Hra se smrtí

Internet, webové stránky, sociální sítě - převratná globální informační exploze lidstvo nezměnila, jen mu poskytla větší šanci k dobru i zlu. Autentické videozáznamy série vražd šířené touto cestou uvádějí v pohyb FBI, rázovitou dvojici minneapoliských detektivů Magozziho a Rolsetha, v neposlední řadě pak skupinu programátorsko-analytických počítačovým mágů kolem Grace McBrideové, přezdívanou Opičkáři. Ta nyní oficiálně poskytuje choulostivé investigativní služby bezpečnostním složkám USA. Když detektivové oddělení vražd Leo Magozzi a Gino Rolseth zaparkovali v podzemních garážích minneapoliské policie, venku bylo třicet stupňů ve stínu. Přijeli elegantním černým cadillakem, zkonfiskovaným druhořadému drogovému dealerovi. Ne sice bavorákem nebo mercedesem, ale autem s navigací, automatickou klimatizací a sedadly elektricky nastavitelnými do více poloh, než líčí Kámasútra. Pěkně horko bylo také v sídle policie. Protiteroristická jednotka a pyrotechnici vyjížděli do nákupního centra k dalšímu podezřelému předmětu, mládež se mezi sebou mydlila do krve a prezentovala své kousky na videoportálu YouTube. Magozziho a Rolsetha zatím namísto k vraždě vyslali k ohlášenému utonutí. A tak se zakrátko plahočili zpustlým zákoutím na břehu Mississippi, stranou od pěstěných zelených trávníků, kde obvykle piknikovaly rodiny a kochaly se vyhlídkou na řeku. Spatřili nešťastnou osobu - v slavnostních bílých šatech vypadala jako nevěsta - s hlavou pod vodou, beze známek života. Tím to začalo. Grace McBrideovou a tým firmy Monkeewrench - počítačové mágy, kteří zbohatli na počítačových hrách a pomáhali už nějaký čas policii vytvářením a aplikací kriminalistického softwaru - získala FBI ke spolupráci na vyšetřování série videozáznamů vražd umístěných na webu. Magozzi, Rolseth a společenství Monkeewrench zvané Opičkáři zanedlouho objeví krajně znepokojivou souvislost mezi nebohou nevěstou a nejnovějším, dosud nejděsivějším zneužitím internetu. Všichni nasazují veškerý um a síly, pročesávají internet a pátrají po pachateli, nastává závod s časem, aby vražedná mise neeskalovala....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81310/hra-se-smrti-mpG-81310.jpg 2.419

Monkeewrench 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

Shoot to thrill, 2010

Kniha Hra se smrtí

Nočnípták
23.03.2020

Začátek divný, musela jsem se do čtení nutit. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila o co tady vlastně jde. Nakonec jsem ráda, že jsem vytrvala. Pátrání na mne sice působilo nějak roztříštěně, rozvolněně, ale téma bylo zajímavé a detektivové sympaťáci. Společníci z počítačové firmy též.

Atanone
14.06.2018

Brrrr....Téma děsivé a vcelku možné.
A co my? Dokážeme se nedívat na senzace a nezvyšovat tím jejich sledovanost?

Esko*
29.04.2013

Hodně nepovedené...

sarekaslukova
20.04.2013

K přečtení této knížky jsem se nemohla dlouho donutit. Vždy jsem začala a po pár stránkách mě to přestalo bavit. Ale přesto jsem ji přečetla. Byla to příšerná nuda. Trochu mě tam rozčiloval ten slušnej slovník policistů. Prostě ty sprostá slova k nim patří a nahrazovat je slovem Ježiškunakřížku mi příjde dost zbytečný.

evasamankova
05.03.2013

Nepovedená a nejhorší ze všech knih od autorek P. J. Tracy. Působila na mě neuceleně a nedotaženě. Bylo to celé špatně.

americká literatura detektivky

P. J. Tracy