Etule Etule komentáře u knih

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Jop, tohle mě bavilo. Je tedy pravda, že zpočátku tam na mě těch jmen bylo nějak moc. :D Ale nakonec jsem se zorientovala a kniha mě chytla. Postavy celkem sympatické, jen tedy kdo je ve skutečnosti za tím vším, mi bylo jasné tak nějak od začátku a potvrdilo se mi to. Konec mi nevadil, byla jsem ráda že to tak dopadlo. Přišlo mi, že si to oba zasloužili. :)

06.06.2023 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

(SPOILER) Někde v polovině knihy mi došlo, že hypnotizér co tu vystupuje je ten z prvního dílu téhle série. :D Je to dlouho, co jsem to četla no. :)
Opět jsem byla napnutá jako struna, doufala jsem, že bez Joony to bude jen chvilka knihy a jsem ráda, že to Saga nevzdala! Jen tedy Margot, doufám že se jmenovala Margot :D, mi nějak neseděla. Sagu mám prostě radši. ;)
A teď, jak čtu anotaci (protože jsem ji před čtením nečetla), tak je tedy docela zavádějící a moc tedy příběhu neodpovídá.
Erik byl taky super, kdo je nakonec vrahem, mi došlo tak nějak chvilku předtím, než Joonovi (ha! takže jsem stejně geniální jako on) :D Ale ničemu to nevadilo, Joonova genialita mě prostě baví. Oceňuji, že se na konci Joona zázračně nevyvleknul z trestu, který dostal.

06.06.2023 5 z 5

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

Tak tohle bylo celkem velké překvapení. Ze začátku jsem si říkala, že to asi není kniha pro mě, že ji nejspíš ani nedočtu. Ale tak nějak jsem stále četla dál, i když se mi hlavou honilo, že vlastně nevím jestli se mi to líbí.
Pak se to nicméně rozjelo a mě se pomalu začínaly postavy dostávat pod kůži. Moc se mi líbilo, jakým způsobem se zde kouzlilo. V jednu chvíli jsem si myslela, že jsem odhadla, jak to skončí, ale parádně jsem se sekla. :D Což mi ale rozhodně nevadí, je fajn, když se o konci netrefím. ;)

05.06.2023 5 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Opět skvělá jízda, jako audiokniha naprosto luxusní v podání p. Stránského, mohla bych ho poslouchat prostě 24/7. Skvělá oddechovka, u které se prostě totálně zrelaxuju a nasměju se. Takže vše, co od knihy potřebuju. :-)

05.06.2023 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Budu se opakovat, ale... Ach Joono, pojď já Tě pořádně obejmu.
Našeho detektiva "dohoní" jeho minulost. Byla jsem u toho napnutá jako struna a je pravda, že kdybych to četla v okamžiku, kdy kniha vycházela a nebyly další díly, byla bych dost v háji. Na konci jsem ani nedýchala, jak jsem moc doufala, že to dopadne jinak... Výborné čtení, miluju ho.

05.06.2023 5 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

(SPOILER) Tohle mě bavilo. Opravdu zajímavé prostředí, moc se mi líbilo jak fungují Přízně. Ana byla celkem sympatická, byť v několika případech jednala jako blbka, ale vzhledem k tomu kolik jí je v příběhu let se to dá celkem pochopit. A Ramson je prostě boží, skvělý, cool a totálně ho žeru. :) Jsem zvědavá na další díl.
Jen mě na konci zklamalo, jak jedna postava dopadla. :( Doufala jsem, že se s ní lépe poznáme a ono nic. Ale chápu, že to bylo nutné, aby se to mohlo rozvinout tak jak autorka měla v úmyslu.

09.05.2023 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Velice zajímavý příběh, který si mě získal. Příběh Juliána mě chvílemi zajímal o něco více než příběh Daniela. Jsem ráda, že jsme nakonec dostali jejich příběhy kompletní a vše se vysvětlilo a zapadlo do sebe.

30.04.2023 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Ach Joono. Tvůj příběh mi zlomil srdce.
Jinak příběh se mi moc líbil, zajímavé postavy, ačkoliv kdo je vrah jsem si domyslela poměrně rychle, ale ničemu to rozhodně nevadilo. Jediné, co mě trošku rušilo byla linka s médiem, které do knihy nakonec taky perfektně zapadlo. Těším se na další díly.

30.04.2023 4 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Tohle bylo celkem příjemné překvapení. :) Kniha mě velmi bavila, komorník byl skvělý, Emily mě celkem taky bavila a pan Vavřinec byl zlatíčko. Romance ze začátku, mi tak trochu zlomila srdce (no jo no, romantička chjo). Na konci už mi přišlo trošku moc "převražděno". Kdo nakonec Gatsbyho skutečně zabil bylo poměrně rychle jasné, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Těším se na další díl.

26.04.2023 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Joona Linna prostě válí. Mám tohohle chlápka prostě ráda. Skvěle načtená audiokniha, kdy člověk ke konci skoro ani nedýchal. Ve chvíli, kdy bral do vazby počítač z kavárny, jsem se usmívala jako pitomec. :D Skvělé, spravilo mi to chuť po předchozím celkem propadáku od Lisy Regan. ;)

26.04.2023 4 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Knox byl prostě zlatíčko a tím to končí. :D Ne, kecám. Pěkné čtení, Ava sympatická, Knox taky super, vedlejší postavy se mi taky dost zamlouvaly. Ano, sice víte tak nějak od začátku, kdo jí to vlastně udělal a kdo jí na začátku pomohl, ale i tak jsem si čtení nesmírně užila.

