Navždy tvůj

kniha od:

Navždy tvůj https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156533/navzdy-tvuj-156533.jpg 3.7 197

Pětatřicátnice Judith se v supermarketu seznámí s okouzlujícím svobodným architektem Hannesem, který si získá nejen Juditino srdce, ale také sympatie její matky a všech přátel. Zdá se, že je to po všech stránkách ideální muž. Jenže… Hannes je příjemný, jenže až nesnesitelně, je pozorný a oddaný, jenže otravně. Intenzita jeho lásky začne Judith dusit. Čím více se chce z příliš těsného vztahu vymanit, tím více se k ní Hannes snaží připoutat. Nakonec se s ním Judith i přes nesouhlas svého okolí rozchází. Hannes na ni však začíná vyvíjet stále se stupňující psychický nátlak. Až Judith skončí na psychiatrii. Ještě že je tu její asistentka Bianca, která jediná věří Juditinu podezření… Román Navždy tvůj začíná jako klasický milostný příběh, ale končí jako napínavý psychothriller. Po svém vydání se velmi rychle vyšplhal na čtvrté místo žebříčku bestsellerů týdeníku Der Spiegel.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány

Vydáno: , Host
Originální název:

Ewig Dein , 2012


více info...

Komentáře (61)

Komentáře 61 Recenze 4

mcabr
mcabr
25.11.2020 5 z 5

Pěkný, docela napínavý jak to vlastně je.

lencin
lencin
30.09.2020 4 z 5

Ronantická láska pětatřicetileté Judith s panem "Dokonalým" získává ale brzy nádech psychothrilleru.
Výborně napsané a velmi uvěřitelné. Děsivé.
(2015)


coolpet.CP
coolpet.CP
19.03.2020 4 z 5

Ze začatku se mi kniha špatně četla a chtělo se mi ji odložit. Naštěstí jsem vydržela a druhá polovina knihy mě nutila číst pořád dál a dál. Konec byl nečekaný. Nakonec velmi zdařilá kniha, doporučuji.

cukrovka
cukrovka
07.02.2020 4 z 5

Styl psaní mi trochu připomínal reportáž. Zaujalo mě členění kapitol na fáze vztahu. Téma bylo hodně zajímavé a postupný přerod z romantiky do psychothrilleru mě nenechal knížku odložit. Jen ten konec by zasloužil větší propracovanost.

Marcela52
Marcela52
14.11.2019 4 z 5

Zajímavý příběh o tom, jak příliš lásky může udělat ze života peklo. Autor má velmi příjemný, čtivý a kultivovaný styl, takže doporučuji jako dobrou oddechovou četbu.

RadkaM8
RadkaM8
15.03.2019 5 z 5

Napínavá, zaujímavá kniha. ÚŽASNÝ ZÁVER ! Prečítaná za dva dni. Vtiahla ma do deja, do situácie, do kože hrdinky. Odporúčam

romana0733
romana0733
11.01.2019 4 z 5

Z knihy mám smíšené pocity. Ze začátku mi vadil styl psaní, pak jsem z knihy byla zmatená, ale nakonec tam přece jen přišel zvrat, kdyb mě autor zmátl, ten konec byl dobrý.

čika
čika
13.12.2018 3 z 5

Bavil ma humor knizky, trochu nezlucitelny s hlavnou dejovou liniou, ale nevadi. Precitane za chvilocku

intelektuálka
intelektuálka
12.10.2018 4 z 5

Téma stalkingu - v pojetí rakouského autora napsané s humorným nadhledem...

Když se Judith v obchodním centru seznámí se sympatickým Hannesem - zdaleka netuší, co ji čeká...

Tomu se podaří zmanipulovat její rodinu a přátele a Judith marně hledá únik...


Ale role se obrátí a z oběti se stane útočník....

Doporučím - aktuální téma.

Veronika33
Veronika33
07.10.2018 2 z 5

Tak toto mi vyložene nesadlo aj keď kniha má necelých 160 strán, príbeh sa vliekol a bol taký nemastný neslaný. Posledných 10 strán pripúšťam trocha akcie bolo, ale aj to bolo nedotiahnuté. Celá kniha pôsobí nesúrodo. Podobnú tému som čítal aj v knihe "Kniha o tebe" a ani tá ma nezaujala. Repete sa teda konať nebude.

allyce
allyce
11.09.2018 2 z 5

Červené knihovně se vyhýbám obloukem, takže jsem se až do chvíle, kdy červená ztmavla téměř na černou , pěkně nudila. Pak už to bylo lepší, ale celkově knihu hodnotím jako průměrnou na rozdíl od autorovy knihy
Není zač.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
11.09.2018 5 z 5

Čtivé, místy úsměvné, docela napínavé, tak trochu romantika, hodně psycho, s vážně dobrým závěrem.
Já knihu určitě doporučuji, moc se mi líbila.

asam
asam
21.08.2018 4 z 5

Romantický příběh nebo psychothriller? Obojí v jednom.
Oddychová četba, ale nenudila jsem se.

