Strašák

Jack McEvoy končí. Býval novinářskou hvězdou, ale teď dostal výpověď pro nadbytečnost. Hodlá ovšem odejít ve velkém stylu: během posledních dnů v redakci napíše nejlepší článek svého života. Hlavní postavou onoho článku má být Alonzo Winslow, šestnáctiletý drogový dealer, který se přiznal k brutální vraždě ženy. Jack zamýšlí psát o neutěšeném prostředí, nefungujících rodinách a nedostatku citu, které z jednoho nešťastného teenagera udělaly vraha. Čím hlouběji se ovšem Jack do případu noří, tím si je jistější, že Alonzovo doznání je lživé. Ten kluk je pravděpodobně nevinný......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37407/big_strasak-Us9-37407.jpg 4.3120

Jack McEvoy 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

The Scarecrow, 2009

Kniha Strašák

Nimunka

Výborné čtení.

Evelin2506

Začátek dost nudný. Nicméně to byl tak úvod do děje a pak se zápletka rozjela. Connely odvedl výkon, na jaký jsem u něho zvyklá a jaký jsem očekávala. Ale zneužití IT v tomto rozsahu a čase pro mě docela nečekané.

konicekbily
22.12.2022

Není to klasická krimi literatura - je to na půl science fiction v době, kdy kniha byla napsána. Zneužití moderní IT ve prospěch vraždícího šílence. Autor nás v úvodu seznámí s oběma stranami střetu - a postupně zvyšuje napětí svým velice dobrým vyprávěčským stylem. Proč vše bylo spácháno - motiv hlavního strůjce zločinů je pouze naznačen, není plně objasněn.

March
12.08.2022

Nemůžu si pomoci, ale cokoliv je od M.Connellyho je pro mě znacka dobré detektivky. Druhý díl s Jackem, nebylo to vůbec špatné, jestli prekombinovane, možná, ale mě to bavilo. Někdy spíše zděšení, co je všechno v této online době možné, takže zápletka za mě dobrá a celá kniha taky. Já mám prostě pro Connellyho slabost,no...:)

mi-380
27.06.2022

U Connellyho je při vydávání nových knih kontinuita času zákonem, jeho hrdinové (Bosch, Haller, McCaleb, Ballardová, Wishová, Wallingová…) se přelévají z románu do románu, pomalu stárnou, setkávají se a rozcházejí, někteří dokonce i umírají. Aby uvolnili místo dalším, mladším? Třeba Jacku McEvoyovi, ten je hlavní postavou podruhé a tak trochu nahrazuje stárnoucího Bosche. Je sice novinář, ale pátrá s pomocí nám už dávno známé agentky FBI Rachel Wallingové podobně vytrvale a sebevražedně jako Bosch, jehož jméno se i tentokrát okrajově objeví.
Literární hromadní vrazi mají vždy, kromě narušené psychiky, určitý stupeň geniality a speciálních dovedností. Tohoto šílence známe už od prvních řádek a jeho specialitou je IT, takže zneužívání těchto technologií najdeme v jedné z hlavních rolí.
Shrnuto: typický Connelly, extrémně čtivý, napínavý, s několikanásobnou pointou a přepáleným závěrečným soubojem.
85 % (aktuálně 107 hodnotících s průměrem 85 %).

Lmslaver
16.04.2022

Román se rozjíždí hodně pomalu, čtenář nahlíží přes rameno novináři, potýkající se s problémy snižování rozpočtu i zaměstnanců v redakci tištěného deníku. Od druhé třetiny knihy už to naštěstí standardně odsýpá, jak se na Connellyho sluší. Není nouze o dramatické i akční momenty. Zklamal mě fakt, že pachatele známe téměř od začátku a pouze sledujeme cestu hlavního hrdiny a agentky FBI Rachel k jeho odhalení. Ubírá to momentu překvapení, snižuje dávku napětí. Celkově to hodnotím jako slabší kousek od pana spisovatele, přesto stále vysoko nad průměrem detektivního žánru.

alzbeta4340
19.08.2021

Pachatel je známý v podstatě od začátku, to je handicap, který si M. Connelly sám uložil. O to víc mě zajímala motivace zločinů - a ta byla jen naznačená, nepříliš propracovaná, což mě trochu zklamalo. Jinak slušná, napínavá detektivka.

kokrokr
19.08.2021

Je to dobrý krimi příběh, ale já se trochu nudil. Knihy, ve kterých figuruje Mickey Haller a Harry Bosch, jsou podle mého o něco lepší. Mají výbornou atmosféru, vtip a šmrnc, to jsem tady necítil. Bylo to trochu moc vykalkulované a studené. Jack McEvoy mě prostě nechytl.