Strašák

Jack McEvoy končí. Býval novinářskou hvězdou, ale teď dostal výpověď pro nadbytečnost. Hodlá ovšem odejít ve velkém stylu: během posledních dnů v redakci napíše nejlepší článek svého života. Hlavní postavou onoho článku má být Alonzo Winslow, šestnáctiletý drogový dealer, který se přiznal k brutální vraždě ženy. Jack zamýšlí psát o neutěšeném prostředí, nefungujících rodinách a nedostatku citu, které z jednoho nešťastného teenagera udělaly vraha. Čím hlouběji se ovšem Jack do případu noří, tím si je jistější, že Alonzovo doznání je lživé. Ten kluk je pravděpodobně nevinný......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37407/big_strasak-Us9-37407.jpg 4.3100

Jack McEvoy 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

The Scarecrow, 2009

Kniha Strašák

alzbeta4340

Pachatel je známý v podstatě od začátku, to je handicap, který si M. Connelly sám uložil. O to víc mě zajímala motivace zločinů - a ta byla jen naznačená, nepříliš propracovaná, což mě trochu zklamalo. Jinak slušná, napínavá detektivka.

kokrokr

Je to dobrý krimi příběh, ale já se trochu nudil. Knihy, ve kterých figuruje Mickey Haller a Harry Bosch, jsou podle mého o něco lepší. Mají výbornou atmosféru, vtip a šmrnc. To jsem tady necítil, bylo to trochu moc vykalkulované a studené. Jack McEvoy mě prostě nechytl.

berila

Výborná detektivka, ostatně od tohoto autora to nemůže být jinak. Ale přesto jednu * strhnu za to, že pachatel je známý prakticky od začátku a to mi dost vadí.

ilčidlo

Napínavé čtení až do úplného konce

MatoPalkes

Knihy z novinárskeho prostredia mám veľmi rád a keď sa to spoji s Connellym tak idem plný počet.

twiggynka
21.11.2020

No co na to říct? Jsem velkým fandou Harryho Bosche i Mickeyho Hallera a kniha s Jackem McEvoyem nebyla oni horší! Kniha je čtivá, příběh nápaditý. Další skvělé dílo pana Connellyho!

moudivlacek
20.11.2020

Technika a internet měly člověku pomáhat v životě. Někdy ale ho dokážou připravit nejen o majetek, čest, ale i o život. Zneužití technologií a hlavně internetu je v dnešní době velice aktuální a žhavá problémová otázka. Jack dostává výpověď z práce, když se ozve jedna stařenka, že její vnuk byl neprávem obviněn z vraždy a Jack to napsal do novin. Jack moc nevěří tomu, že tomu tak je. Navíc má zaučovat svou nástupkyni, mladou a až příliš moc dravou Angelu, která ho chce "podvodem" vyhodit ze sedla hned. Dá se Jack? Nebo v něm zvítězí duch pravého novináře? A co Ráchel, agentka FBI? Pomůže Jackovi po tolika letech?
Příběh o snadném zneužití informací, o nezvyklé zvrhlosti, ale i pátrání po skutečném viníku.

Hugomil
28.02.2020

Jack McEvoy podruhé a k mému zklamání zatím naposled. Pouze dvě knihy s tímto novinářem doposud napsal M. Connelly a je to velká škoda. I v této knize čtenáře potěší znovu setkání s agentkou Rachel Wallingovou a společná účast na hledání pachatele. V ději knihy potěšila i zmínka o právníku Mickey Hallerovi i Harry Boschovi - i když nejmenovitě. Je znát, že si zde M. Connelly pouze "odskočil" od svých hlavních postav z jiných sérií, ale nic není ošizeno a kniha je perfektně po "Connellovsku" napsaná a je nutností ji fanouškům M.C. doporučit. Já se na oplátku těším na další dvě "odskočení" tentokrát s Terry McCalebem. Profesionalita psaní M.Connellyho je v současnosti nejlepší v tomto žánru a vím, že jeho knihy určitě nečtu naposledy...