Martinaa24
Martinaa24
11.04.2018 4 z 5

Velmi napínavá kniha, od které jsem nemohla odtrhnout oči.

adorjas
adorjas
06.04.2018 1 z 5

Po Dobrý proti severáku som čakala podobný náboj, ale tu mi nesedel prostoduchý text ani fabulácia celková. Hlavná hrdinka sa vôbec nechovala patrične, proste ste cítili, že to o nej písal chlap...Možno na dovolenku fajn, ale takto...

broskev28
broskev28
31.03.2018 4 z 5

První kniha tohoto autora a hned takový příjemný šok! Styl psaní, členění textu, zajímavé postavy (učnice - šestnáctka Bianka, lékařka na psychiatrii). V knihách o švadleně se dozvídám taje krejčovské práce, v pekařství zase něco z kuchyně. Nikdy by mě nenapadlo, že u majitelky obchodu s lampami se mohu poučit o typu světelného zdroje i světla samotného - postupně jsem v každé "kapitole" (i když se tady tak nenazývají) hledala nějaký odkaz na lampy a lustry, na místo jejich vzniku.
Tento způsob popisu míst, v nichž se příběh odehrával, byl pro mne téměř rovnocenný vlastnímu příběhu. Znám člověka, který se Hannesovi velmi podobá, takže příběh byl pro mne velmi realistický. Občas jsem přemýšlela, co bych dělala na místě hlavní hrdinky, jak bych tuto situaci řešila. A vždy jsem se přistihla, jak obdivuju autorův způsob psaní.
A i když mi závěr nepřipadal příliš věrohodný, už teď se těším na jeho další knihu!

Lucka11
Lucka11
03.03.2018 3 z 5

Pre mňa miestami dosť desivé čítanie - v tom smere, že sa to teoreticky može stať každému. Alebo, že máte za suseda podobného muža ako Hannes....
Knižka sa číta rýchlo, bavila ma. Aj keď záver bol príliš rýchly...

OliP
OliP
02.01.2018 3 z 5

Můj oblíbený autor, líbí se mi jeho styl. Sedí mi ale od něj spíše lehčí věci, tématem se od ostatních knih tato kniha vymyká. Kniha Není zač od něj u mě vede s přehledem.

i.stefany
i.stefany
21.11.2017 5 z 5

Velmi čtivý psychothriller. Kniha, ve které se z postupné lásky vyklube zničující posedlost. Láska, která vás připraví o zdravý rozum a dožene až na samou hranici normálního bytí. Skvěle se četla.

Stoklaska
Stoklaska
26.10.2017 4 z 5

Od Daniela Glattauera jsem četla Dobrý proti severáku a Každá sedmá vlna, což byly skvostné knihy. Kniha Navždy tvůj mě mírně zklamala. Líbilo se mi, jak se charakter příběhu postupně měnil a jak narůstalo napětí. Chvíli jsem nevěděla, jestli je Hannes skutečně psychopat nebo jestli se vše zrodilo jen v hlavě Judith. Docela mě překvapil rychlý a odfláknutý konec celé knihy. Čtenář by si jistě zasloužil víc...

