Třicet šest spravedlivých

Třicet šest spravedlivých https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1442/mid_tricet-sest-spravedlivych-LI3-1442.jpg 3 25 8

Když se mladý ambiciózní novinář Will Monroe, který právě nastoupil do slavných novin The New York Times, dostane ke dvěma případům brutálních vražd, jež se staly na opačných koncích Spojených států, snaží se ve svých článcích důkladněji rozkrýt jejich pozadí. Mezi oběma zločiny sice nevidí žádnou souvislost, ale zaujme ho, že každý ze zabitých mužů vykonal ve svém životě dobrý skutek, který by od něj nikdo neočekával. Will však netuší, že mužů konajících nezištně dobro umírá v té době na celém světě mnohem víc. V té chvíli zasáhne Willa jako blesk z čistého nebe zpráva, že byla unesena jeho krásná manželka Beth. Tajemní únosci neuvádějí důvody, které je k činu vedly, a nechtějí žádné výkupné. Otřesený Will se pouští po stopě, která vede do brooklynské čtvrti Crown Heights, již převážně obývají chasidští Židé. Aby Will zachránil to nejcennější, co kdy měl, musí se neohroženě vrhat do dalších a dalších nebezpečných situací a tápavě hledat v nejasných nápovědích a hádankách, jež vycházejí z bible i z dávných proroctví. Začíná tušit, že se únosci obávají jakési strašné katastrofy, která zřejmě čím dál víc ohrožuje i Beth… Thriller Třicet šest spravedlivých přináší nejen pozoruhodný příběh kořeněný napětím, jež se stupňuje až k šokujícímu a krutému rozuzlení, ale zachycením vnitřní cesty vedoucí k pochopení odlišné víry také varuje před jakýmkoli fanatismem.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

The Righteous Men , 2006

Moncele
20.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Vzhledem k tomu, že legendu o třiceti šesti spravedlivých znám, množství odkazů na Bibli a jiné náboženské texty mě vůbec nepřekvapilo, ani nenudilo. Příběh byl přiměřeně napínavý, těšila jsem se na každou novou kapitolu. Prostředí chassidských židů v New Yorku, prostředí velkého deníku a pátrání po pachatelích na první pohled obyčejných vražd jsem si užila. Váhala jsem mezi oceněním 4 nebo 5 hvězdičkami, nakonec jsem se přiklonila k 5 hvězdám, a to hlavně kvůli závěrečnému konfliktu, i když jsem své podezření o "šedé eminenci v pozadí" měla již dříve. Obvykle nevybírám knihu podle obalu, ale tento mě v místní knihobudce zaujal na první dobrou. A když jsem dnes knihu dočetla, pustila jsem si televizi, kde zrovna běžela Ďáblová lest... Doufám, že to byla jen náhoda, a konec světa je ještě v nedohlednu... Myslím, že kdo po knize sáhné bez předsudků a s otevřenou myslí, nebude zklamán. Přeji hezké počtení!

MirrorIsis
12.09.2019 1 z 5

Knihu jsem odložila a nedočetla

biairicia
06.03.2019 odpad!

Nikdy víc. Mám pocit, jako bych knihu četla roky. Šílená nuda! Zbytečně moc roztáhlé. Příběh tak na 50 stran maximálně. Samá bible a náboženské texty a vše okolo. Modlila jsem se at už to mám dočtené. Stálo mě to fakt hodně moc sil vůbec dočíst. Kniha se mi nelíbila.

prestiggio
21.07.2016 3 z 5

pomaly rozbeh, no od polovice to malo, ako sa povie "grády". na moj vkus som ju ale citala dlho. cas pri nej ale nelutujem. na plny pocet hviezdiciek nie je, ale urcite dobra kniha ktoru sa oplati precitat.

lusila
23.06.2013 5 z 5

Tak od tejto knihy som sa nevedela odtrhnúť, chcela som hneď vedieť ako sa to všetko skončí.

evasamankova
05.03.2013 5 z 5

Kniha je naprosto brilantní, skvěle napsaná a do poslední stránky překvapí. Tolik jsem od ní nečekala. Vřele doporučuji

MK14
26.08.2012 4 z 5

Úžasný strhující příběh. Podobně psané jako Dan Brown. Ale rozhodně stojí za to si ji přečíst.

Drimwisible
30.11.-0001 5 z 5

Kniha ma bavila od prvého začiatku aj keď zo začiatku to bolo trolinku nudné.
Ale čoraz viac som ju čítala, tým ďalej sa zamotávala, bola napínavejšia a zaujmavejšia. Vyvrcholenie bolo celkom nečakané. Nedalo sa od nej odtrhnúť. Je tam veľa o židovskom náboženstve a niečo aj z kresťanského. Určite doporučujem!