Julie

Mladá pětadvacetiletá Američanka Julie Jacobsová zdědí po své tetě podivný dopis, který ji posílá do italské Sienny. Zde se Julie dovídá, že je přímým potomkem Julietty a Romea, kteří v Sienně skutečně ve 14. století žili a jejichž tragický příběh inspiroval nesmrtelné Shakespearovo drama. Rozhádané rody, které kdysi stály za zmařenou láskou, v Sienně pořád žijí a kletba, jež na ně byla seslána, je stále sužuje. Julie se snaží dobrat pravdy o tom, co se před šesti stoletími stalo, a tuší, že i kdyby našla svého Romea (a jeden takový by tu byl), hrozí jí stále stejný osud - tedy tragická smrt. Trailer ke knize - http://www.youtube.com/watch?v=8x7sEa7_k0Q...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/79150/julie-USY-79150.jpg 4.291

Juliet (2010)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Julie

Aerine
11.08.2018

Když nic moc nečekáte a je si chcete dát letní oddychovku, Julie je perfektní volbou. Naprosto souhlasím s komentářem "simviki". Nenapsala bych to líp ;-)

Liana
15.06.2018

Takéto knihy milujem. Záhady, intrigy, napätie, romantika, humor, trocha histórie a zároveň súčasnosti.
Skvelé.

simviki
14.02.2018

Tahle knížka vás určitě naprosto dostane pokud :
1) milujete, tak jako já, Shakespeara
2) fandíte romantice a milostným zápletkám
3) rádi, alespoň v knížkách, cestujete po různých cizích městech. Jestliže jste po přečtení Inferna zatoužili navštívit Florencii, zaručeně tentokrát začnete hledat cestovku, s níž se dopravíte do Sieny
4) dokážete na knihách ocenit vypravěčský jazyk autora, švih a spád, stejně jako napínavé, místy až akční scény
5) líbí se vám příběhy vyprávěné ve více časových rovinách
6) máte rádi tajemno, hádanky, pentagramy a indicie, kterými se necháte vést
7) tuctový předvídatelný románek není váš šálek kávy. Mnohem raději máte, když se to celé zamotá a nakonec zjistíte, že vše bylo jinak, než jak se tvářilo na začátku.
8) umíte přimhouřit jedno oko, nad neuvěřitelností a přetažeností některých scén
Zkrátka a dobře , je to takový Dan Brown v ženské mnohem romantičtější verzi a mě si úplně získala.

AnetV
28.12.2017

Čekala jsem jen romantiku,ale závěr byl tedy pěkně napínavý. Čtení jsem si moc užila, takže jsem samozřejmě zvědavá i na filmové zpracování.

bookcase
18.10.2017

Příjemný mix romantiky, historie a dobrodružství, ke konci sice trochu víc překombinovaný, že by i Dan Brown mohl závidět, ale vcelku čtivý, se zajímavým námětem.

Pavlnka
22.07.2017

Líbilo se mi prolínání časových linií. I když musím říct, že mi zajímavější přišel příběh z minulosti. Příběh ze současnosti mi přišel moc vyumělkovaný.

agatha2
12.02.2017

Oooo, tak to bylo moc pěkné. Knihu jsem četla na doporučení kolegyně z jedné čtenářské skupiny a musím jí dát za pravdu, byla opravdu výborná. Četla se jedním dechem, atmosféra slunné Itálie Vás vtáhne do děje, ani nevíte jak. A historická dějová linka Vám opravdu vžene slzy do očí. A upřímně, zde naznačený příběh Romea a Julie se mi líbil mnohem více než ten z páně Shakespearova pera a to jsem jeho velká milovnice, ale tady jsem si dovolila se zasnít a popustit uzdu své fantazii, dát na své srdce a opravdu mě zaujal prostě více.

ksander33
29.12.2016

Dobré čtení na dovolenou. Zajímavý pohled na nejznámější příběh z pera Shakespeara. Ke konci knihy jsem se ztrácela v dějových liniích a charaktery postav mi přišly příliš předvídatelné. Každopádně některé zvraty mě mile překvapily a kniha byla místy napínavá. Další knihu od autorky si však nejspíš nepřečtu.

amysa
24.11.2016

Další z mých povedených nákupů, další výprodejovka, která tak dlouho a trpělivě čekala na to, až přijde její čas... A vyplatilo se!
Moc hezký, čtivý a napínavý příběh... Docela dlouho se mi nestalo, aby jsem popírala veškeré denní činnosti natolik, abych mohla jen číst a číst a hltat jednu stránku za druhou a abych co nejdříve zjistila, jakým směrem se budou obě dějové linky ubírat...
Něco jsem odhadla, něco vůbec, každopádně mě knížka vtáhla do děje od naprostého začátku a nepustila mě dřív, dokud jsem jí nedočetla až do konce... I přes trošku přehnaný závěr dávám zasloužených 5 hvězdiček a jednoznačně doporučuji!
Tohle je knížka, kterou ,"my romantičky", zkrátka nesmíme vynechat:-)