25.04.2023 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Takhle nesympatickou vyšetřovatelku jsem dlouho nepotkala. Ona je ta jediná, která to všechno dělá správně a bez ní to přece nezvládnou, bla bla bla. Sice se to ke konci celkem rozjelo, ale ani tak to nedokázalo vytáhnout na víc jak dvě hvězdy. Posloucháno jak audio a je pravda, že jinak bych to asi nedotáhla do konce. Uvidím, jestli se pustím do dalšího dílu.

25.04.2023 2 z 5

Polibek múzy Polibek múzy Lisa Rosenbecker

Svět mě upřímně nadchnul, postavy celkem taky fajn včetně těch vedlejších, ale romantická linka byla nějaká moc rychlá. Škoda, trošku to zabila. Nicméně jsem zvědavá na další díly. :-) Určitě si je nenechám ujít.

23.04.2023 3 z 5

Rituál Rituál Sergej Djačenko

Knihu jsem četla jen kvůli čtenářské výzvě, ale četla se celkem fajn. :-) Příběh se mi líbil, postavy vcelku taky, ale ten konec bych přece jen aspoň trošku zakončila. Ale je pravda, že si to může každý odprezentovat podle sebe.

21.04.2023 3 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Krásné pohlazení, přečteno během pár hodin. Sympatické postavy, skvělý humor. Všechno si krásně sedlo, ale na pět hvězdiček mi kousíček přece jen chyběl. ;)
Kupodivu mi sedly všechny postavy, což se obvykle nestává, takže velké plus.

15.04.2023 4 z 5

XOXO XOXO Axie Oh

Příjemná oddechovka. V K-popové scéně se absolutně nevyznám, neznám ani jednu kapelu či písničku, takže to bylo opravdu zajímavé se o tom něco dozvědět. Dost mě překvapilo, že v Korei lidé hned od narození počítají, že jim je jeden rok. To jsem tedy rozhodně nevěděla a dost mě to překvapilo. :)
Jen ta korejská jména mi dělala trochu problém. :D

08.04.2023 3 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Velice zajímavá knížka i pro člověka, který v životě neletěl letadlem. Poslouchala jsem jako audioknihu a dost jsem se bavila. Jen by bylo super, kdyby i v audioknize odpovídal pan Hecl. :-) Byť samozřejmě p. Šťastný je skvělý vypravěč.
Dozvěděla jsem se vcelku zajímavé informace a možná jsem o trošku méně nervózní před svým prvním letem. Pan Hecl je sympaťák se zajímavým životopisem a realistickým náhledem na své povolání, což se mi opravdu líbilo. Nehrál si na supr čupr macho pilota (samozřejmě netvrdím, že takový jsou všichni, ale pár se jich jistě najde, což ostatně potvrdil i sám p. Hecl) a to bylo extrémně sympatické.

08.04.2023 5 z 5

Alexandrijská knihovna Alexandrijská knihovna Steve Berry

Tak tohle bylo slabší než první díl. Dost to ovlivnilo i téma bible, které mě až tolik nezajímá. Bibli jsem nečetla a tudíž jsem se v tom trochu ztrácela. Ale Cottona jsem si oblíbila, tak uvidíme, co přinesou další díly. :-)

07.04.2023 3 z 5

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Tak tohle mi dost sedlo. :) Templáři to je moje. Hlavní postavy sympatické, byť k Stephanie jsem si hledala cestu trochu déle. Moc se mi zamlouval konec, jak to autor zaonačil. Jsem celkem zvědavá v jakém díle se dozvíme, jak vlastně přišel ke svému jménu Cotton. :D

07.04.2023 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

(SPOILER) Tahle kniha mě štvala v tolika ohledech, že vůbec nevím kde začít.... Bude tady dost spoilerů.
1. Další chlap, který o*uká ženskou, ale on vlastně nechtěl, ale když už na něm seděla, tak proč ne... Ehm, jako fakt? Jako asi se setkávám s "divnými" chlapy, ale fakt mi chcete tvrdit, že když nechce, tak se nedokáže ovládnout nebo ji ze sebe shodit ?
2. Proč jsou tady všichni tak strašně tupí? Bojím se tmy, něco divného se děje u mě doma, co udělám? Za a) prostě zdrhnu, když se kur*a dostanu ke vchodovým dveřím b) rozhodnu se postavit svému strachu v tu nejméně vhodnou dobu (odpovědi nechám na Vás). Neměla bych tam chodit sama je to riskantní, ale oni mi ostatní nebudou věřit, co udělám? Za a) prostě pojedu sama a všechno se to posere b) přesto zavolám kolegovi a prostě ho přesvědčím, že tam pojedeme
3. Ne že bych byla nějaký extra milovník dětí, nemám je a ani je nechci, ale jako nevím v šesti (nebo kolik té jejich dceři je) mi přijde že na to aby zůstávala doma sama (popř. s bratrem) přece jen malá. Takže ani otce roku, ani matku roku tady zrovna nemáme.
4. Co jako do prdele měl být ten konec? Proč jako nemohl ten úkon provést? Co mu v tom zabránilo? Nějaké trauma, nebo co se stalo? Žádné vysvětlení nedostaneme. (Původně jsem si myslela, že to mohlo být zmíněno v Oběti bez tváře, ale asi ne, když je to vlastně další díl). Víc to spoilerovat nebudu, ale tak strašně mě to naštvalo, že se do dalšího dílu pouštět nebudu.
Navíc jsem zjistila, že tohle by mělo být bráno jako první díl, což jsem nevěděla. Kdybych to ale četla jako první, tak už nic od autora číst nebudu. A protože jsem předchozí díl četla už před rokem, tak mi ani nedošlo, že tady má Fabian jiné kolegy. Kdybych si nepřečetla některé komentáře tady, tak to prostě nevím.
Jinak by kniha byla celkem i zajímavá. Takže případ asi ok, ale všechno ostatní kolem prostě ne.

22.03.2023 2 z 5