Muž se zlatým torkézem

Vzpomínáte si na všechny ty děsivé věci, co jste o nich slýchali jako malé děti? Na příšery pod postelí? Strašidla ve sklepě? Duchy v... ehm... digestoři? Tak to všechno je skutečné. Mně to můžete věřit, já to vím. Jsem Eddie Drood. A nebýt mne a mé rodiny, všechny ty obludy by už dávno ovládly svět. Droodové chrání lidstvo už od úsvitu věků. My jsme ti, kdo drží na uzdě noční můry, zavírají dveře, střeží brány a pravidelně nakopávají zadek netvorům. A vy chudáci ani nemáte tušení, že existujeme. Obvykle jsem hrdý na to, že jsem Drood. Jenomže teď zrovna si tím už tak jistý nejsem. Vypadá to, že někdo z mých nejbližších a nejdražších přesvědčil zbytek rodiny, že jsem převlékl kabát a lidstvo je teď třeba chránit přede mnou. Takže jsem na útěku a ze všech sil se snažím přežít dost dlouho, abych dokázal, že jsem v tom nevinně. Jaké mám šance? Docela dobré, když se ptáte. Koneckonců, tihle Droodové jsou tvrdohlaví parchanti – a já jsem jeden z nich. 1. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29431/big_muz-se-zlatym-torkezem-RkV-29431.jpg 4.381

Tajné dějiny 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Polaris

The Man with the Golden Torc, 2007

Kniha Muž se zlatým torkézem

ludek.n
18.10.2021

Se Simonem R. Greenem jsem se doposud potkal jen v novele „Rozdíl, na kterém po čertech záleží“, uveřejněné v sborníku s názvem Temné uličky. Tohle je tedy má první románová zkušenost a synonyma, která mi naskočila hned v úvodu, byla: RYCHLE A ZBĚSILE. Green se s tím rozhodně nemazlil a hned zkraje do mě nasypal kulometnou dávkou pořádnou porci olova, o nějakých šípech z podivné hmoty ani nemluvě. Mělo to však malinko kontraproduktivní účinek. Namísto oslavných fanfár, mi tohle umanuté řádění natolik zahltilo receptory, že jsem se pro následující jemné příběhové nuance stal necitlivým, ba nebojím se říct až znuděným. Přecházení od jednoho odpadlíka ke druhému opravdu nemohlo být zoufalejší. Do struktury děje přispívalo jen málo a z hodnocení odlupovalo jednu hvězdu za druhou. Z latergie mě neprobralo dokonce ani finále, přestože zbraně a štíty byly znovu v pohotovosti. Vinu za to dávám pompézní lacinosti, která se v závěrečném účtování vetřela do všech koutů Droodské svatyně a nebrala ohledy na nic a na nikoho.

Eyghon
18.04.2021

Noční strana na steroidech, víc akce, podobné množství magie a nadpřirozena. Eddie Drood je John Taylor mimo Noční stranu.

Zelený_Drak
29.12.2020

Kdyby to byla první Greenova kniha, kterou jsem kdy četla, asi bych zvažovala tři hvězdičky, ale takhle je to jen další Greenova kniha. Slušný rozjezd nové Greenoviny (na rozdíl třeba od Šance pro ducha, to se nedalo číst) s hrdiny, kteří nemohou nahradit Johna Taylora a Suzie Střelkyni, ale sází na podobné principy. Jak tu napsala Icequeen, Eddie stejně jako John prostě vždycky jen vytáhne z kapsy správný speciální předmět. Když ho nemá, zpoza rohu vyskočí nečekaná pomoc a potřebný předmět mu podá. Nesmyslná akční jízda, kde Eddie jen tak mimochodem likviduje jednoho letitého nepřítele za druhým a v druhé polovině začíná být už naprosto zjevné, že autor nešetřil vatou. Jednorázová konzumní zábava. Nic, co bych potřebovala číst dvakrát.

veronikahessy
16.05.2019

Knihu mi půjčila kamarádka a je to první dílo od tohoto autora, které jsem zatím četla. Dílo je napínavé,četlo se mi dobře,ale musela jsem si vypsat všechny postavy, abych měla přehled, o kom je zrovna řeč. Už mám ale půjčený další díl a těším se :)

Ewa057
03.01.2019

Dobrý začátek potrhlé série

ziriant
10.09.2018

I zde, stejně jako v Noční straně, mám trochu frustrující pocit, že kdyby autor chtěl, kdyby se více snažil, dotáhne ten příběh blíže k dokonalosti. K tomu, že by si čtenář řekl "jo, to bylo dobrý" a nikoli "jo, to bylo dobrý, ale...". A takto to nějak čekám u celé série. I když mě tedy kniha bavila, o tom žádná, a navíc mám pocit, že svůj literární styl Green zase posunul k vybroušenějším a svižnějším mezím.

Icequeen
31.12.2017

Edwin Drood je prakticky len priemerný chlapík, ktorý oplýva jedinou schopnosťou a tou je zručnosť pri výbere vhodných predmetov presne určených na konkrétny účel (niečo v zmysle, keby mu praskli oči pri sledovaní páriacich sa tuleňov, určite by vo vrecku našiel odpraskávač očí, ktoré praskli pri sledovaní páriacich sa tuleňov). Jednducho povedané, keď sa vyskytne problém, objaví sa aj antiproblemátor alebo postava, ktorá zapeklitú situáciu bez väčších ťažkostí vyrieši a v konečom dôsledku to celé ani nemusí dávať zmysel. Zbroj ho činí neporaziteľným, takže napätie sa vytráca a o jeho biedny život sa nijak zvlášť netreba báť. Jedno Greenovi treba nechať, dokáže vytvoriť zaujímavé postavy, aj keď zopár z nich absolútne neposúva dej. Problém je, že s nimi nevie pracovať, vkladá im do úst neprirodzené, kŕčovité a mnohokrát nepodstatné monológy, ktoré sú príliš dlhé a podobajú sa jeden druhému. Dialógy sú často dosť toporné a strojené. Deju nepomáhala ani prílišná popisnosť a značné množstvo protirečení. Poctivý fanúšik urban fantasy sa ale určite pobaví.

Etule
01.03.2017

Bavila jsem se. :) Konečně Green, na kterého jsem zvyklá. Drží se to stejného scénáře jako Noční strana, ačkoliv John je prostě John. Nicméně i tady se hlavní postava "musí" spřáhnout s ne až tak zlými záporáky a překonat naprosto neuvěřitelné a samozřejmě nepřekonatelné problémy. Prostředek sice byl jen taková vata kolem, páč mi cestování za odpadlíky přišlo trochu zbytečné, ale přesto jsem se prostě bavila. Green by opět ukázal, jak barvitá je jeho fantazie a jak úžasné věci a místa dokáže vymyslet. Další díl je prostě jasná věc.
Mimochodem, do doby než jsem knihu přečetla, jsem neměla nejmenší tušení, co je to torkéz. :D Tak snad jsem nebyla jediná. ;)