Etule Online Etule komentáře u knih

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Geniální! :) Moc se mi kniha líbila, i když bych možná ocenila trochu více stránek. Ale zase bůh ví, jak by to pak dopadlo jako celek. ;) Za mě ta hvězda dolů kvůli konci, i když nějaké to drama tam být muselo. Na druhou stranu je pravda, že to díky němu bylo zase o něco realističtější.
Hlavní hrdiny jsem si oblíbila, oba! :D Jednoznačně super čtení.

13.11.2015 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Vypadá to, že tenhle komentář budu muset rozdělit do několika bodů.
1. Je půl páté ráno a já za chvíli vstávám do práce. Nicméně nic mě nedokázalo přimět odložit knihu, dokud se prostě nedostanu na konec. Což vypovídá o její úžasné čtivosti.
2. Díl od dílu je to lepší a lepší.
3. Jsem ráda, že se Kai nakonec projevil jako osoba s mozkem.
4. Vlka prostě žeru!
5. Já věděla, že i na Thorna čeká jeho "princezna". :) Neskutečně mi k němu ta Cress sedí.
6. Kdy že má vyjít ta Winter??? *naprosto nepříčetný pohled*
7. Proč mi sakra tak dlouho trvalo se pro tuto sérii rozhodnout, když už mi tak dlouho leží v hlavě? :D Ale jak o něco níže podotkla Anne Leyyd - dlouhé čekání na Winter by nejspíš ohrozilo i moje, už tak dost chatrné, psychické zdraví.

Co závěrem? Nejspíš jen to, že se nemůžu dočkat Winter. ;) A toho až budu mít tuhle skvostnou sbírku doma na poličce! :) A klidně si ji s vydáním Winter přečtu zase od začátku.

P.S.: Jsem opravdu velice zvědavá jakou roli v příběhu sehraje Jacin. :3

09.11.2015 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Jestliže mě první díl okouzlil, tak tenhle mě srazil na kolena. Míněno jen v dobrém. Zamilovala jsem se. V prvním díle se mi zamlouval Kai, ve druhém taky, bylo vidět že jeho postava dospěla. Stejně tak Cinder. Ale zamilovala jsem se do Vlka. A jsem strašně ráda za to, že Scarlet má mozek! :D Mimochodem Thorne je taky úžasný, to jen aby se na toho rádoby kapitána nezapomnělo. :) Jeho vtip mi na tváři několikrát vykouzlil úsměv, nebo dokonce způsobil výbuch smíchu v autobuse. Nádhera!

No jdu se vrhnout na další díl. Smekám před fantazií autorky a rozhodně si její knihy hodlám pořídit i do své vlastní knihovny. :)

08.11.2015 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Úžasná kniha. Přemýšlela jsem v práci o něčem na čtení, a pak jsem si uvědomila, že mám tuto knihu v mobilu. Co začalo jako důvod pro zahnání krátké chvíle v práci vyústilo v to, že jsem po noční šla spát až v půl desáté. Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. Okamžitě se musím vrhnout na další díl, protože... Protože prostě proto! Krom toho se těším na postavu Vlka! :)
A doufám, že Kai nakonec... No své tužby si nechám pro sebe.
Ještě jednou - úžasná kniha! :)

05.11.2015 5 z 5

Nevěsta byla v černé kůži Nevěsta byla v černé kůži Simon R. Green

Příběhy detektiva Johna Taylora si mě získaly na plné čáře. Po přečtení dvanáctého dílu, jsem věděla, že se mi po něm bude stýskat. Autor má velice specifický smysl pro humor, který nemusí sednout každému, ale mě se trefil do noty naprosto dokonale. Mnohokrát mě téměř rozplakal smíchy, u posledního dílu mě dokonce donutil plakat v autobuse (tentokrát však ne smíchy). Noční strana rozhodně stojí za přečtení.

Dítě Noci Dítě Noci James Barclay

První díl se mi líbil a moc. Ačkoliv jsem autorovi zazlívala něco, co nemohu prozradit, aniž bych spoilerovala. Druhý díl už značně pokulhával a třetí jsem přečetla s obrovským úsilím. Celkově tedy bohužel zklamání. Nápad skvělý, zpracování horší. Dle mého názoru měl autor sérii ukončit již po druhé knize. Poslední mi přišla až příliš natahovaná, neřku-li zbytečná.

26.10.2015 1 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Před lety, ve škole, jsme knihu nedokázala ocenit. Nicméně nyní ano. Málokdy mi během čtení po zádech běhá mráz. Nu, tady se to podařilo.

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

Pro mě velké překvapení. Do knihy jsem se pustila čirou náhodou, četla jsem o ní v jedné diskuzi. Upřímně jsem si myslela, že se mi bude číst špatně, ale pravý opak byl pravdou. Zhltla jsem to ji jako malinu a rozhodně to stálo za to! Za mě určitě plný počet bodů.
Z některých scén mi běhal mráz po zádech, u jiných jsem plakala smíchy. Spud prostě válel. ;) Hlavně na pohovoru. :D

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Pro mě bohužel byla tato kniha nadlidským úkolem. Nápad hezký, ale provedení již méně. Každému samozřejmě sedí něco jiného, ale poprvé jsem se u knihy modlila za konec a téměř ji nedočetla. Škoda. Jedna hvězda za obálku, druhá za téma.

26.10.2015 2 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Silná kniha, alespoň pro mě. Víc zatím nedokážu napsat, jsem příliš plná emocí.

10.10.2015 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Přiznávám, že detektivky nejsou zrovna můj žánr. Nicméně Agatha Christie dokázala, že jsem četla prakticky bez dechu a lámala si hlavu s tím, kdo je vrah. Netrefila jsem se. ;) Dokonce jsem tipovala, který "černoušek" umře jako poslední. Respektive fandila jsem mu, aby byl poslední a vydržel v knize, co nejdéle. Tady jsem se skoro trefila, umřel předposlední, chudák...
Skvělý příběh, úžasný závěr. Za mě rozhodně plný počet hvězd a nové sympatie k detektivkám. ;)

04.10.2015 5 z 5