Strašák

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jack McEvoy končí. Býval novinářskou hvězdou, ale teď dostal výpověď pro nadbytečnost. Hodlá ovšem odejít ve velkém stylu: během posledních dnů v redakci napíše nejlepší článek svého života. Hlavní postavou onoho článku má být Alonzo Winslow, šestnáctiletý drogový dealer, který se přiznal k brutální vraždě ženy. Jack zamýšlí psát o neutěšeném prostředí, nefungujících rodinách a nedostatku citu, které z jednoho nešťastného teenagera udělaly vraha. Čím hlouběji se ovšem Jack do případu noří, tím si je jistější, že Alonzovo doznání je lživé. Ten kluk je pravděpodobně nevinný......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37407/big_strasak-Us9-37407.jpg 4.3100
Série:

Jack McEvoy 2.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino
Originální název:

The Scarecrow, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Strašák

alzbeta4340
19. srpna

Pachatel je známý v podstatě od začátku, to je handicap, který si M. Connelly sám uložil. O to víc mě zajímala motivace zločinů - a ta byla jen naznačená, nepříliš propracovaná, což mě trochu zklamalo. Jinak slušná, napínavá detektivka.

kokrokr
19. srpna

Je to dobrý krimi příběh, ale já se trochu nudil. Knihy, ve kterých figuruje Mickey Haller a Harry Bosch, jsou podle mého o něco lepší. Mají výbornou atmosféru, vtip a šmrnc. To jsem tady necítil, bylo to trochu moc vykalkulované a studené. Jack McEvoy mě prostě nechytl.


berila
07. srpna

Výborná detektivka, ostatně od tohoto autora to nemůže být jinak. Ale přesto jednu * strhnu za to, že pachatel je známý prakticky od začátku a to mi dost vadí.

ilčidlo
14. března

Napínavé čtení až do úplného konce

MatoPalkes
27. ledna

Knihy z novinárskeho prostredia mám veľmi rád a keď sa to spoji s Connellym tak idem plný počet.

twiggynka
21.11.2020

No co na to říct? Jsem velkým fandou Harryho Bosche i Mickeyho Hallera a kniha s Jackem McEvoyem nebyla oni horší! Kniha je čtivá, příběh nápaditý. Další skvělé dílo pana Connellyho!

moudivlacek
20.11.2020

Technika a internet měly člověku pomáhat v životě. Někdy ale ho dokážou připravit nejen o majetek, čest, ale i o život. Zneužití technologií a hlavně internetu je v dnešní době velice aktuální a žhavá problémová otázka. Jack dostává výpověď z práce, když se ozve jedna stařenka, že její vnuk byl neprávem obviněn z vraždy a Jack to napsal do novin. Jack moc nevěří tomu, že tomu tak je. Navíc má zaučovat svou nástupkyni, mladou a až příliš moc dravou Angelu, která ho chce "podvodem" vyhodit ze sedla hned. Dá se Jack? Nebo v něm zvítězí duch pravého novináře? A co Ráchel, agentka FBI? Pomůže Jackovi po tolika letech?
Příběh o snadném zneužití informací, o nezvyklé zvrhlosti, ale i pátrání po skutečném viníku.

Hugomil
28.02.2020

Jack McEvoy podruhé a k mému zklamání zatím naposled. Pouze dvě knihy s tímto novinářem doposud napsal M. Connelly a je to velká škoda. I v této knize čtenáře potěší znovu setkání s agentkou Rachel Wallingovou a společná účast na hledání pachatele. V ději knihy potěšila i zmínka o právníku Mickey Hallerovi i Harry Boschovi - i když nejmenovitě. Je znát, že si zde M. Connelly pouze "odskočil" od svých hlavních postav z jiných sérií, ale nic není ošizeno a kniha je perfektně po "Connellovsku" napsaná a je nutností ji fanouškům M.C. doporučit. Já se na oplátku těším na další dvě "odskočení" tentokrát s Terry McCalebem. Profesionalita psaní M.Connellyho je v současnosti nejlepší v tomto žánru a vím, že jeho knihy určitě nečtu naposledy...

1