Evule114
06.08.2015

Tuhle knížku jsem četla před nějakou dobou. Musím říci, že jsem jí hltala jedním dechem. Doporučuju jí všem.. já si ji přečtu určitě ještě jednou :-)

kacka29
17.06.2015

Skvělý příběh :) Konečně vím jak to doopravdy bylo s Romeem a Julií :)

zuza.floderova
10.04.2015

Kniha se mi strašně líbila, jsem ráda, že mě na ni lenkanel upozornila, nejvíc miluji tenhle odstaveček, vůbec se tam nehodí, od Julieta (Giulietta) bych to nečekala. Opravdu číst tuto pasáž v přeplněném trolejbusu nebyl nejlepší nápad. :D

"Tak jo, přestaneme slovíčkařit," dopálila jsem se. "Na rovinu, vy chcete, abych táhla do horoucích pekel, a já to udělám. Vrátím se do Států a už nikdy nebudu obtěžovat ani vás, ani vaši skvělou kmotru. Napřed chci ale zjistit, co je to za hajzla, který mě sleduje, a sehnat někoho, kdo mu nakope prdel."

Heyhey
26.10.2014

Kombinace romantiky a napětí byla příjemná, i když děj byl pomalejší.

siena
03.05.2014

Dvě paralerní vyprávění - příběh sienské Giulietty a Romea, nelítostného boje mezi rody Tolomeiových a Salimbeniových, má patříčný nádech romantiky a tragédie. Oproti, příběh odehrávajicí se v přítomnosti se bohužel moc nepovedl. Ne příliš sympatická hrdinka, za vlasy přitažená zápletka...ale z procházky "tajemnou" Sienou jsem se nakonec vrátila spokojená, jak také jinak:)

lenkaknel
29.12.2013

Výborné čtení, až na ten konec v kryptě...to mi opravdu přišlo přehnané.

fraste
02.07.2013

mám rád Shakespeara,mám rád příběhy,mám rád prolínání v čase,nemám rád střelbu v poslední vteřině....

bbara155
28.06.2013

Pěkný napínavý příběh s prolínáním přítomnosti s minulostí. Zajímavý nápad na variaci tragického Romea a Julie. Bylo tam ale pár drobných chybek a nelogičností, kvůli kterým musím dát jednu hvězdu dolů. Jinak ale fajn oddychové čtení, které můžu doporučit.

budíček
08.06.2013

Shakespearův příběh tak trochu jinak, tak trochu ve stylu Dana Browna (jak to někdo o tomhle dílku už někde psal). Ale uznávám, že hodně čtivý, místy i vtipný s dvěma liniemi (minulou s příběhem Romea a Julie a tou současnou moderní linií), záhadami a šiframi, starou kletbou, starým řádem, padouchy, co chtějí poklad a také s trochou lásky. Příjemný odpočinkový román.

evasamankova
13.04.2013

Po přečtení se mi kniha celkem těžko hodnotí. Byla čtivá, zajímavá a netradiční. Vadilo však několik věcí. Momenty zvratů v ději byly psány vcelku ledabyle. Tak jak se to autorce v té chvíli hodilo. Pro mě nepřesvědčivé. A vadil mi dosti neuvěřitelný a přestřelený konec v kryptě. Nebýt jeho, možná bych hodnotila výš. Ale každopádně kniha si jedno přečtení zaslouží. Ale v knihovně si jí nenechám, posílám ji dál.

anibeni
24.03.2013

Nádherná knížka, která mne chytla doslova od první stránky... Kniha, která mi nedala šanci odhadnout, jak to vlastně celé dopadne.

Juliet.ka
16.03.2013

Příběh plný nečekaných zvratů, který mě dočista pohltil. Nebyl moc dobrý nápad začít to číst "před spaním" protože místo spaní jsem strávila noc (a po té snídani i oběd) mezi stránkami a všech 365 stran jsem zhltla téměř jedním dechem.
Vážně jsem nečekala, že by něco Romea a Julii po mé srdcařské stránce překonalo, ale musím uznat, že Anne Fortier vytvořila úžasnou knihu s dějem, kterému se dá snadno uvěřit. Navíc - sama jsem Julie, takže kdo ví? :)

enyr
15.03.2013

Zase jedna knížka, co mně naprosto dostala. Nemohla jsem se od ní odlepit. Jednoduše skvělá! Přečíst a umřít :)

Andulienka
08.03.2013

Krásny príbeh z talianskej Sieny, dobre spracované prelínanie súčasnosti s minulosťou...naozaj taký ženský Dan Brown :) Pekné čítanie pre romantické dušičky s miernou dávkou tajomna...

pisutka
16.02.2013

Šifra mistra Leonarda pro holky :-).
Závěr vyprávění přestával být více a více uvěřitelný, ale celkový dojem napravuje čtivost románu.
A jako bonus, příběh čtenáře naladí na letní toulky za poznáním.
Kdo by se nechtěl zamilovat v místech, kde vznikl jeden z nejznámějších milostných příběhů všech dob?!

Majulinek
08.01.2013

Překrásná kniha odehrávající se ve slunné Itálii. :)

Kera
25.11.2011

Přenádherná knížka, přečetla jsem ji jedním dechem a vážně uvažuji o její koupi.

Kopretina_aku
05.10.2011

Překrásná knížka. Plná napětí, vášně, lásky, ale i intrik. Jedna z nejlepších knih, co se poseldní dobou objevily na trhu. Mám chuť se rozjet do Itálie a pátrat po stopách Romea a Julie :-)

Nikol18
24.08.2011