Vášnivý muž

Vášnivý muž https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1457/vasnivy-muz-1457.jpg 3 12 7

Joanna Trollope série

Archie a Liza řeší zásadní otázku: Co je vášeň a co láska? A kterému z těchto citů dají přednost? Příběh o otcích a synech, sexu a lásce, loajalitě a identitě, mužské krizi středního věku a ženského strachu ze selhání, odehrávající se v prostředí života na anglické vesnici. Logansovi jsou zábavný a všemi obdivovaný pár. Archie kdysi přebral Lizu jinému a odvezl ji ke svému otci do Skotska. Dnes žijí spokojeně na venkově, mají tři děti, Archie je lékař a Liza učitelka. Očekávají příjezd Archieho otce, více než třicet let vdovce, který však k jejich velkému překvapení nepřijíždí sám, ale po svém boku má přitažlivou a okouzlující dámu, vtipnou a žádoucí vdovu, kterou si každý kromě - Archieho - zamiluje hned napoprvé...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Olympia

A passionate man , 1990

Vatter83
06.09.2021 1 z 5

Nudné, stále se opakující popisy, v půlce knihy jsem to chtěla vzdát, pak jakás takás zápletka, ale v podstatě by na celý děj stačilo 10 stránek. Opravdu nedoporučuji.

Adissek
17.03.2017

Knihu jsem ani nedočetla, vůbec nebavila.

knihomolka525
03.07.2016 5 z 5

trochu jednoduchý příběh ale dobře stravitelný

adelinka
01.07.2013 3 z 5

nenáročná kniha, chýba tam nejaké napätie, ale vcelku sa dala čítať....kniha vyjadruje vzťahy v rodine....doktora na vidieku so svojou ženou, jeho vzťah k otcovi...potom k otcovej novej priateľke.....

lusila
22.06.2013 1 z 5

Do polovice knihy pre mňa nudné čítanie, potom sa dej rozbehol, ale nie je to kniha, ktorú by som túžila prečítať ešte raz.

modranka
11.06.2013 5 z 5

Pre mňa bola kniha literárnou lahôdkou. Prvá polovica knihy predstavuje hlavných hrdinov v ich rutinnej činnosti, presne ako to už v 12-ročnom manželstve s tromi deťmi býva. Celá situácia sa začína meniť príchodom novej členky rodiny, ktorá zásadným spôsobom rozbúri hladinu pokojných vôd Archieho a Lízy. Aj Lízin návrat do práce po dlhých rokoch materskej dovolenky zanechá na samotnej Líze stopy. Tým, že roky žila pokojne vo svojej rodine, nedokáže sa vysporiadať so zamilovaným mladíkom, ktorý ju na každom kroku prenasleduje. A samotný Archie? Nuž, to vám prezradiť nechcem, lebo by ste z príbehu nemali absolútne nič. Záver je naozaj šokujúci, vôbec som ho nečakala, a musím priznať, že v prvom momente som premýšľala, koho z hlavných hrdinov mám viniť za vzniknutú situáciu. Lízu?, za to, že mala plnú hlavu kolegu? Archiho, za jeho sebeckosť a nepriateľstvo voči nevlastnej matke? Ešte dva dni po prečítaní som premýšľala, čo vlastne urobila Marína (nevlastná matka). Pomohla mladej rodine, alebo ich úplne zničila?
Takže jednoducho, kniha, ktorá vás prinúti premýšľať.

evasamankova
18.04.2013 2 z 5

Moje druhá kniha od autorky a lehké zklamání. Vcelku čtivé, ale tak nějak o ničem. Ta kniha, kterou přečtete a za týden nevíme o čem byla. Hrdinové mi byli vcelku lhostejní, momenty jejich citových změn byly vždy v ději přeskočeny, závěr nepřesvědčivý. Hodně obyčejná, průměrná kniha.

Joanna Trollope
britská, 1943