson. Napsala lepší.

05.03.2013 2 z 5

Absolutní strach Absolutní strach Lisa Jackson

Absolutní strach byl pro mě jednou z nejslabších knih od L. Jackson. Také díky tomu, že této knize předcházela SHIVER (Smrtelný hřích) a v Absolutním zlu bylo hodně odkazů právě na tuto knihu. SHIVER vyšla česka až po mém přečtení Abs. zla, proto ani nemám chut si ji kupovat.

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Oproti Osamělé smrti, mi tato přišla o dost slabší. Trošku zklamání

Hra se smrtí Hra se smrtí P. J. Tracy

Nepovedená a nejhorší ze všech knih od autorek P. J. Tracy. Působila na mě neuceleně a nedotaženě. Bylo to celé špatně.

05.03.2013 1 z 5

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Skvělá detektivka s překvapivým koncem, u kterého vám spadne brada. Psáno lehce a svižně.

Vzpurná nevěsta Vzpurná nevěsta Deeanne Gist

Milý, čtivý, ale celkem průměrný příběh.

Dohoda s ďáblem Dohoda s ďáblem Simona Ahrnstedt

Příjemná romantická kniha z 19. století. Příběh plný nedorozumění a přitažlivosti se čte sám. Samozřejmě to není žádná literární bomba, ale pro všechny, kteří se rádi odreagují při něčem nenáročném a romantikou nabitém, je to jako stvořené. Mně se to líbilo -)

Konečné zúčtování Konečné zúčtování Jonathan Freedland

Tak jako 36 spravedlivých a Testament, tak i Konečné zúčtování je naprosto skvělá kniha. Nechybí napětí, pátrání, skutečná historie. Sam Bourne mistrně klubko pravdivé historie holocaustu zabalil do skvěle vypravěčsky povedeného příběhu.

Testament Testament Jonathan Freedland

První čtvrtina knihy se dosti politicky vleče, ale co následuje pak, je spanilá, napínavá, originální, poučná a překvapivá autorova jízda, před níž smekám.

05.03.2013 4 z 5

Třicet šest spravedlivých Třicet šest spravedlivých Sam Bourne (p)

Kniha je naprosto brilantní, skvěle napsaná a do poslední stránky překvapí. Tolik jsem od ní nečekala. Vřele doporučuji

Společenství stínů Společenství stínů Ruth Newman

Výborně se čtoucí krimi, které vás ani chvilku nenudí. Má to ale jedno velké ALE. Dvě třetiny knihy mě pohltily, měla jsem určité dedukce konce, které i trochu při finále vyšly. Nebýt poslední třetiny knihy, dám plný počet . Řekla bych to tak, že na konci autorka popustila uzdu svojí fantazie a vyřádila se. Dost to překombinovala. Méně je podle mě někdy více. Každopádně 4 si to zaslouží, ale Parazit byl lepší.

Tygře, tygře Tygře, tygře Margaux Fragoso

Kniha, kterou jsem nedočetla. Samo téma pedofilie je zvrácené, ale tato kniha se v té zvrácenosti ještě vyžívá. Je to slizké, depresivní, otřesné a navíc zdlouhavé.

05.03.2013 odpad!

Nikdy Nikdy Táňa Keleová-Vasilková

Pro mě je kniha zklamáním. Autorka mě svým popisem nedokázala vtáhnout naplno do děje. Dlouhé pasáže vnitřních myšlenek hrdinky mě začaly nudit, neboť se neustále opakovaly. Samotného děje bylo pomálu. A konec knihy... Všechno převrácené naruby -( Nějak se mi to tam nehodilo.

05.03.2013 2 z 5

Střípky pravdy Střípky pravdy Lisa Unger

Střípky pravdy jsou stejně jako první část Krásné lži (kterou jsem před čtením této knihy asi po třech letech oprášila z knihovny), výbornou směsí detektivního a psychologického žánru. Kniha je velmi čtivá, napínavá a obsahuje spoustu úvah o životě, vlastní existenci, hledání/nehledání pravdy. Zajímavé k přemýšlení. Navrch jako bonus sympatická hlavní hrdinka. Určitě doporučuji.

Růže z Cherrybrooku Růže z Cherrybrooku Tania Crosse

Čtivá kniha s hezkým příběhem, ale mizerným koncem. Bohužel existuje i 2.díl, který u nás nevyšel-( A autorka píše díl 3, který se má odehrávat po x-letech. Toto nemám ráda a snažím se tomu vyhýbat a nekupovat knihy na pokračování. Velmi často u nás další díly už nevyjdou. A počítám, že to bude i tento případ -( No a po dotazu na nakladatelství, to tak i je. V současnosti nic od autorky neplánují. Takže zbývá originál.

Zdravím tě, temnoto Zdravím tě, temnoto Sandra Brown

Dobře se čtoucí romantická detektivka na způsob L. Jackson nebo K. Roseové. Ač je kníha poměrně rozvleklá, nenudí, není překombinovaná a je dobrým způsobem odreagování.

Sněženky Sněženky A. D. Miller

Hezké, smutné, zoufalé. Určitě stojí za přečtení. Je to prostě Rusko...

Sváteční víkend Sváteční víkend Joyce Maynard

Krásná kniha s dojímavým lidským příběhem.

Vše, co jsme milovali Vše, co jsme milovali Pam Jenoff

Velice čtivě napsaný román. Děj se táhne téměř celým stoletím. Všichni, kteří mají rádi hádanky a skládačky, a také lásku, zradu, odpuštění, si určitě přijdou na své.

Oddaná manželka Oddaná manželka Robert Goolrick

Od Oddané manželky jsem čekala úplně něco jiného, než nakonec přišlo. Ale vůbec mi to nevadí. Je to hodně netradiční kniha díky autorově stylu vyprávění. Obsahuje málo dialogů, děj knihy se víceméně odvíjí přes vzpomínky a myšlenkové pochody postav. Je to příběh o samotě, lásce, odpuštění, zradě a touze po životě či smrti. Velmi se mi líbil obal knihy. Oddaná manželka není na plný počet bodů, protože to by autor musel emoční změny postav lépe rozvést a s nimi prožít. Autor to však řeší rychlým posunem děje a filozofickou úvahou. Pokud však máte chuť na něco netradičního, určitě doporučuji.