Tygře, tygře

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Malá Margaux se jednoho dne seznámí na plovárně s Peterem Curranem. Je jí sedm let, jemu jednapadesát. Peter dívenku i její matku pozve na návštěvu. Margaux je okouzlená světem exotických domácích mazlíčků, hraček a také nádhernou zahradou. Duševně nemocnou matku péče o dcerku vyčerpává a je ráda, že Peter zahrnuje děvčátko pozorností a vytváří mu pohádkový svět. Postupem času si Peter uzurpuje roli Margauxina kamaráda, otce i milence a brzy ji zcela ovládá. Citlivé dítě s bujnou fantazií se promění v uzavřenou mladou ženu na pokraji sebevraždy. Když je Margaux dvaadvacet let, nemocný a výčitkami svědomí sužovaný šestašedesátiletý Peter se zabije. Naprosto mimořádně působivá autobiografie přináší hluboké sondy do psychiky zneužívané dívky, která ve svých pamětech polidštila pedofila, a tím odkryla jeho zločin v mnohem děsivějším světle....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90298/big_tygre-tygre-JbF-90298.jpg 3.3103
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Jota
Originální název:

Tiger, Tiger, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (35)

Kniha Tygře, tygře

asi_clovek17
14.04.2020

Dobře, asi většina lidí pochopí že tato kniha není postavena na bůhvíjakým zajímavém stylu psaní, ale je postavena na extravagantním a kontroverzním tématu pedofilie. Když pominu společenské vnímání příběhu, tak jo, líbilo se mi to. Líbilo se mi obhájení pocitů dívky i již zmiňovaného pedofila. Líbily se mi obrazy charakterů rodinných příslušníků. zkrátka jsem to autorce sežrala i s navijákem, a ať už se tento příběh zdá nerealistický, já jí vše věřila. Rozhodně vloženého času nelituji a za mě vysoké hodnocení

Tyrkysová
19.05.2018

Velmi zajímavá sonda do duše malé holky v područí pedofila. Silné, kontroverzní, ale vracet se k tomu rozhodně nebudu...
Jakkoli je totiž téma zajímavé a najdeme v něm mnoho pasáží k zamyšlení, kniha jako taková bohužel příliš čtivá není. Je plná popisů obyčejných dnů a množství nedůležitých informací. Jistě by jí prospělo více redaktorských úprav a také nějaký objektivní názor - když už ne od autorky samotné (z jejího vyprávění je stále patrné velké ovlivnění a zaslepení), tak alespoň od nějakého odborníka.


Nomia
07.03.2018

Paskvil. Opomenu-li fakt, že ze samotného téma je mi na blití, neubráním se dojmu, že je kniha velmi chabě napsaná. Zajímavý nápad popsat vyvíjející se vztah starého pedofila a malé holčičky - od samotného počátku až po dospělost, snaha vylíčit, jak s ní dokázal manipulovat, postupná gradace citů, to vše vyšumělo do prázdna...
Autorka nedokáže čtenáře vtáhnout do příběhu, natož aby se sblížil s nějakou z postav. A to ani s obětí. Velmi emočně ploché, postava Margaux je hlavní průser celého díla.
Knihu naprosto zabila totální nevěrohodnost jednotlivých postav, smýšlení malé Margaux bylo absolutně mimo a rozhodně nepůsobilo, jako myšlení malé holčičky.
Téma je sice odporné, ale dala by se z něj vytřískat velmi emotivní mrazivá kniha, pro Fragosovou to ovšem byla až příliš vysoká laťka, kterou nepřekonala. Jako psychologická sonda do života pedofila i jeho oběti - špatné, jako mrazivé drama - opět špatné. Nedoporučuji, kniha se nepovedla.

hellena1523
31.12.2017

No...
Z některých scén se mi trochu dělalo mdlo. Chvílemi vážně silná káva...místy trochu nuda.

Pak mi bylo trochu zvláštně z toho, že mi je Petera líto, protože ta malá holka je vlastně docela vyčůranej spratek!

Nevím, jestli nepřeceňuju autorku (nebo celý ten příběh), ale pod tou slupkou zvláštnosti, nenormálnosti a pod výstražnou cedulí PEDOFIL, mi přišlo, že ti dva měli mezi sebou něco čistého, co málokdo pozná za celý svůj život.

Říkejte si, co chcete, ale ať už je to jakkoliv, je to zase trochu jiný úhel pohledu...

kannibal28
03.10.2017

Príbeh malej margot nebol zlý ale ani taký drsný ako som čakal. Dávam 4 hviezdy preto že až tak som ten príbeh nehltal.

Shimy
24.04.2017

Nevím, co si o téhle knize mám myslet. Často se ve mě mísily pocity, kdy mi přišlo nejdřív samozřejmě hrozně líto zneužívané nevinné holčičky a starého chlapa jsem nenáviděla, za to, co jí prováděl. Někdy jsem se ale naopak přistihla, že mi je líto pedofila, a že ta malá holka by si zasloužila pár facek. Vůbec netuším, co si z toho odnést. Asi jen to - dopřát svým budoucím dětem nádherné a bezstarostné dětství, aby si nemusely "hledat" takového nějakého "podobného Petera".

ajla5
04.01.2017

Šokující a smutné.

Anysis
21.10.2016

Slabé. Na ty recenze jsem čekala strhující příběh, ale kniha mě upřímně zklamala.

1