Každá sedmá vlna

Pokračování úspěšného románu Dobrý proti severáku Myslel si, že na ni dokáže zapomenout. Hlupáček Leo, který si zrušil emailovou schránku a odletěl do Bostonu. Nebo si nepamatujete poslední slova románu Daniela Glattauera Dobrý proti severáku? UPOZORNĚNÍ. E-MAILOVÁ ADRESA BYLA ZMĚNĚNA […] PŘÍPADNÉ DOTAZY PROSÍM ADRESUJTE SPRÁVCI SYSTÉMU. Nevíte, o čem je řeč? Zamilovali se do sebe, aniž by se kdy osobně setkali. Píší si a čekají na sebe ve svých schránkách elektronické pošty. A nyní má tento e-mailový románek románové pokračování. Glattauer ho napsal na přání čtenářů, kteří se s Leem a Emmi nedokázali rozloučit. Teď tihle dva dostávají druhou šanci. Oba si uvědomí, že se svých citů tak lehko nezbaví. Možná je tohle skutečně ta chvíle, kdy se konečně potkají. Jenže Emmi je stále vdaná a Leo navázal nový vztah. Když se ovšem šest vln rozbilo o břeh, sedmá se právě valí — a v novém románu Daniela Glattauera je to právě sedmá vlna, která přinese překvapení. Práva na knihu byla prodána do více než třiceti zemí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/108841/kazda-sedma-vlna.jpg 3.8353
Vydáno:, Host

Alle sieben Wellen (2009)

Kniha Každá sedmá vlna

Pavlína79

"nežijeme spolu, žijeme tím druhym" ... když tam něco je, tak čas, vzdálenost ani manželství to nezastaví, je škoda jen toho času, kdy se tomu bránili, ale možná se nebránili, možná zráli ...

L.Helena
12.08.2018

Měla jsem obavy, že druhý díl nemůže dosáhnout kvality dílu prvního. Ze začátku to bylo jen takové nicneříkající rozebírání citů a pocitů. Ale pak to nabralo spád a děj. A závěr...? Řekla bych, vysloveně šalamounský. Ano je to trochu červená knihovna, ale mně se to líbilo a obě knihy jsem přečetla prakticky na jeden zátah, protože jsem se prostě nedokázala odtrhnout. Oba díly se autorovi moc povedly a rozhodně doporučuji k přečtení.

Madluska
01.08.2018

Tak konečně dočteno, i když trochu se sebezapřením. Nebo abych to vyjádřila lépe - opravdu jsem chtěla vědět, jak se to celé vyvine, opravdu mě sem tam bavily přestřelky těch dvou, ale fakt mě štvalo to věčné "miláčku", "Emmičko", "Leošku" atd. atd. A úplně mě znechutil konec - už jen kvůli němu to nemá smysl číst... Jak už to tak bývá, když se řekne KONEC, má to být KONEC (klidně i se třemi vykřičníky nebo tečkami v závorce, jak je libo), ale ne tohle. TOHLE!!! Plejáda sobců, kteří se chovají trochu jako sedmnáctiletí po lobotomii (většina děje nápadně připomínala Dawsonův svět nebo podobné skvosty, jen bylo knižním hrdinům stejně jako hercům; poznámka na okraj - taky vás fascinuje, jak puberťáky v amerických seriálech zásadně hrají lidi cca o 10-20 let starší?) Tohle už fakt ne. P.S. Abych ale jen nehaněla - některé části měly přece jen něco do sebe, zarytí romantici si jistě užijí Leovy výlevy o bodu dotyku nebo se budou tetelit blahem při přestavě toho, co asi Emmi Leovi připravila na rozchodnou. To ale celou knížku neutáhne. Bohužel.

raty
31.07.2018

Oddechovka na horké letní odpoledne. Bude třetí díl? Třeba se Bernard na americkém turné virtuálně potká s Pamelou :-)

Petrush
25.07.2018

Občas člověk sahá po dalším dílu s obavami, jestli bude stejně dobrý jako předchozí. A často je ta obava na místě. Nikoli však tady. Pokračování je povedené, takže jako první díl: pěkná a nápaditá oddychovka, nenáročné čtení. Více však nečekejte.

Mufka
04.07.2018

Chňapla jsem po ní jako první volbu ze svých mnoha knih, že je ten správný čas. Hned zalitovala, že jsem si ji nenechala na dovču.. Ale poté, co jsem ji schlamstla za večer jako jednohubku, jsem byla nakonec ráda.. protože bych ji měla přečtenou už v letadle a zbytečně by se pak se mnou táhla dál.. :-) Těšila jsem se na pokračování, hned, jak jsem zjistila, že pokračování je.. Moje očekávání splnila dokonale :-)

Alena_S
12.02.2018

Pozitivum: Oproti prvnímu dílu obě postavy jsou smířeny s tím, že mezi nimi něco je. Emmi konečně vidí, že to není hra a že jejich vztah ovlivní kromě ní taky další lidi. Negativum: Začnou mít jasno = začne se couvat. Jeden, druhý, oba.. jako malí jardové. Více prostoru pak dostávají zachránci Víno a Whiskey. Trochu mi na konci chybělo "Automatická odpověď: Během psaní tohoto příběhu nebyla zdemolována ničí játra" :D

li.mel
02.02.2018

Také pěkné čtení, i když ke knize možná přistupujete s lehkou obavou ze zklamání poté, co vás nadchl první díl. Zklamání mě nepotkalo, ale je pravda, že pokračování šlo ve stopách svého předchůdce...okamžik překvapení a zážitek z originality se nekonal, ale vůbec to nevadilo - ta stopa je prostě dobrá a mě to bohatě stačilo.