Třicet šest spravedlivých

Když se mladý ambiciózní novinář Will Monroe, který právě nastoupil do slavných novin The New York Times, dostane ke dvěma případům brutálních vražd, jež se staly na opačných koncích Spojených států, snaží se ve svých článcích důkladněji rozkrýt jejich pozadí. Mezi oběma zločiny sice nevidí žádnou souvislost, ale zaujme ho, že každý ze zabitých mužů vykonal ve svém životě dobrý skutek, který by od něj nikdo neočekával. Will však netuší, že mužů konajících nezištně dobro umírá v té době na celém světě mnohem víc. V té chvíli zasáhne Willa jako blesk z čistého nebe zpráva, že byla unesena jeho krásná manželka Beth. Tajemní únosci neuvádějí důvody, které je k činu vedly, a nechtějí žádné výkupné. Otřesený Will se pouští po stopě, která vede do brooklynské čtvrti Crown Heights, již převážně obývají chasidští Židé. Aby Will zachránil to nejcennější, co kdy měl, musí se neohroženě vrhat do dalších a dalších nebezpečných situací a tápavě hledat v nejasných nápovědích a hádankách, jež vycházejí z bible i z dávných proroctví. Začíná tušit, že se únosci obávají jakési strašné katastrofy, která zřejmě čím dál víc ohrožuje i Beth… Thriller Třicet šest spravedlivých přináší nejen pozoruhodný příběh kořeněný napětím, jež se stupňuje až k šokujícímu a krutému rozuzlení, ale zachycením vnitřní cesty vedoucí k pochopení odlišné víry také varuje před jakýmkoli fanatismem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/1442/tricet-sest-spravedlivych-LI3-1442.jpg 3.524
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Knižní klub

The Righteous Men, 2006

Kniha Třicet šest spravedlivých

MirrorIsis
12.09.2019

Knihu jsem odložila a nedočetla

biairicia
06.03.2019odpad!

Nikdy víc. Mám pocit, jako bych knihu četla roky. Šílená nuda! Zbytečně moc roztáhlé. Příběh tak na 50 stran maximálně. Samá bible a náboženské texty a vše okolo. Modlila jsem se at už to mám dočtené. Stálo mě to fakt hodně moc sil vůbec dočíst. Kniha se mi nelíbila.

prestiggio
21.07.2016

pomaly rozbeh, no od polovice to malo, ako sa povie "grády". na moj vkus som ju ale citala dlho. cas pri nej ale nelutujem. na plny pocet hviezdiciek nie je, ale urcite dobra kniha ktoru sa oplati precitat.

lusila
23.06.2013

Tak od tejto knihy som sa nevedela odtrhnúť, chcela som hneď vedieť ako sa to všetko skončí.

evasamankova
05.03.2013

Kniha je naprosto brilantní, skvěle napsaná a do poslední stránky překvapí. Tolik jsem od ní nečekala. Vřele doporučuji

MK14
26.08.2012

Úžasný strhující příběh. Podobně psané jako Dan Brown. Ale rozhodně stojí za to si ji přečíst.

Drimwisible

Kniha ma bavila od prvého začiatku aj keď zo začiatku to bolo trolinku nudné.
Ale čoraz viac som ju čítala, tým ďalej sa zamotávala, bola napínavejšia a zaujmavejšia. Vyvrcholenie bolo celkom nečakané. Nedalo sa od nej odtrhnúť. Je tam veľa o židovskom náboženstve a niečo aj z kresťanského. Určite doporučujem!

Zapomenuté dítě
Zapomenuté dítě