Krutost

Dannymu Cadoganovi ještě nebylo ani čtrnáct, když jeho otec v opilosti prohrál v hazardu víc, než byl schopen splatit. A zatímco viník utekl do bezpečí, rodina byla vystavena drsnému útoku věřitelů. Tváří v tvář nelítostným vymahačům se Danny rozhodl, že už nikdy nedovolí, aby jeho matce a sourozencům někdo ubližoval. On sám se stane tím, kdo nahání hrůzu, a pomstí se všem, kteří jeho rodině ublížili! Společně s kamarádem z dětství Michaelem brzy proniknou do většiny nezákonných obchodů v Londýně a stanou se jejich nekorunovanými králi. Každý, kdo má něco společného s organizovaným zločinem, si Dannyho váží - a především se ho bojí. Dannyho krutost, díky které si podrobil Londýn, ovšem nekončí ani před prahem vlastního domova. I své ženě a dětem vládne železnou rukou - vlastně spíše pěstí. Jako by si neuvědomoval, že Mary toho ví tolik, že kdyby promluvila, otřese se jeho zločinné impérium v základech. Jako by si neuvědomoval, že člověk na vrcholu moci může velmi snadno spadnout úplně dolů. Jako by si neuvědomoval, že dluhy lze splatit i jinak než penězi......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11345/krutost-11345.jpg 3.654
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Faces (2007)

Kniha Krutost

Iva B.

Druhá kniha, kterou jsem do autorky cetla a opět me to vůbec nebavilo.. Svět mafie, drogové podsvětí, to asi nebude přesně pro mě. Navíc to bylo hrozné roztahane, dost jsem preskakovala a chtěla to mít za sebou... Myslím, ze další knížky už číst nebudu.

dzejkbeltygros
22.09.2018

Knihu mi vrazila do ruky mamka, že je fajn a mám si to přečíst. Tak jsem se do toho pustila a trochu lituju. Začátek byl super a vypadalo to na dobrý příběh. Nemám sice ráda téma drog, ale čas od času si něco přečtu, abych prostě měla přehled. Celá knížka se netočila jen kolem tohoto tématu, měla i nějaký děj. Ale pořád se tam omílaly dokola ty samé věci a to mě už na konci tak štvalo, že jsem z toho byla celá nervózní a pomalu jsem se začala modlit, abych to už konečně dočetla a měla od toho klid. Byla by to hodně zajímavá a propracovaná knížka, kdyby ji autorka napsala o něco líp. Možná mě deptalo i to, že nemám ráda násilí, kterého byla plná knížka. Na druhou stranu tam byly dobře popsané povahy postav, a jak se od sebe lidé mohou lišit.

Len2očka
31.10.2017

Tato autorčina kniha mě nebavila,ale ani trošku.Má dobré knihy,tahle mě neoslovila.

hana4834
17.11.2016

Mám pocit že všechny její knihy jsou na stejný brdo vždy jde jen o drogy a nadvládu podsvětí.

Petrasuvicka
21.02.2014

Naprostá kopie Smyčky. Do půlky čtivé, ale pak se to zasekne a drhne, protože je to prostě pořád dokola. Omílá totéž do zblbnutí na 400 stránkách. Brutální a chladnokrevný Freddie Jackson dostal jiné jméno, jeho ohleduplnější a zejména bystřejší parťák, kterého zajímají důsledky i čísla, se samozřejmě nejmenuje Jimmy ale též byl nově pokřtěný. Stejně jako nemožná Jackie a její tři dcery a uvědomělá sestra Maggie... tytéž tváře, které dostaly jiná jména, jiné bydliště, ale jejich osudy byly téměř identické.

monte
14.04.2013

Zatím nejhorší kniha od mé oblíbené autorky. Ze začátku jsem se nudila, pak už jsem jen čekala,kdy konečně přijde odplata
a krutý Danny za vše zaplatí. No, trvalo to na můj vkus dost dlouho.

evasamankova
14.03.2013

Příšerná kniha. Moje druhá od M. Cole. Kdysi jsem četla Dvě ženy a ty se mi líbily.. Krutost jsem si koupila poté. Ta mě od dalších knih autorky ale odradila. Je to nudné, neustálé opakování téhož.

vyvec
09.01.2013

Knihu jsem dočetlaa musela jsem se k tomu donutit. Nadšená jsem z ní nebyla