Společenství stínů

Kate Greyová si u přátel prohlíží fotky z dovolené v Miami, když zažije šok. Na jedné z fotografií je její manžel Charlie. Tmavé vlasy, modré oči, jeho typický úsměv… Ne, Kate ani na chvíli nepochybuje, že je to on. Věc má ovšem háček: Charlie to být nemůže, protože se před rokem za záhadných okolností utopil na Sicílii. Viděla přece jeho mrtvé tělo! Kate je odhodlána muže z fotografie najít a zjistit, kdo to vlastně je. Sleduje stopy vedoucí z Miami na Sicílii a každým okamžikem v ní sílí vědomí, že o muži, jehož považovala za svou životní lásku a strávila po jeho boku dva nádherné roky, věděla proklatě málo. Vlastně skoro nic. Byl Charlie zavražděn? Bylo jejich manželství skutečně tak bezproblémové, jak jí utkvělo ve vzpomínkách? A jestliže už Kate nemá komu věřit, může se spolehnout alespoň sama na sebe, anebo ji dostihne vlastní tajemná minulost?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46720/spolecenstvi-stinu-a8m-46720.jpg 3.779
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

The Company of Shadows (2009)

Kniha Společenství stínů

evka11

Velmi dobrý příběh, skvěle napsaný.

Atanone

Tak toto šlo mimo mě..jak říká Arwen - překombinované. Navíc reakcím hlavních hrdinů jsem nedokázala uvěřit. Nevím, co bych Charliemu provedla, kdybych byla na místě Kate. Ale asi bych mu už nemohla věřit. A je možné milovat někoho, komu nevěříme?

Dávám 3, protože se autorce povedlo mě chvíli tahat za nos, a ta chvíle byla docela čtivá

ArwenAragorn

Kniha je slabší než Parazit, ale líbila se mi. Je napínavá, akční a čtivá. Uznávám, že je dost překombinovaná a je tam hromada zvratů, ale na rozdíl od spousty ostatních čtenářů mně to tolik nevadilo.

Laf
23.07.2018

Nejdříve se mi do knihy moc nechtělo, málem jsem ji rovnou i odložila, ale jsem ráda, že jsem se nakonec odhodlala ji přečíst. A byla jsem velmi překvapena. Kniha mě hned po prvních stránkách vtáhla do děje a hltala jsem stránku za stránkou až do konce. Zajímavý příběh, hodně zápletek a zvratů. Můžu jen doporučit :)

Heyhey
21.05.2018

Proč vždycky naletím na ty anotace? Nedočetla jsem.

lampernaqui
30.11.2017

Naladěn autorčiným Parazitem jsem se pustil hned do jejího dalšího románu, aby mě v něm bohužel zklamala. Slovo "překombinované" je u téhle knihy poměrně slabý výraz. První polovina knihy ještě celkem šla, ačkoliv proměnu hlavní hrdinky v neohroženou agentku jsem jaksi nechápal. Jenže potom přišel jeden zvrat, další zvrat, hromada zvratů a závěrečný megazvrat, který mi vše postavil na hlavu... já knihu odložil a nechápal, jestli to bylo myšleno vážně. Bohužel ano...

hledaseniki
26.10.2017

Kdysi jsem od autorky četla, její knihu Parazit, která byla perfektním thrillerem, a byla jsem dost zvědavá na její knihu Společenství stínů, celkem nedávno se mi jí povedlo sehnat právě tady v bazaru.
Příběh ženy, která truchlí pro svého manžela, který zemřel před pár lety na jejich společné dovolené, jenže truchlení vystřídá posedlost, když se vrátí její přátelé z dovolené a na fotografii najde právě svého zesnulého manžela, rozhodne se vydat za ním a zjistit jestli je mu jen podobný nebo je to skutečně její manžel, kterého vlastně skoro neznala. Jak nejlépe vyjádřit pocity při čtení knihy?

Upřímně, bylo to strašné. Z počátku to vypadalo docela zajímavě, v knize se střídá pár kapitol ze současnosti – kdy hlavní hrdinka (už si nepamatuji na jméno) vydává hledat manžela a kapitoly z minulosti, jak se pár seznámil až po manželovu smrt. Jak říkám začátek je docela zajímavý, ale čím víc se ponoříte do příběhu tím je to horší a horší a přitom by to mělo být naopak. Přišlo mi, že čtu takovou tu brakovou literaturu, která kombinuje žánr thrilleru s romantikou, což by nebylo tak strašné, kdyby ten příběh nebyl tak šíleně stupidní. Laciná zápletka s otravnou hlavní hrdinkou, která vyústila v něco vyloženě otřesného, všechno to bylo zbytečně překombinované, čte se to sice lehce, má to dobrou myšlenku, jen to prostě nevyšlo tak jak mělo. Největší plusem celé knihy je právě Charlie, který je v té knize zatraceně málo!

Honey19
02.03.2017

Naivní a dle mého názoru hloupý příběh. Hlavní hrdinka absolutně nesympatická. Měla jsem co dělat abych knihu vůbec dočetla..

Ruth Newman
anglická

• Parazit (2010)
  • Společenství stínů (2010)

Kniha Společenství stínů je: