Etule Online Etule komentáře u knih

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

(SPOILER) Zpočátku čtení jsem si říkala, že mi kniha až moc připomíná Má mě rád, nemá mě rád. Jak hlavními protagonisty (páč velice rychle Vám dojdou skutečné Aaronovy skutečné city), tak tím, že se jedná o kolegy. Takže první třetina byla taková ehm... Když se přesunuli do Španělska, tak se mi to začalo zamlouvat mnohem více. Prostředí Španělska se mi moc líbilo, rodina taky fajne. Babička to prostě zabila a to tam s ní byla jedna scéna. :D Sice se opět objevil konflikt na konci, ale na jednu stranu (vzhledem k minulosti Cataliny) byl celkem pochopitelný. Ale stejně si myslím, že tam být nemusel. :D
Shrnuto podtrhnuto pohodové čtení na jehož pokračování se celkem i těším.

07.10.2023 4 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Tedy po prvních pár stránkách jsem si říkala, že Piper je strašná slepice a asi se mi kniha nebude líbit. Jak jsem ale pokračovala ve čtení a ona s Hannah odjely do Westportu a na scéně se objevil Brendan vše se rázem otočilo. Knihu jsem si neskutečně užila, nasmála jsem se u ní, dokonce i poplakala. Když se Brendan zaregistroval na Instagramu a chlapi z posádky si z něj utahovali, jsem doslova brečela smíchy.
Opravdu jsem nečekala, že se budu bavit až takhle. Městečko mě okouzlilo, stejně jako jeho obyvatelé a samozřejmě Brendan. Skvělý, úžasný, dokonalý a prostě miláček. Piper nakonec taky nebyla až taková slepice, jak se na první pohled mohla zdát. Příjemné čtení, které jsem si nesmírně užila.
Moc se těším na příběh Hannah a Foxe.

03.10.2023 4 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

(SPOILER) Ach jo .. Já snad nenarazím na dobrou knihu, kde bude bodyguard a jeho svěřenkyně/svěřenec. Už druhá kniha, kterou jsem letos četla (první jsem vlastně ani nedocetla) s tímto tématem a zase spíš průměr.
Jak se vyřeší problém se sňatky je předvídatelné už od okamžiku, kdy Rhysovi jeho šéf řekne, že mu může říct to jméno. Ani není třeba vědět o kom přesně mluví. Budiž, dalo se čekat, že se to nějak musí vyřešit, vzhledem k tomu jak víme, že tyhle knihy končí. Tím to nechci nějak shazovat, miluju romantické knihy, ale nemusí to byt zas až tak předvídatelné. Takže tohle mi nijak zvlášť nevadilo. Chemie mezi postavami byla dobrá, ovšem až do chvíle kdy kolem sebe přestali kroužit. Pak to sklouzlo k macho vlastnickému vztahu ze strany Rhyse, kdy na jednu stranu chápal, jak to s Bridget a její kralováním je, ale na druhou stranu odmítal uznat cokoliv než že je jeho. Jako každá holka sní o tom, že o ní chlap bude nakonec bojovat a nezdrhne při první příležitosti, kdy mu řekne něco hnusného, což sice trochu udělal, ale nakonec se vrátil ze. *mrk mrk* Takže i to se dalo relativně vzít v pohodě. Ale co mě vyloženě rozčilovalo, byly nevhodné sexuální scény (a teď nemyslím, že byly vulgární, na což autorka na začátku upozorňuje, takže byly očekávané), které se do některých situaci dle mého prostě nehodily. Takže shrnutí je asi následující - první třetina celkem fajn, druhá třetina totální nuda a poslední třetina taky celkem fajn.

29.09.2023 3 z 5

Leonardo da Vinci Leonardo da Vinci Walter Isaacson

Téhle knize poměrně dost uškodilo, že jsem ji poslouchala jako audioknihu. Kdybych k tomu měla obrazový vizual (který se tedy jen domnívám, že v knize je vzhledem k tomu, jak díla autor popisuje) bylo by to mnohem zajímavější čtení. Takhle jsem se v těchto momentech mírně nudila.
Nicméně! Je to Leonardo a já pro něj mám už od Věčného příběhu prostě slabost. A od mé návštěvy ve Florencii ještě o něco více. Nemůžu se dočkat až se konečně dostanu do Louvru a uvidím Monu Lisu na vlastní oči!
Ale jak už tady zaznělo. Bylo tam málo Leonarda, na to jak byla kniha obsáhlá. Spousta údajů o jeho talentu (čímž to rozhodně nechci nějak zmenšovat, Leonardo byl nepochybně geniální umělec, konstruktér, architekt atd.), ale málo o jeho životě jako takovém. Samozřejmě nevím, zda je to kvůli nedostatku takových informací, nebo spíš kvůli nepopiratelnému obdivu autora knihy. Přesto jsem ráda, že jsem knihy poslechla, neboť se můj obdiv a láska k Leonardovi jen prohloubila.
A jen tak mimochodem, celkem mě překvapilo kolik známých umělců bylo homosexuálních. Nemyslím to zle, to v žádném případě, jen jsem to nečekala.

29.09.2023 4 z 5

Tiché vody Tiché vody Brittainy C. Cherry

(SPOILER) "Milovat někoho neznamenalo, že ho budete milovat jen během prosluněných dní. Znamenalo to, že budete stát po jeho boku i během zamračených nocí."

Kniha, co Vás vezme za srdce. Kvůli téhle knize, jsem začala celou sérii číst, ale jaksi jsem přeskočila druhý díl, protože jsem si mohla půjčit tenhle.
Každá ženská by měla mít svého Brookse. Chápavý a laskavý chlap, který si nakonec taky zažije svoje, ale přesto se z toho dokáže dostat. Stejně jako on byl pro Maggie, když ho potřebovala, tak nakonec byla i ona pro něj oporou. A jak knihou často zaznívalo - každý má svůj hlas a zaslouží si ho najít.
Sice mi zpočátku přišla Maggiina reakce po letech už značně přehnaná, ale na druhou stranu - nic takového jsem nezažila a kdo ví, jak bych se v její situaci zachovala. Navíc byla ještě dítě, když se to všechno stalo a asi v té fázi tak trochu "zamrzla". A měla jediné štěstí, že dokázala své obavy překonat, když to bylo opravdu důležité. :-)
Jediné, co mě ale vážně rozčilovalo a trochu rušilo při čtení, bylo jak ji říkal Magnete. Nevím jak v originále, možná to tak nevyznělo, ale česky mě to vyloženě iritovalo.

22.09.2023 5 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

(SPOILER) Ach jo... Dávám si novou soukromou výzvu. Udělám si poznámku u každé knihy, kde se na konci pohádají kvůli kravině a budou to muset dávat dohromady. Škoda, že mě to nenapadlo dřív, mohla by z toho být zajímavá statistika. :D Tak do konce roku, jsem zvědavá na kolik jich ještě narazím.
Nicméně ke knize.
Líbila se mi, ačkoliv to tak podle úvodního odstavce asi nevypadá. Četlo se to rychle (přečteno během jednoho dne - dočítala jsem v práci o přestávkách na noční). Postavy byly sympatické, to jejich škorpení mě taky bavilo. Bylo fajn, že si Ally z Dominic (žeru to jméno) nesedla takzvaně na prdel a šla s ním do hádek. To jejich tancování kolem sebe bylo taky fajn. Dominic sympaťák, jehož motivace proč si s Ally zpočátku nezačít se daly pochopit, a pak se z něj prostě stal totální mazel. Vedlejší postavy mě též bavily. Takže za mě super čtení, zasmála jsem se nahlas a co si budeme pobrečela jsem si.

21.09.2023 4 z 5

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

Letos mám očividně celkem dobrou ruku, co se týká českých autorů. Tohle bylo takové miloučké pohlazení po duši, navíc přečteno za chvilku.

19.09.2023 4 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

To bylo tak nádherně absurdně dokonalé. Klobouček, sire.

10.09.2023 5 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Přiznávám se, že na začátku, kdy se seznámili jsem si říkala - jžš to je ale totálně debilní náhoda, takhle by se to nikdy nemohlo stát. Pak jsem si ale uvědomila, že to vlastně vůbec nevadí. :D Nakonec jsem si čtení moc užila, postavy byly sympatické (miluju Huxleyho bratry, ale jako úplně). Při scéně, kdy byli na kurzu s novorozeňaty jsem se tlemila nahlas, ještě že jsem byla doma, jet třeba do práce asi by mě rovnou poslali do Bohnic.
Zvrat na konci nebyl nijak překvapivý, ale to jak se Huxley zachoval mi zvedlo mandle. Já chápu, že bylo potřeba to zdramatizovat, aby pak mohl udělat velkolepé gesto a tak, ale poslední dobou mi to leze krkem. Jako by prostě nemohli mít normální vztah (teď nemyslím jen tady, ale prostě všeobecně), který se pár stránek před koncem nějak dramaticky nezvrtne. Chápu, že to asi není až tak čtenářsky atraktivní, ale když už to čtete po x-té za sebou, trochu se to přejí.
Ale celkově se mi kniha líbila, fakt jsem se u ní nasmála jako dlouho ne. Bratři jsou prostě úžasní a Kelsey taky! :D Těším se na příběh JP, který nás za chvíli čeká. Snad se dočkáme i Breakerova příběhu v češtině. ;)

09.09.2023 4 z 5

Recept na toho pravého Recept na toho pravého Anni Rose

Kdyby se autorka dokázala udržet u toho hlavního tématu, tedy stalkingu asi by to bylo o dost "lepší", nechci aby to vyznělo nějak blbě. Nicméně si nemyslím, že pokud je člověk tři roky vystavován stalkingu, tak je schopen se zamilovat jako lusknutím prstu. Krom toho linka s tím moderátorem, koordinátorem nebo co on to vlastně byl, mě teda ukrutně nebavila. Chápu proč tam byla, ale myslím si, že by se to obešlo i bez toho.
Zbytečně moc situací, kde došlo k omylu a oni si nedokázali pořádně vysvětlit, co se vlastně děje. Krom toho jsem teda absolutně nepochopila, proč hlavní hrdinka, jejíž jméno jsem úspěšně zapomněla, pořád tak šíleně soutěžila. Pochopila bych, kdyby to tam bylo nějak vysvětlené, ale ono jaksi nic...
Mohlo to být opravdu velice zajímavé, kdyby se ubraly stránky, hrdinové si promluvili a společně se pokusili situaci vyřešit. Škoda..

07.09.2023 2 z 5

Dvanáct měsíců Dvanáct měsíců Eleanor Corvin (p)

Ach Luciene. Nebudu lhát, zamilovala jsem si ho už v prvním díle a tenhle mi jen potvrdil, že má láska je věčná. *mrk mrk srdíčková očka* Moc se mi zamlouvalo, jak se choval k Anně. A protože jsem v tomhle Anně dost podobná (samozřejmě tedy bez té tragické minulosti), tak jsem se celkem dokázala vcítit do její situace, co se mužů týká.
Ocenila jsem, že autorka na začátku hezky shrnula předchozí děj, protože jsem první díl četla, už poměrně dávno a nepamatovala si z něj zas až tolik. Zamlouvaly se mi obě dějové linky, ale jak tak koukám na komentáře, tak jdu trochu proti proudu, páč se mi o něco více líbila linka právě Anny s Lucienem. :)
Jsem nesmírně zvědavá na to, co se děje s Tessou a jestli skončí s tím s kým si myslím, že by skončit měla. :) A taky doufám, že se dočkáme víc Káleba a taky Bastiena (ten mě celkem zaujal). A musím tedy říct, že by mi jako vůbec nevadilo, kdyby se nějakého svého příběhu dočkal třeba i Nathaniel, byť tady se neobjevil. Ale bylo by celkem zajímavé sledovat v Ruinách queer vztah (že by třeba Káleb? hm hm?) ;) Nicméně dalšího dílu se rozhodně nemůžu dočkat. Doufám, že to bude brzy. Prosím, prosím, smutně koukám.

