Etule Etule komentáře u knih

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Kniha mě překvapila. Tématu cestování časem jsem se docela obávala, protože jsem už jednou zkoušela přečíst Mé sladké šestnácté století a to mě nijak zvlášť neuchvátilo. Tohle bylo mnohem, mnohem lepší. Styl autorky se mi líbil, tak jsem zvědavá na pokračování. :)

20.03.2017 4 z 5

Cesta černých ovcí Cesta černých ovcí Harri Nykänen

Chci více Raida! :3 Nejlépe hned. Kniha se mi líbila právě díky němu. Závěr mě překvapil, nečekala jsem ho. :)
Doufám, že si autora všimnou a dočkáme se dalších dílů s Raidem.

15.03.2017 4 z 5

Démoni jsou věční Démoni jsou věční Simon R. Green

Druhý díl byl skvělá jízda. Zaujal mě tam Giles Deathstalker a začala jsem pátrat po sérii, ve které se vyskytuje. Nu bohužel podle anotace v žádné, ale i tak si to nejspíš časem přečtu. Eddie je fajn.
Ale... John je prostě John. :)

14.03.2017 3 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

O poznání lepší než první díl. Rozhodně se mi zamlouval pohled od více zúčastněných. Jsem vcelku zvědavá na třetí díl a jak se to všechno nakonec vyřeší. :) Role se vyměnili. Tentokrát on čeká na svou vlčici. Pořád jim prostě fandím. Ale chyběli mi tu ostatní vlci v lidské podobě. Hlavně Beck, ačkoliv bylo řečeno, že už se nejspíš nepromění, tak nějak pořád doufám. :)

06.03.2017 4 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Knihu jsem našla, když jsem hledala nějaké knihy o vlkodlacích, protože už mě nebavili pořád jen upíři. Nicméně tohle nejdou klasičtí vlkodlaci, na které jsme zvyklý z Underworldu. To ovšem jejich příběhu nijak neubralo, protože miluji vlky.
Autorka to má zajímavě promyšlené, co se proměny týká. Vedlejší postavy jsou taky fajn, ačkoliv nemají příliš prostoru. Druhý díl si určitě přečtu. :)
A na závěr jedna věta, co mě zaujala: Na tváři nesem věčný úsměv smrti.

05.03.2017 3 z 5

Muž se zlatým torkézem Muž se zlatým torkézem Simon R. Green

Bavila jsem se. :) Konečně Green, na kterého jsem zvyklá. Drží se to stejného scénáře jako Noční strana, ačkoliv John je prostě John. Nicméně i tady se hlavní postava "musí" spřáhnout s ne až tak zlými záporáky a překonat naprosto neuvěřitelné a samozřejmě nepřekonatelné problémy. Prostředek sice byl jen taková vata kolem, páč mi cestování za odpadlíky přišlo trochu zbytečné, ale přesto jsem se prostě bavila. Green by opět ukázal, jak barvitá je jeho fantazie a jak úžasné věci a místa dokáže vymyslet. Další díl je prostě jasná věc.
Mimochodem, do doby než jsem knihu přečetla, jsem neměla nejmenší tušení, co je to torkéz. :D Tak snad jsem nebyla jediná. ;)

01.03.2017 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Jen těžko dokážu vyjádřit, jak úžasná a nádherná bytost Finch byl. Jeho myšlenky byly geniální, originální, neotřelé. Byl jiný. Ale tak nádherně jiný. A proto v mých očích naprosto dokonalý.

25.02.2017 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Musím přiznat, že dokud jim nezačaly odtikávat poslední minuty ultimáta, tak mě kniha nijak zvlášť neoslovila. Ano, četlo se to fajn. Člověk byl zvědavý, kdo je ten vrah, a musím přiznat, že mě opravdu nakonec on nenapadl. Dopisy od něj, nám ve finále vysvětlují, proč to vůbec dělá. A je pravda, že na konci jsem prostě jenom mrkala na prázdno a vstřebávala, jak to autor zakončil.
Přesto to není na plný počet hvězd. Jako by tam něco chybělo. Žádné mrazení se nekonalo. Ale možná jsem už znecitlivělá dnešní dobou, kde všude "vidíme", byť zprostředkovaně přes televizi, která si záměrně vybírá jen to zlé, tolik hrůzy. A nebo jsem otrlejší než jsem si myslela.
Číslování stránek mě dosti mátlo, ale nakonec to připisuji knize k dobru. S ničím takovým jsem se zatím ještě nesetkala. ;)
Byla jsem rozhodnutá dát tři *, ale vzhledem k tomu konci, ještě jednu přihodím.

20.02.2017 4 z 5

Amulet Samarkandu Amulet Samarkandu Jonathan Stroud

Jak už zmínili mnozí z vás, Bartimaeus je prostě skvělá postava. Nathaniel byl naopak dost na přes držku, ale zase musím brát ohled na to, že je to přece jenom ještě dítě. Přesto mi to čtení poměrně rušilo. Nicméně pasáže s Bartimaem jsem si skutečně užívala díky jeho ironickým postřehům a poznámkám pod čarou. Jsem zvědavá na další díl. :)

15.02.2017 3 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Příběh opravdu není o té katastrofě. Je o životě teenagerů, kteří se rozhodnou přestat být ve škatulkách. Ačkoliv je kniha poměrně předvídatelná, ve smyslu kdo s kým skončí. Jednu událost jsem však předvídat nedokázala a velice mě to zasáhlo. Rozhodně knihu doporučuji.

