Etule Etule komentáře u knih

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Po tom obrovském hypu, co jsem kolem knihy tak nějak viděla, za mě lehké zklamání, bohužel. Tak nějak jsem měla větší očekávání ohledně té senzace na sociálních sítích. Přišlo mi, že to bylo na začátku, a pak to občas probliklo. Nevím, asi jsem čekala příliš mnoho.
Líbil se mi vztah Franny a jejích kamarádek. Hayes byl zpočátku trochu "vůl", ale nakonec si mě taky získal. Druhý introvert - já - (když jsme zjistili, že je introvert) se s ním dokáže ztotožnit. Jen tedy ten "konflikt" na konci mi přišel naprosto a absolutně zbytečný.

08.08.2023 4 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Překvapivě zábavná oddechovka na léto jako stvořená. Příjemné osvěžení v podobě podobně starých hrdinů (tudíž muž není o x let starší), kdy tentokrát hlavní hrdina není zpustlý zhýralec, kterého hlavní hrdinka "musí" napravit.
Oba hrdinové mě bavili, scéna s kočkou na stromě opravdu pobavila. :D

25.07.2023 4 z 5

Recept na lásku Recept na lásku Jarrett Melendez

Tohle bylo tak šíleně ňuňu. :) Roztomilá jednohubka, která Vám zlepší den.

20.07.2023 5 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Kniha Vás chytí a nepustí. Skvělá atmosféra. Sice Vám v jednu chvíli určité věci dojdou (třeba to kdo vlastně byl onen tajný milenec Elory, či kdo ji nakonec asi zabil), ale autorka to nakonec dokáže tak otočit, že začnete pochybovat. Líbilo se mi to. Na pět hvězd tomu sice kousek chyběl, ale jo bylo to čtivé, zábavné a tajemné. ;)

18.07.2023 4 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Já tyhle skandijské hromotluky prostě miluju! I po opakovaném čtení (v tomto případě poslechu audia) je to skvělé. Flanagan prostě umí a je to jeden z mých srdcových autorů. :)

18.07.2023 5 z 5

Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Sophie Irwin

Nemůžu se rozhodnout, jestli se mi kniha líbila nebo ne... Nicméně jsem ji dočetla, takže vlastně asi ano, protože jsem si zvykla knihy, co mě nebaví, odkládat.
Zezačátku se mi líbilo, že byla Kitty taková umanutá v tom, že se prostě potřebuje vdát za boháče. Bylo to takové příjemné osvěžení, kdy byla hlavní hrdinka praktická, což se nestává až tak často v těchto knihách. Ale jsou výjimky samozřejmě. :) Nicméně to bylo zezačátku. A pak mě to začalo dost štvát. :D
V podstatě už po přečtení anotace, tak nějak víte, kdo bude hlavní pár. Což snad není až takový spoiler. Takže jsem se samozřejmě těšila na nějaké to jiskřeníčko jiskření. No... A ono žádné nepřišlo. Prostě se nejdřív neměli rádi, pak si párkrát tak nějak popovídali a najednou se milovali. Hm... Já neříkám, že se musí ocumlávat v každým výklenku či za každou tapisérií, to v žádném případě. Stačí i jediná pusa na konci a jste šťastný jak blechy, že se to konečně stalo. Jenže tady to prostě nějak nefungovalo.

14.07.2023 3 z 5

Nestoudná zvědavost Nestoudná zvědavost Lynn Messina

Celkem překvapení. Kniha mě bavila, špičkování mezi hlavními hrdiny taky fajn. Jen tedy ta detektivní část byla taková, hmmm, odsunutá na druhou kolej bych asi řekla. Hlavně se pak vše seběhlo strašně rychle, vlastně ani pořádně nevysvětlila, jak k tomu závěru náhle přišla. Ke konci už mě teda vyloženě otravovalo, jak o Bee všichni (včetně ní samotné) tvrdí, jak je fádní a neatraktivní atd. Ale oddechovka fajne, na další díl jsem zvědavá. Doufám, že se objeví vévoda. :)

09.07.2023 4 z 5

Služebník a pán Služebník a pán Lo

Mangu jsem naposledy četla tak před dvanácti lety. Nicméně jsem procházel v knihkupectví kolem a tahle mě zaujala. Kresba nádherná (co si budeme Japonci prostě kreslit fakt umí), příběh jednoduchý a za mě tedy až moc rychlý. Asi už nejsem zvyklá na tak rychlé příběhy. Škoda, že není třeba více dílů. Nicméně na mangu asi zase mrknu blíže.