07.09.2023 4 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

(SPOILER) Kniha se mi do dvou třetin celkem zamlouvala a byla jsem tak nějak rozhodnuta dát čtyři hvězdy. Jenže pak se to tak nějak překombinovalo. Kdyby autorka prostě uzavřela linku s Avinými vzpomínkami a tím, jak to souvisí s Alexem tak by to bylo celkem v pohodě. Jenže mi přijde, že jí vydavatel řekl, že to musí protáhnout ještě o pár desítek/stovek stránek a tak tam přidala ještě další zvrat. A to byla chyba, protože pak to šlo všechno do háje. Z Alexe se stal totální kretén (ne že by předtím nebyl, ale dalo se to celkem ještě "omluvit"). Jasně, všechny ženský touží po tom, aby jejich chlap byl ochotný někoho kvůli ní zabít, ale co když to opravdu udělá? No nevím, nevím... Krom toho chování vůči ostatním chlapům kolem Avy je teda trochu moc. Chápu, že žárlí, ale tohle je trochu moc. Bonusovou kapitolu, která v knize byla, jsem téměř celou přeskočila, páč jejich sexuální scény mě absolutně nezajímaly.
Nicméně další díl si přečtu, neboť mě zajímá Bridgetin příběh a mám slabost pro bodyguardy no. (což samozřejmě vůbec nesouvisí s Kevinem Costnerem) *potměšilý úsměv*

06.09.2023 3 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Přiznávám, že první polovina knihy pro mě byla dost depka. Nelíbil se mi vztah mezi hlavními hrdiny, ale na druhou stranu jsem je chápala. Oba byli zlomení a nevěděli, jak jinak si s tím poradit. Takže jsem musela knihu odložit a upřímně se mi do ní nechtělo, protože jsem se obávala, že to bude pokračovat v tom duchu. Ale naštěstí se to zlomilo a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. A to, že se mi první polovina "nelíbila", to neznamená, že kniha není silná na emoce (první polovinu jsem dost probulela). Jediné, co mi přišlo trochu přitažené za vlasy, možná dokonce i zbytečné byla ta "šílená" zápletka - nechci spoilerovat. Myslím, že by úplně stačila pravda o nehodě.

05.09.2023 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

(SPOILER) SPOILERY!
Ne! Absolutně ne! Naprosto odmítám konec. Takhle to prostě nedopadlo. Jžš to mě ale vytočilo. Sedm! Sedm knížek čekáme, až se konečně dají dohromady. Tohle mi prostě neudělala. Takže doufám, že autorka už má před vydáním dalšího dílu. Hodně těsně před vydáním dalšího dílu.
Jinak děj opět zajímavý, napínavý, čtivý (poslouchatelný - posloucháno jako audio). Mám tu jejich partu ráda. Téma stalkingu bylo závažné a rozhodně by se mělo více řešit. Je bohužel k vzteku, že s tím policie nemá vlastně moc co udělat, dokud se opravdu něco nestane. A i to je jistě složité, pokud nemají dostatek důkazů. Kdo může být vrahem bylo celkem jasné, byť jsem se maličko sekla, ale ve finále (grrrrrrr) vlastně ani ne.

31.08.2023 4 z 5

Do pekla a zpět Do pekla a zpět Jakub Hoza

Mám ráda náhody. Protože jen díky tomu, že na mě úplně náhodně vyskočila reklama s autorovou knihou Jako sama smrt (která mě zaujala obálkou, názvem i anotací!), jsem tohoto autora vůbec objevila. Po přečtení výše zmiňované knihy jsem od autora chtěla přečíst něco dalšího.
Tohle byla opravdu nahláškovaná bomba jízda od začátku do konce. Bavila jsem se, byla znechucená (páč některé scény byly fakt drsné). Prostě to vyvolalo emoce, což dobrá kniha vyvolat má. Pro mě sice o chloupek slabší než Jako sama smrt, ale i tak naprosto skvělé. Ironie a humor, nezastavitelný hrdina a akce až po okraj. Jo, skvělé.
Po osobním setkání s autorem, jsem si nakonec všechny tři knihy o Strašákovi koupila (první jsem četla půjčenou z knihovny), protože to prostě uměl na besedě prodat. Neskutečně se těším na autorovy další knihy, už jen díky vyprávění o tom, co nového chystá. ;)