05.02.2017 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

I druhý díl s Carlem Morckem a Asadem se mi hodně líbil. Ačkoliv od začátku víme, kdo za všechny vraždy může, knize to rozhodně neubírá na napětí. Další díl je samozřejmost. :)

29.01.2017 4 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Musím se přiznat, že mi přečtení knihy trvalo neskutečně dlouho, četla jsem ji od konce října. Dělala jsem při čtení velké přestávky, protože jsem se na knihu musela naladit.
Každopádně nelituji přečtení, protože Navy Seal mě prostě fascinují.

21.01.2017 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Musím přiznat, že ze začátku mi vadilo, jak se pořád dohadovali a on s ní pak nemluvil. Jenže pak to dostalo pořádné grády a nešlo se odtrhnout dřív než byl konec. Silný příběh, který jsem na začátku čtení skutečně nečekala.

15.01.2017 4 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Taková jednohubka, co se přečte za pár hodin. Něco mi přišlo dost přitažené za vlasy, ale i tak se to četlo fajn. :)

15.01.2017 3 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Musím říct, že mě kniha velice mile překvapila. Po přečtení Božského bastarda jsem byla k erotickým románům dost skeptická a kniha mi dlouho ležela v knihovně a já kolem ní jen kroužila v obavách ze zklamání. To se rozhodně nedostavilo! :)
Byla tam vášeň, byl tam příběh, vedlejší romance, které jsem prostě musela fandit. Skvělé!

10.01.2017 4 z 5

Krev padlých andělů Krev padlých andělů Jan Urban

Tak druhý díl mi rozhodně sedl lépe než ten první. Víc akce, konečně adept na oblíbenou postavu. :) Podle konce to vypadá, že mi umře, ale doufám, že se z toho nějak vyhrabou. Sice se dalo tak trochu předvídat, co se stane uvnitř řádu, ale i tak člověk doufal, že to tak nakonec nedopadne.
A musím ještě zmínit obálku. Přiznávám, že mě na čtení této série nálakaly právě její obálky. Dokonalé. :)

06.01.2017 4 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Kniha mi kupodivu celkem i sedla, vzhledem k mým názorům na české autory je to skutečně kupodivu. :) Děj docela ubíhá, ale člověk se tu moc nedoví. Příliš mnoho otázek bez odpovědí, což může působit trošku rušivě. Odpovědi dostaneme na konci knihy, ale také ne na úplně všechno. Autor si nechává zadní vrátka k dalšímu dílu, což je pochopitelné.
Jediné v čem jsem měla problém, bylo to, že jsem si nedokázala oblíbit žádnou postavu. Přišli mi neuvěřitelně ploché, nevím jak lépe to vyjádřit. :)
Občas to skutečně působilo tak, že se snaží autor snaží aby Vyvyan (to jméno nějak nemůžu zkousnout) vypadal, jak těžce je kůl a nad věcí, až je to přitažené za vlasy. Já miluju sarkastické hrdiny, ale tady už je to kapánek přes čáru.
Přesto si ale ráda přečtu další díl, třeba se postavy trošku vyvinou a bude to lepší. :)
Spíš 3,5 hvězdy.

02.01.2017 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Musím přiznat, že ze začátku jsem měla trochu problém se do knihy začíst. Nejspíš to bylo tím skákáním ze současnosti do o tři roky starší minulosti. Jenže pak se stalo NĚCO a já se od knihy nedokázala odtrhnout. Prostě to nešlo. Najednou na mě začala vyskakovat jedna sympatická postava za druhou. A co bylo nejdůležitější, žádná nebyla dokonalá. Každá měla své chyby, svá tajemství a své strachy i obavy.
Musím říct, že jsem fandila Noahovi. Opravdu moc a moc. A nakonec jsem ale musela fandit i Jude, která ze začátku neměla příliš mých sympatií.
Líbilo se mi, jak postavy rostly spolu s příběhem. Nezůstaly ploché a nevyvinuté a to je opravdu obrovské plus.
Po mém několika měsíčním nedobrovolném půstu, tohle byla opravdu dokonalá volba. :)))) Rozhodně doporučuji!

26.12.2016 5 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Po dlouhé době kniha, co mě opravdu dostala. Nápad s pálením kovů je naprosto geniální. Jak má autor vše promyšlené, určené, co který kov dělá. Žádné mávání hůlkami či jiné používání "klasické" magie.
Jeho říše mě okouzlila, jeho postavy mě okouzlily. Chci znát jejich další příběhy.
Jen se mi samozřejmě opět podařilo oblíbit si postavu, která nepřežila. :( Za to autorovi asi ublížím.

21.12.2016 5 z 5

Čarověník Čarověník Marie Rejfová

České autory čtu opravdu jen velmi málo. A knihy od českých autorů odehrávající se v Čechách ještě méně. Tady mě však nalákala obálka a vcelku zajímavá anotace. Kniha už tak zajímavá nebyla.
Je rozdělena do dvou částí, které zhodnotím jednotlivě.
První část. No, jediné co mě napadá - "Co to sakra bylo?" To vážně ne. Nemůžu si pomoct, ale nedokázala jsem to autorce vůbec uvěřit. A vztah mezi Jindřiškou a Štěpánem? To jako vážně?? Jsem beznadějný romantik, ale tohle jsem měla problém strávit. Za jednu * a to ještě zavírám obě oči.
Druhá část. Tady už to bylo trochu zajímavější, protože se přesunuli do druhého světa, kde už jsem tomu trošku více věřila. Žádný zázrak, ale prostě mi tolik nevadilo to fantastično. A co si budeme nalhávat, hlavně se do příběhu více vložil Honza, který se mi docela zamlouval. A Kaden. Jen díky němu, dostane druhá část hvězdičky 3.
Takže suma sumárum to vychází na dvě hvězdy. Druhý díl, ale nejspíš oželím.

02.12.2016 2 z 5