09.07.2023 3 z 5

To jediné, co na světě zbývá To jediné, co na světě zbývá Erik J. Brown

Tak tohle byla přesně ta LGBT kniha, kterou jsem letos hledala. Zatím jsem četla tři včetně téhle, které letos vyšly a až doteď to většinou bylo zklamání. Nečekala bych, že mě jejich postapokalyptické putování bude tak moc bavit. Oba hrdinové jsou sympatičtí, vtipní a pohodoví. Fandíte jim a pořád si říkáte, kdy už si konečně dají tu pusu, která mezi nimi neustále jiskří! :D A když k tomu konečně dojde, je to neohrabané a trapné, ale zároveň tak roztomilé! V jednu chvíli jsem dostala takový menší infarkt, ošklivý autor! :D Na konci bych řekla, že je taková menší nabídka k druhému dílu, čemuž bych se rozhodně nebránila. Jejich další dobrodružství by se mi opravdu líbila. :)

04.07.2023 5 z 5

Našla jsem knihu tohoto roku! Tohle byla teda naprostá pecka. Už rozhovor s panem Heclem se mi moc líbil, ale tohle je pro mě ještě o stupínek lepší. :) Mám ráda true crime, tudíž tenhle náhled do toho jak pracuje mordparta a na jejich případy, mě extrémně chytla. Z nějakého vyprávění jsem měla až husinu (viz člen zásahovky, jemuž přeřezávali lano, když visel z pátého patra).
Pan Mareš je sympaťák, ačkoliv jeho podřízení i nadřízení si to jistě často nemysleli, když je to takový paličák. :D . Ale přišlo mi, že to měl v hlavě srovnané. Takže se chystám na jeho seriály. :) Klidně bych zvládla tak trojnásobnou délku knihy. Poslouchala jsem jako audioknihu a mohla bych to poslouchat ještě mnohem, mnohem déle.
Jsem nesmírně zvědavá, jaký rozhovor pro nás p. Moravec připraví jako další. :)

28.06.2023 5 z 5

99 kluků Micaha Summerse 99 kluků Micaha Summerse Adam Sass

Musím říct, že Luciee113 naprosto vyjádřila, jak jsem se cítila při čtení. Taky jsem si nejdřív říkala, hm tak to je tak na tři hvězdy, moje očekávání byla až moc vysoká atd. Zbývalo mi přečíst nějakých 70 stránek a já už tak nějak věděla, jak to nakonec dopadne. A nelíbilo se mi to. Ale pak jsem si uvědomila, že je to tak správně. Že Micah cítí ty správné pocity a že to tak má být. Takže na konci už jsem zase byla spokojená a nakonec jsem se pročetla ke šťastnému konci. A jsem za něj moc ráda. :)
Navíc knihu doprovázely i krásné ilustrace, což bylo fajn.

27.06.2023 4 z 5

Rudá tygřice Rudá tygřice Amélie Wen Zhao

(SPOILER) Tenhle díl byl... Nenapadá mě nic jiného než "meh". Tohle mi táhlo hlavou do nějakých 60% knihy (vím to tak přesně, protože jsem četla jako eknihu) :D Ale celou dobu jsem si říkala, že mi tam prostě něco nesedí, něco mě na tom nebaví. Pak mi to došlo. V podstatě tu máme zpočátku tři dějové linky. A za mě tedy asi nejpovedenější byla ta Linnina. Ramson mě rozčiloval a nedokázal svou linku utáhnout (což je tedy nepochopitelné, páč je mojí platonickou láskou už od jeho první scény) a Ana mě v podstatě skoro nezajímala (za mě tu knihu prostě nějak nedokáže utáhnout, nedokážu ani pořádně říct proč).
Jakmile se jejich linky spojily a oni zase začali spolupracovat, tak mě kniha chytla podstatně více. Aby mě na konci zase vyplivla naštvanou, neb se jejich cesty opět rozcházejí. Takže pravděpodobně budou v další knize opět tři dějové linky a tentokrát se obávám, že už je nezvládnu. Takže těžko říct jestli se do dalšího dílu ještě vůbec budu pouštět.