27.08.2023 4 z 5

Studie noci Studie noci Maria V. Snyder

Já tuhle skvadru prostě miluju. Sice jsem si z předchozího dílu příliš nepamatovala, ale autorka to celkem pěkně objasnila, takže jsem se nakonec chytla. Moc se mi líbí vztah mezi Jelenou a Valekem - jsou prostě naprosto skvělí - mluví se sebou narovinu, nic před sebou nezatajují (většinou :D) a vzájemně se ochraňují. Zamlouvá se mi, že ačkoliv by Valek raději měl Jelenu někde pěkně ukrytou, protože se o ní samozřejmě bojí, tak si vždy nakonec uvědomí že se o sebe umí postarat. Nebo s ní prostě pošle Ariho s Jankem. Ti dva jsou prostě nejlepší. Miluju to jejich popichování. :-) Valekova linka byla tentokrát opravdu emocionální a o to víc toho chlapa zbožňuju. Těším se na další díl, doufám že vyjde, co nejdřív.
Jen mi tedy maličko nedávalo smysl, že jediná linka z Jelenina pohledu byla vypravena v ich formě a ostatní v er. Ale zas tolik to při čtení nerušilo.

23.08.2023 5 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Musím říct, že čeští autoři mě neustále překvapují. V tom dobrém slova smyslu. Tohle bylo prostě skvělé. Naprosto mi to sedlo do nálady. Nemám ráda milostné trojúhelníky, takže jsem si podle anotace říkala, že mi bude vadit, že Denis má přítelkyni. Ale bylo to napsané tak poutavě, že mi to nijak nepřekáželo. Vždycky jsem zvědavá, jak to autor zaonačí, když má jeden z páru před tím přítelkyni a zatím se to vždy povedlo na jedničku. Stejně jako tady. Skvělé. Těším se na další díla.
Krásné, odpočinkové a probudí to ve Vás touhu jet do Španělska. Nebo kamkoliv jinam, kde je moře. ;)

19.08.2023 5 z 5

Srážka Srážka Alexander Stainforth (p)

MM romancí není nikdo dost, takže jsem samozřejmě ráda, že nějaké vycházejí. Tady mám ovšem několik výhrad. Jak už tady bylo zmíněno tak začátek mi přišel až moc rychlý. Navíc mě tedy iritovalo sprosté vyjadřování. Neříkám, že občas to nesnesu, ale Max se choval až trochu moc i na můj vkus. A konflikt na konci jsem teda absolutně nepochopila. Podle byl naprosto zbytečný a Filip mu podle mě teda odpustil až moc rychle. Jasně, omluvil se, vysvětlil to, ale sakra mohl ho v tom nechat chvilku vykoupat.
Ale dočetla jsem to, takže nepopírám, že to bylo čtivé. :-)

19.08.2023 3 z 5

Skandální podvod Skandální podvod Lynn Messina

Čtení jsem si užila, ale mám k tomu výhrady jako k prvnímu dílu. Neustálé omílání toho jak je Beatrice fádní atd. mě opět celkem nudilo. Ale ve chvíli, kdy se na scéně objevil vévoda, tak se to rozjelo a jejich špičkování mě naprosto odrovnalo. Opět. :) Těším se na další díly. Úplně vidím, až si vévoda konečně přizná, že Beatrice miluje a ona bude argumentovat tím, že se to nehodí a ona pro něj není dost vhodná a on na to prostě jen řekne: "Jsem vévoda." :D :D
Zjistila jsem, že to má v zahraničí dvanáct dílů (wau), tak doufám, že u nás vyjdou.

19.08.2023 4 z 5

Jako sama smrt Jako sama smrt Jakub Hoza

Wau. Tak tohle mi teda brutálně sedlo. Trochu mi to připomínalo Trnitého prince, který se mi též hodně zamlouval. Dlouho se mi nestalo, že bych při brutálních scénách (no jo Chris Carter mě zocelil) cítila až takový odpor. A to jsem si myslela, že mě to nerozhodí. :D
Skvělé postavy, správná temná atmosféra a postava Lovce, která Vás hned od začátku zaujme. Byť mi teda došlo, kdo Lovcem ve skutečnosti je (stejně jsem mu od začátku fandila), rozhodně to neubralo na čtivosti a zábavě. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. A Vyvrženci? No kur*a. To byli teda hajzlové první třídy. Ani ve snu by mě nenapadlo, že k jejich hnusnému veliteli pocítím i jenom záchvěv sympatie, ale stalo se a dost mě to překvapilo.
Koho by napadlo, že bude fandit bandě vyvrhelů. Skvělé, skvělé a jsem nesmírně nadšená, že bude další díl. Nemůžu se dočkat!
Obálka, anotace a příběh všechno na jedničku s hvězdičkou.

15.08.2023 5 z 5