hledaseniki
hledaseniki
24.10.2017 3 z 5

Daniela Glattauera miluji a to doslova a do písmene. Před lety jsem propadla jeho Dobrý proti severáku a Každá sedmá vlna už tehdy jsem se do něj zamilovala, pak vyšla jeho další kniha Není zač, která mou lásku jen prohloubila. Dlouhou dobu jsem měla ve čtečce Navždy tvůj a letos už byl čas si připomenout mého oblíbence.
V tomhle případě zapomeňte na předešlá autorova díla, protože tohle s nimi nemá vůbec nic společného. Jde o román, který se chvilku tváří romanticky a pak tak nenápadně přejde do děsivější noty a pomalu se v tom snaží naučit chodit. Hlavní hrdinka je nesympatická, otravná, zakomplexovaná a rozhodně je nevyrovnaná. Hannese tam byl jen okrajově a rozhodně to stačilo. Nijak zvlášť nemusím knihy ve kterých jsou psychopatičtí pronásledovatelé, protože mi to všechno přijde stejné a taky se mi při čtení stalo, že jsem si říkala, tohle jsem už někde četla, oproti tomu ten závěr byl vynikající, jenže ta cesta k tomu závěru byla trnitá nejen pro hlavní hrdinku, ale i pro mě jako pro čtenáře. Styl vyprávění mi jednoznačně nesedl, er forma a v závěsu přímá řeč to není úplně nic dle mého gusta. Daniel Glattauer evidentně vybral špatné téma pro svůj příběh, škoda. Přesto všechno Dobrý proti severáku, Každá sedmá vlna a Není zač bude vždy patřit k mým nejoblíbenějším knihám.

hanča34
hanča34
03.02.2017 4 z 5

Kdysi jsem byl nadšena knihou Dobrý proti severáku, tak jsem si nadšeně půjčila i Navždy tvůj. Je fakt,že Daniel je výborný vypravěč, přesto tato kniha mně spíše děsila než bavila a na konci jsem si docela oddechla. Ale na 4 hvězdičky to je.

lidunka1
lidunka1
30.01.2017 5 z 5

Knížka je výborná, zhltla jsem ji.

metyna
metyna
01.12.2016 5 z 5

Ano opravdu dobře napsáno, živě. Kniha mě zabavila.

Aleh
Aleh
18.07.2016 4 z 5

Už v samotném názvu je něco patologického! Kdo je vlastně Hannes? Milující člověk, nemocný muž, všehoschopný manipulátor, lidská zrůda?
Člověk, který žije dva životy. Na okolí působí jako sympatický milý mladý (řeklo by se ideální) muž.
A v soukromí?
Kdo uvěří a pomůže Judith, pro kterou jeho „láska“ začíná být nesnesitelnou, neuvěřitelně svazující a neúnosnou?
Psychothriller se vším všudy…. Daniel Glattauer dokáže čtenáře zaujmout a nepustit. Obracíte stránku za stránkou a chcete vědět, jak to dopadne.

mdvorak
mdvorak
16.05.2016 5 z 5

i přesto, že má kniha tak málo stránek docela se mnou zamávala. Co všechno jsou lidé schopni udělat pro lásku? A jak dlouho to vydrží...

mekkejla
mekkejla
12.04.2016 4 z 5

Uuuf, tak z toho se teda vyklubalo dobré psycho! V pasážích, kde Judith byla mimo díky práškům a neustálému strachu jsem si taky připadala naprosto ztracená - Glattauer to popsal opravdu hodně živě a uvěřitelně.

Ivuska.09
Ivuska.09
07.03.2016

Tahle knížka mi hodně připomínala knihu Deník mého stínu. Styl psaní byl sice odlišný, ale tématika byla stejná, jenom "omáčka" okolo trochu jiná. Protože jsem jako první četla právě Deník mého stínu, který se mi líbil, tato kniha už mě tolik nezaujala. Na druhou stranu byla čtivá a lze ji číst se zaujetím, jak to celé dopadne...

danae1515
danae1515
12.01.2016 4 z 5

Knížka mně dost rozhodila. Šílené téma. Naprosto zmáknutá problematika. Jak ho takový námět mohl vůbec napadnout? Za půlkou jsem knihu na čas odložila, nemohla jsem to číst, měla jsem o Judith strach.... , takové reálné, děsivé, bolestivé, uvěřitelné....čtení.
Nemám ráda psycho, thrillery, horory.... , zde to bylo více než šmrncnuté, proto ztráta hvězdičky.

Ale ani tady se Danielovi nedá upřít mistrovství. Co kus, to perla, platí i u této knížky.

Šánka
Šánka
29.09.2015 5 z 5

Mně se moc líbí jak autor píše a stejně jako předešlé knihy, i tato mě nadchla. Příběh, který zdánlivě začíná jako milostný román se postupně mění v napínavý psychothriller. Román, kde chorobná, psychopatická posedlost je zaměňována s láskou, která dusí, chce vlastnit a ničí vše kolem sebe.
Spisovatele jsem objevila jen díky DK a musím říct, že to, na co jiní potřebují popsat mraky stran, jemu se povedlo v útlé 200 stránkové knize. Paráda !!!