23.06.2023 3 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

Těžké hodnocení. Konec byl takový dost nereálný a měla jsem tendence ubrat jednu hvězdu, ale nakonec to nechám tak. Příběh se mi líbil (v některých pasážích jsem nacházela až děsivou paralelu se svým životem, jen tedy u mě bez happy endu), postavy sympatické a celá jejich parta mi upřímně přirostla k srdci. Sice pochybuju, že by se z toho světa mohl Ches dostat až takhle snadno, jak se mu - vlastně jim - nakonec podařilo, ale budiž. Konec tomu trochu ubral, skoro všichni z toho vyšli jako naivní ňoumové.
Ale čtení mě bavilo, stejně jako chemie mezi nimi. Těším se na další příběhy. Nejvíce však na Creeduv a Savannin.
A musím pochválit obálku, je opravdu dechberoucí. Oproti originálu, co jsem našla, moc povedená.

21.06.2023 4 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

(SPOILER) Přesně jak jsem očekávala, autorka opět nezklamala. Severin je prostě zlatíčko, i když se naivně domnívá, že má jen pět pocitů, ale my se už od začátku dovídáme, že to tak rozhodně není. Rozhodně ne, když se jedná o Cassandru. :)
Prostě mě to bavilo. Zasmála jsem se (obzvlášť při dojednávání podmínek jejich smlouvy), dojala se a líbilo se mi, že na konci nedošlo k žádnému zbytečnému nedorozumění či hádce, aby přiznal, že ji miluje. :)
Poměrně často jsem slyšela, že se jedná i nejslabší díl série, ale mě naopak přišlo, že to naprosto padlo Severinove povaze. Líbilo se mi, jak se na konci zachoval Wes.

18.06.2023 5 z 5

Falešné růže Falešné růže Jessica S. Olson

Moc se mi líbila magie v téhle knize. Samozřejmě, že jsem si vzpomněla na Magii havranů, ale tady to autorka dokázala lépe zpracovat. August byl skvělý a spousta introvertů se v něm jistě našla. Včetně mě. :D
Zvrat na konci byl překvapivý, proto jsem nakonec dala čtyři hvězdičky. :) Jen tedy doufám, že to bude opravdu jen standalone, protože konec tomu moc nenasvědčuje.

Vraždi všímavě Vraždi všímavě Karsten Dusse

Tohle byla vážně zábava! :D Je pravda, že ke konci už mě trošku rozčilovaly výňatky z příručky. Nicméně posloucháno jako audio kniha a fakt jsem se bavila, takže za mě pohoda. :)

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

(SPOILER) Těšila jsem se na to, že se dozvíme proč byl Snow takový hajzl jaký byl. Takže jsem očekávala, že se prostě stane nějaký velký zvrat, který z něj udělá takového parchanta. Ale... Z mého úhlu pohledu samozřejmě. On už hajzl byl v podstatě od začátku. Ano, sice tam byl náznak toho, že je "dobrý", ale ve skutečnosti všechno to "dobré", co udělal mělo nějaké vedlejší sobecké úmysly. Dokonce i ta romantická linka, která tam byla.
Takže kniha očekávání splnila, protože jsem se opravdu dozvěděla, jak se Snow stal takovým parchantem. ;)

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

(SPOILER) Hmmmm.. S hrdinkou jsem se v sekci knihy dokázala dost ztotožnit. Ostatně asi jako každý knihomol. :-) Jen tedy bych na jejím místě nedokázala udělat tak velký krok. Takže tahle část příběhu se mi líbila. Co ovšem dost pokulhávalo byla romantická linka, no vlastně linky. S Markem jsem si dokázala něco představit, byla tam chemie, pěkná romantika (ano nereálná, ale i tak). Kdežto s Lenyxem (nevím jestli se to tak píše, poslouchala jsem audio) tam nic nebylo. Doslova z ničeho byla najednou láska jako hrom.
Trošku mi vadil projev paní v audiu, bohužel zněly pasáže, kde mluvil Lenyx, jako kdyby byl lehce "zpomalený".

15.06.2023 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Díl od dílu lepší a lepší. :-) Tentokrát mě správně zmátli, páč jsem vraha tipla špatně. :D Napínavé, oblíbila jsem si jednu postavu, takže na konci jsem volala na Joonu, kde se sakra fláká. :D A tentokrát se vrátila i Saga, takže za mě velký dobrý. :)

07.06.2023 5 z 5

Pět polibků Pět polibků Rachael Anderson

Paráda. Občas je fajn, když je v knize jen polibek a ne bambilion erotických scén. :) Oba hrdinové sympatičtí, nejlepší kamarádka Sarah byla taky skvělá (zajímal by mě její příběh).

06.06.2023 4 z 5